Skocz do zawartości
Forum

Rozstępy.


Gość jamais

Rekomendowane odpowiedzi

Co z nimi zrobić?!
Mam 18lat, nie jestem ani gruba, ani chuda. wg mnie normalna ale chcę schudnąć.. bo obecnie noszę mały rozmiar 40.
Mam za to już rozstępy na boczkach i z tyłu za kolanem,gdzie zgina się noga.
Skąd one mi sie biorą?!
Co mogę z nimi zrobić, czy kremy na rozstępy choć trochę pomogą?!
Pomocy ;( nie chcę mieć tego przez całe życie.
Odnośnik do komentarza
Gość PsCuLeCkA
Rozstepy sie robia wtedy gdy przybywa tkanki tluszczowej a skora jest zbyt malo elastyczna przez co peka i tak one powstaja. Poki sa rozowe jest szansa ze mozna sie ich pozbyc za pomoca odpowiednich preparatow przeciwko rozstepom.

Odnośnik do komentarza
Hm... rozstępy tworzą się w wyniku nadmiernego rozciągania skóry.
Wtedy gdy się szybko tyje, albo chudnie.
Ale słyszałam że też wachania homonalne przyczyniają się to tworzenia się rozstępów.

Wątpie aby można było się ich pozbyć całkowicie, ale można sprawić że staną się praktycznie niewidoczne :). Same kremy raczej cudów nie zdziałają, ale od czego są różne zabiegi :lol:.
Odnośnik do komentarza
No właśnie, sama wybieram się do dr. Sankowskiego na konsultację, zobaczymy jaki zabieg dla mnie zastosuje, bo to podobno dla każdego indywidualnie się dobiera, nie każdy może jakies preparaty stosować, które i tak w sumie wcale nie pomagają.
Odnośnik do komentarza
Gość tysia_90
mi się pojawiły rozstępy w wieku 14 lat... byłam w klasie sportowej i grałam w piłkę nozną oraz uprawiałam lekką atletykę... miesnie sie rozrastały i teraz na moich udach występują rozstępy. Moim zdaniem nie tylko tłuszcz odgrywa tu role.. jeżeli ma się mało elastyczną skórę to niestety pęka... Są teraz laserowe sposoby na tę dolegliwość.. ale koszt takich zabiegów narazie przekracza mój budżet... ;p wiec trzeba z tym życ.

P.S nie przejmuj sie tak bo teraz wiecej kobiet ma rozstępy niz ich nie ma.. Chemiczne jedzenie tez sie przyczyna do tego...
Poza tym Panowie tez teraz są na to podatni;)
Odnośnik do komentarza
O tak to racja z rozstępami u panów, szwagier też grał , i gra nadal w kosza, i też w młodości, chyba dlatego że szybko rósł to mu się porobiły. My jesteśmy jednak po prostu bardziej na to przeczulone, ale warto wybrać się do lekarza bo może doradzi jakiś zabieg żeby je zlikwidować , bo kremy raczej tu nie pomogą.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...