Skocz do zawartości
Forum

tłuste włosy


Gość olka95

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałam że płukanka z pokrzywy zmniejsza przetłuszczanie włosów. Przydałoby mi się coś takiego bo mam cienkie i szybko przetłuszczające się włosy, ale słyszałam że pokrzywa przyciemnia włosy, a ja mam jasne. Czy to prawda?
Przy okazji czy mógłby mi ktoś polecić jakiś dobry szampon do tłustych włosów?
Odnośnik do komentarza
Gość justysiuniakul
Ja słyszałam, że pokrzywa jest dobra na wypadanie włosów. Sama ją zażywam (w tabletkach). Kiedyś robiłam sobie też z niej płukanki i nie pomagało to na tłuste włosy. Słyszałam też, że płukanie włosów sokiem z cytryny (naturalnym) zapobiega przetłuszczaniu się, ale nie wiem czy to prawda... Jakby ktoś miał jakiś pomysł na tłuste włosy to proszę bardzo pisać.;) Dopisuję się do tematu...
Odnośnik do komentarza
Gość magdalenaa
Ostatnio stosuje sok z cytryny na moje ciemno-blond wlosy. Jest to skuteczny sposob zeby wlosy nabraly pieknego blasku. Do jasnych wlosow polecam plokanke naparem z rumianku. Mozna kupic specjalna plukanke tego typu lub zrobic ja samemu. Jest to bardzo latwe. Wystarczy ze zaparzy sie 2-3 herbatki rumianku w kubku i polac nim dokladnie wlosy jako ostatnie plukanie. UWAGA! pozniej nie nalezy ich splukiwac jeszcze raz! A do tlustych wlosow polecam szampony. ja stosuje Palmoliv do wlosow normalnych i przetluszczajacych sie(jest w takiej zoltej butelce). Najlepiej jest uzywac tez innych szamponow
Odnośnik do komentarza
Gość magdalenaa
sorki ze nie dokonczylam....najlepsze sa szampony z wyciagiem z owocow. Ja najczesciej wybieram z wyciagiem z cytrusow bo nie tylko pomagaja zachowac swiezosc wlosow ale takze super nablyszczaja. Jak macie jeszcze jakies pytania to piszcie bo byc moze bede mogla wam jakos pomoc.
Odnośnik do komentarza
magdalenaa napisał/a:
Ostatnio stosuje sok z cytryny na moje ciemno-blond wlosy. Jest to skuteczny sposob zeby wlosy nabraly pieknego blasku. Do jasnych wlosow polecam plokanke naparem z rumianku. Mozna kupic specjalna plukanke tego typu lub zrobic ja samemu. Jest to bardzo latwe. Wystarczy ze zaparzy sie 2-3 herbatki rumianku w kubku i polac nim dokladnie wlosy jako ostatnie plukanie. UWAGA! pozniej nie nalezy ich splukiwac jeszcze raz! A do tlustych wlosow polecam szampony. ja stosuje Palmoliv do wlosow normalnych i przetluszczajacych sie(jest w takiej zoltej butelce). Najlepiej jest uzywac tez innych szamponow


Przyłączam się do tematu :)

Od dłuższego czasu szukam sensownego środka na przetłuszczanie włosów i łysienie (choć to drugie nie w temacie:)).

Kumpel zwrócił mi uwagę, że obok szamponów i naparów są też różne suplementy diety w tabletkach. Podobno większość dolegliwości związanych jest z brakiem konkretnych witamin. Z tych środków, o których piszecie używałem wszystkich - z szamponami (prawie wszystkimi ) jest u mnie tak, że skóra się na maksa wysusza i mam mega łupież... o dziwo, również po szamponach przeciwłupieżowych...:) Wyjątkiem był jakiś szampon Goldwella, ale ten dla odmiany sprawiał, że miałem na maksa podrażnienia, zupełnie tak, jakbym dostawał zapalenia łojotokowe...
Odnośnik do komentarza
Suplementy diety może nie do końca kurek wpływają na ograniczenie przetłuszczania włosów. Środek zawierający suplementy musiałby dodatkowo zawierać dodatkowe składniki.

Co do łysienia to oczywiście suplementy diety jak najbardziej. Ja stosuję i to z pozytywnym skutkiem. Nie jest to może środek na porost włosów ale z pewnością powoduje duże ograniczenie ich wypadania i łysienia.

Vitapil, bo o nim mówię, nie jest drogi a na serio przynosi rezultaty.

Można to wygoogleać ale później się postaram jakiś link do niego podać, jak znajdę, coby więcej szczegółów podać.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Gość justysiuniakul
niektóre szampony do włosów przetłuszczających wysuszają skórę głowy, przez co włosy sie moga jeszcze szybciej przetłusczać. moja fryzjerka mi ostatnio poleciła, żebym myła głowę delikatnymi szamponami dla niemowląt, ponieważ nie wysuszają skóry głowy i działają nawilżająco ;)
Odnośnik do komentarza
Wydaje mi się, że na tłuste włosy bardzo dobrze morze podziałać szampon z minerałami z Morza Martwego. Znakomita sprawa, można coś takiego dostać w Mydlarni u Franciszka. Bardzo dobrze działa na włoski, nie tylko zapobiega przetłuszczaniu włosów, ale też regeneruje i wzmacnia włosy.
Odnośnik do komentarza
Gość ilona_wol
Ja słyszałam że z chwilą gdy przeczeka się dajmy na to tydzień tłuste włosy i pozniej się umyje to przez pewien czas możemy zapomnieć z przetłuszczającymi się włosami ... Raz spróbowałam i zadziałało chociaż źle się czułam z takimi tłustymi włoskami :) A jak to nie pomoże to napewno jakiś szampon ale niestety nie mogę pomóc w nazwie :)
Odnośnik do komentarza
Gość tatarak
Wiesz jeśli masz problem z tłustymi włosami to myślę, że w tym przypadku bardzo dobrze sprawdzi się URT-OIL z nafta oczyszczoną. Jest to środek, który wzmacnia zniszczone włosy, ale też pomaga pozbyć się łupieżu i pomaga w pielęgnacji tłustych włosów, bo zapobiega nadmiernemu wydzielaniu łoju.
Odnośnik do komentarza
Gość burgund
Dobrze wiedzieć, bo ostatnio takie problemy się często pojawiają i wiele osób narzeka, że nadmiernie przetłuszczają im się włosy. Coś słyszałam o URT-OIL z naftą oczyszczoną i podobno faktycznie może pomóc na taki problem. Moja koleżanka z pracy używała i efekty naprawdę było widać.
Odnośnik do komentarza
Gość lululu7
Ale czy ten preparat nie wysusza włosów, bo jak mam tłusta skórę głowy i tym samym 1/4 włosów wyrastających z głowy, a pozostałe 3/4 długości włosów jest suche. Więc chciałabym aby moja skóra nie wytwarzała tak dużej ilości łoju ale włosy były nawilżone.
Odnośnik do komentarza
Gość aureola
No ale w czym problem, w skórę możesz wmasować ten preparat z naftą , natomiast na końcówki, czy nawet na większą część włosów dajesz np. oliwę z oliwek albo olej sezamowy..rób sobie takie kuracje 2 razy w tygodniu, później raz w tygodniu, a kondycja włosów powinna się poprawić.
Odnośnik do komentarza
Nafta nie wysusza ja też używam. Takiej firmy Anna, z wyciągiem z pokrzywy. Chyba to ta sama. A jeśli końcówki są suche to można użyć jedwabiu, bardzo dobrze działa. Po myciu potrzymać trochę dłużej odżywkę na włosach pod ręcznikiem. Jest lato, nie trzeba przesuszać włosów suszarką, same wyschną.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...