Skocz do zawartości
Forum

Cera trądzikowa =/


Gość shogoonka16

Rekomendowane odpowiedzi

Gość shogoonka16
Cześć ;)
Byłam dziś u skórnego, ponieważ mam problemy z "pryszczami".
Moi rodzice myśleli, że mam je od tego, że używam za dużo kosmetyków.
Więc dziś poszłam z mamą do skórnego i skórny przepisał mi;
-żel do mycia twarzy Iwostin Purritin
-żel epiduo
-tabletki Tetralysal
Z tego wszystkiego zapomniałam się spytać czy mogę dalej używać moich kosmetyków (; tonik Care&Coutrol -antybakteryjny, krem nawilżający Care&Control- antybakteryjny, puder Care&Control-antybakteryjny).
Czy ktoś z was używał któryś z przepisanych mi "leków"?;>
Jak tak to powiedźcie mi czy mogę dalej swoje korzystać kosmetyki czy na razie przestać?;>
I czy przynosiły wam rezultaty? ( "leki" nie są zbyt tanie, ale czego się nie robi dla wyglądu zdrowej pięknej twarzy? więc chce się dowiedzie waszej opinii )

Wielkie dzieki i pozdrawiam :))

ps. mam 16 lat.
Odnośnik do komentarza
A dla mnie bardzo fajnym kosmetykiem do pielęgnacji cery tłustej, takiej, która walczy z niedoskonałościami, sprawia, że skóra jest oczyszczona, ale nie jest ściągnięta jest glinka Glinka Beloun z Syrii, którą możesz kupić w Mydlarni u Franciszka. W 100% naturalna, więc nie musisz się bać, że podrażni Twoją cerę;)
Odnośnik do komentarza
Gość younglady
Kurczę no jak lekarz Ci przepisał takie kosmetyki to myślę, że na pewno możesz ich używać. Sama nie używałam żadnego z nich. 92AguSs pisze, że jej wysuszył twarz co jest raczej naturalne przy walce z trądzikiem bo kosmetyki takie zazwyczaj działają w twn sposób, że wysuszają "pryszcze". Myślę, że spokojnie możesz używać do tego krem antybakteryjny i puder, jednak wstrzymałabym się z używanie toniku bo to jest bez sensu jak masz już żel przepisany przez lekarza
Odnośnik do komentarza
Gość sloneczko6
@Shogoonka16

Hej, ja już od dłuższego czasu stosuję Epiduo, zapiszę Ci parę porad które dostałam od własnego dermatologa

*na początku robić przerwę 4dni i z czasem jeśli zauważa się mniejsze zaczerwienienie zmniejszać ten okres przerwy do 3dni potem do 2 i jeśli będzie ok stosować go codziennie
*to jest leczenie i ten proces jest długotrwały
*przed zastosowaniem leku trzeba umyć buzię, odczekać 30min i dopiero nałożyć krem, jeśli krem bardzo podrażnia skórę to po użyciu kiedy się wchłonie trzeba zastosować krem nawilżający
*ilość kremu to na opuszku palca ziarko grochu, rozdzielic na 5: czoło, policzki, nos i broda

Z początku możesz mieć drobne podrażnienia ale Twoja skóra powinna się szybko przyzwyczaić ale każda też reaguje inaczej, z kosmetyków i pudrów radzę Ci na chwilę je odstawić.

No i w końcu rezultaty są w moim przypadku wielce zadawalające, pryszcze zanikają od czasu do czasu jakiś wyskoczy ale jest o niebo lepiej niż przed rozpoczęciem kuracji!
Odnośnik do komentarza
Niedrogi jest też Silicosan, 50ml kosztuje 18 złotych. Jest świetny, bo zawiera składniki absorbujące zanieczyszczenia, bakterie i tłuszcz. Po kilku dniach widać efekt, kilka tygodni stosowania może wyleczyć z trądziku, spróbujcie.
Odnośnik do komentarza
zgadzam się z moją przedmówczynią co do silicosanu. Moim zdaniem jest to jeden z lepszych środków, które mogą pomóc w walce z trądzikiem i tłustą cerą.
nakłada się go na twarz jak maseczkę i zostawia do wyschnięcia, czyli na jakieś 10 minut. A potem zmywasz ciepłą wodą.
Odnośnik do komentarza
Trądzik? Spróbuj czegoś od firmy Lerosett. Oni mają w ofercie kosmetyki dla osób z cerą tustą i trądzikową. W moim przypadku dobrym pomysłem była maseczka oczyszczająca LEROSETT Mineral deep cleanser. Szybko pomogła. Jeśli się na nią zdecydujesz to zwróć uwagę na zastosowanie - przy każdym rodzaju skóry jest inaczej.
Odnośnik do komentarza
A brała któraś z Was może Derminax? Ja właśnie słyszałam, że działa dobrze, a po zakończeniu kuracji trądzik nie wraca, bo te tabletki mają antybakteryjne składniki, więc od wewnątrz zwalczają przyczyny trądziku. I tak jak ten Silicosan - oczyszcza organizm ogólnie z zanieczyszczeń. Pytam, bo chyba się skuszę w najbliższym czasie, a szukam opinii póki co...
Odnośnik do komentarza
Ja też miałam problemy z trądzikiem, ale teraz moja skóra wygląda o niebo lepiej. Po kuracji u dermatologa kilkakrotnie zrobiłam peeling migdałowy. Efekt jest niesamowity. Jak ktoś jest z Wrocławia albo okolic to polecam Gabinet Medycyny Estetycznej dr Kulczyckiej, gdzie można poddać się temu peelingowi.
Odnośnik do komentarza
Peeling migdałowy? A jak często trzeba powtarzać taki zabieg, żeby uzyskać trwały efekt? Bo słyszałam gdzieś, że skóra się przyzwyczaja do zabiegów mechanicznych i jak się zacznie, to już później trzeba co jakiś czas powtarzać niestety ;/ I jest ktoś, kto robił sobie taki zabieg? Proszę o opinie ;]. Ja sobie póki co sprawiłam ten Derminax, drugi dzień dopiero biorę, zobaczymy, jak efekty...
Odnośnik do komentarza
Gość morelka123
Ja używałam Epiduo + Cetaphil. Widziałam, że na początku tematu był z tym problem. Otóż faktycznie lekarze często tak robią i przepisują również Cetaphil. Takie uzupełnienie żeby twarz pozostała nawilżona i nie była podrażniona. poleca takie rozwiązanie.
Odnośnik do komentarza
Gość marzimarzy

też mi kiedyś mama wmawiała, ze to od kosmetyków, ale nie u każdego jets inaczej moim zdaniem. Ja miałam to od jedzenia niektórych produktów między innymi mleka, przestałam je pić i znacznie mniej miałam już dodatkowo używałam zelu alaclarin i wszystko zaczynało wyglądac lepiej.

Odnośnik do komentarza

~92AguSs
czesc, używałam żelu do mycia twarzy Iwostin , nie polecam , wysuszył mi twarz tylko i miałam czerwone placki po nim, ale może ci akurat pomoże

92AguSs, to że dany kosmetyk w twoim przypadku niestety się nie sprawdził nie oznacza, że podobnie zadziała w przypadku innej osoby. Reakcja skóry na działanie danego kosmetyku jest indywidualna, w zależności od cery osoby. Zawsze warto spróbować dany produkt, a jeśli nie będzie on odpowiedni to następnym razem zamienić go na coś innego.

Odnośnik do komentarza

~tatarak
A dla mnie bardzo fajnym kosmetykiem do pielęgnacji cery tłustej, takiej, która walczy z niedoskonałościami, sprawia, że skóra jest oczyszczona, ale nie jest ściągnięta jest glinka Glinka Beloun z Syrii, którą możesz kupić w Mydlarni u Franciszka. W 100% naturalna, więc nie musisz się bać, że podrażni Twoją cerę;)

Ja osobiście polecam glinkę zieloną, która cechuje się najsilniejszym działaniem oczyszczającym i detoksykującym skórę :). Można ją kupić w aptekach oraz niektóych drogeriach kosmetycznych.

Odnośnik do komentarza

~Bonnia
polecam retinoidy, co prawda na receptę ale polski atrederm jest tani
coś koło30 zeta
to co robi, to pozwala się skórze szybciej zregenerować

Masz na myśli preparaty z retinoidami, które stosuje się doustnie? Ja osobiście polecam ich stosowanie na samym końcu, gdy zwykłe kosmetyki nie pomagają. Niestety terapie retinoidami niosą za sobą wiele skutków ubocznych

Odnośnik do komentarza

~Patatka
Ja też miałam problemy z trądzikiem, ale teraz moja skóra wygląda o niebo lepiej. Po kuracji u dermatologa kilkakrotnie zrobiłam peeling migdałowy. Efekt jest niesamowity. Jak ktoś jest z Wrocławia albo okolic to polecam Gabinet Medycyny Estetycznej dr Kulczyckiej, gdzie można poddać się temu peelingowi.

Patatka, peelingi chemiczne świetnie działają na skórę. Warto przynajmniej raz w roku wykonać serię zabiegów wykorzystujących działanie takiego peelingu. W przypadku cery trądzikowej polecam peeling z kwasem salicylowym i azelainowym ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...