Skocz do zawartości
Forum

przebarwienia na twarzy


Gość suprajsik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość suprajsik
Bardzo proszę o pomoc w kwestii przebarwień na twarzy. Pojawiły się u mnie na twarzy pod oczami jak byłam w ciąży. Od porodu minął już rok a te paskudne plamy nadal są. Czy macie jakieś sprawdzone sposoby jak pozbyć się tego paskudztwa?
Odnośnik do komentarza
Byłaś z tym u dermatologa albo u kosmetyczki? Na takie drobne przebarwienia i jakies blizny potrądzikowe itp zazwyczaj pomaga juz zrobienie mikrodermabrazji. Myslę, że najlepiej będzie jak pójdziesz do kosmetyczki i jej to pokażesz i ona stwierdzi czy to się nadaję na mikrodermabrazję.
Odnośnik do komentarza
Gość elka123
Ja mam brązowe przebarwienie na czole. Używałam już kremów wybielających z galenica i biodermy i efekt był minimalny. Byłam na zabiegu usuwania tego światłem i też nic to nie dało. Teraz chodzę na mikrodermabrazję, ale jakoś też efektów nie widzę. Póki co da się to maskować. Najlepszy jest do tego korektor w sztyfcie Danni. Gorzej będzie jak to przebarwienie się powiększy, albo zrobi bardziej widoczne...
Odnośnik do komentarza
Gość martunia1722
Witam Serdecznie
ja polecałam bym zastosowanie kwasów AHA, jak już pisałam we wcześniejszym formu silnie wybielająco działa kwas cytrynowy czy kwas mlekowy.Polecam też oczyszczenie twarzy z zastosowaniem peelingu i oczywiście wprowadzenie w głąb skóry odpowiedniego serum tzw. bombe witaminową :) Szczególnie z zastosowanie kwasu askorbinowego czyli Wit C,która też ma działanie wybielające.W specjalistycznych gabinetach sa również lasery które emitują specjalne światło ,Wszystkie sposoby powinny okazać się skuteczne.Dlatego polecam udać sie do gabinetu :) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Dużo zależy jakiego rodzaju są to przebarwienie. Takie "zwykłe" posłoneczne dość łatwo pozbędziesz się stosując systematycznie kosmetyki. Przynajmniej u mnie dają efekt. Tonik z kwasami AHA np. z flosleku plus krem na przebarwienia. Ja przy nierównych plamkach sięgam po krem punktowy, bo jeśli stosujesz krem na całą twarz to musisz liczyć się z rozjaśnieniem także niezmienionych miejsc.
Odnośnik do komentarza
Mój lekarz, dr Marek Wasiluk powiedział mi, że w domowych warunkach przebarwień można próbować się pozbyć kosmetykami na bazie kwasu azelainowego, kwasu kojowego i zawierającego arbutynę. Ale wiem też, że za pomocą takich metod można się pozbyć tylko bardzo płytkich przebarwień. W przypadku dużych zmian pomogą tylko specjalistyczne zabiegi w gabinecie.
Odnośnik do komentarza

Warto zawczasu zastanowić sie nad odpowiednią ochroną przeciwsłoneczną. W większości przypadków przebarwienia tworzą się w wyniku ekspozycji słonecznej. Stosując odpowiednią ilość kremów przeciwsłonecznych, mozna liczyć na znaczne zredukowanie liczby pojawiających się przebarwień.

Powstałe juz przebarwienia można usunąć peelingami medycznymi jak również laserem.

https://ego-medspa.pl/ Ego Kosmetyka & SPA
ul. Grzegórzecka 67C 31-559 Kraków
NIP: 6771916786 tel.:+48 508 029 577
mail: recepcja@ego-medspa.pl

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...