Skocz do zawartości
Forum

Nawilżanie twarzy


Gość tomme4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Mam takie pytanie jak nawilżyc skórę zmęczoną po 2-letnim trądziku (naszczęści powoli znikającym) Czytałem że powinno się pic wodę mineralną i stosowac krem nawilzajacy , czy to dobry sposób ? Planuje się raz dziennie smarowac kremem nawilżającym i pic 2/3 szklanki wody mineralnej . Czy to dobry pomysł ? Pytam bo jeszcze do niedawna nie musiałem o siebie dbac i wyglądałem niźle a odkąd mam trądzik to boje się w lustro spojrzec . Acha jestem facetem jeśli to coś zmienia ..... :)

E: I jeszcze jadno pytanie (dla was zapewne banalne) Mam czekac aż krem wsiąknie w skóre czy mam go zmyc po jakimś czasie ??
Odnośnik do komentarza
2/3 szklanki wody? To troszkę mało:) (mam nadzieję, że chodzi Ci o 2 lub 3, a nie dwie trzecie :D )

Wg mnie powinieneś pić conajmniej 6 szklanek, żeby to miało jakiś efekt.

Krem to dobry pomysł, ale ja używałabym go 2 razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem. Kremu nie zmywa się po jego nałożeniu, trzeba poczekać aż wsiąknie. Można też lekko wklepać go w twarz.

Czy to, żę jesteś facetem coś zmienia? Faceci o ile wiem mają grubszą skórę na twarzy, więc możesz spróbować jakiś krem specjalnie dla gości.

Ja polecałabym Ci również nawilżenie od środka, ja np stosuję Belissę Hydro, zauważyłam poprawę cery. Nigdy nikt mi nie mówił, że mam ładną cerę, ale ostatnio posypały się komplementy.:lol:

Wiem, że takie tabletki nawilżające ma też Capivit, ale tego nie stosowałam to Ci nie powiem.

Trzym się
Odnośnik do komentarza
Taką cerę bardzo łatwo można przesuszyć, bardzo dobrze, że stosujesz krem, ale warto też zwrócić uwagę na oczyszczanie. Bardzo fajnie działają kosmetyki z serii do cery tłustej i trądzikowej firmy Maystar. Polecam żel-peeling oczyszczający, który dokładnie i głęboko nawilża, emulsję Mat Express, która działa przeciwbakteryjnie i bakteriostatycznie, zapobiega też powstawaniu zanieczyszczeń. Bardzo dobry jest także żel-krem punktowy przeciw zaskórnikom działający antyseptycznie i oczyszczająco.
Odnośnik do komentarza
Witaj,
ja proponuję dołożyć do kremu coś na odżywienie skóry od środka. Według mnie zawsze takie połączenie najlepiej się sprawdza.
Zaserwuj sobie tabletki z tranem (mają kwasy wielonienasycone) + proponuję CeraNova z algami. Te tabletki niby sa dla kobiet, ale ja je użyczyłam :) swojemu facetowi jak miał problemy i pomogło. Po prostu poprawiają i wyrównują koloryt cery.
A algi są naturalne, więc z pewnością nie zaszkodzą.
Odnośnik do komentarza
Moja przyjaciółka przykręca właśnie na noc kaloryfery, bo twierdzi, że jej cera bardzo źle reaguje na ogrzewanie. Ja to się z zimna trzęsę bez włączonych kaloryferów, już nawet o tej porze, a co dopiero zimą. ;) Ale ona mówi, że jej pościel jest wystarczająco ciepła (spi pod wełnianą).
Odnośnik do komentarza
No mi też, ale w ogóle teraz ostatnio jest jakiś trend wśród moich znajomych właśnie na pościel wełnianą. Zaczęło się od pary, która kupiła, bo słyszała, że pomaga w alergiach. A potem poszło już łańcuszkiem. I nikt z nich nie kupił na pokazie! W internecie sporo teraz sklepów z pościelą wełnianą i założę się, że jakościowo też jest znacznie lepsza. Ja sobie wyszperałam ostatnio stronkę firmy Coconti, oni mają pościel tkaną we Włoszech i rzeczywiście - przepiękne wzory, taka stylowa i nie siermiężna owca (jak to kiedyś takie skóry były, pamiętacie?:)) tylko nowoczesna, lekka. W sumie to już się też zdecydowałam, że kupię do naszej sypialni.
Odnośnik do komentarza
Tłustych kremów przy trądziku się nie stosuje, bo bardzo łatwo o zapchanie, stąd to nasilenie trądziku. Ale że nawilżanie jest potrzebne, trzeba dobrać odpowiedni krem, który nie będzie miał w składzie potencjalnych zapychaczy a będzie dobrze nawilżał. ;)
Odnośnik do komentarza
Dokładnie, najlepsze sa lekkie, nawilżające kremy. Słyszałam, że podobno Merino ma pod względem nawilżania jedne z lepszych kremów. Marka na zachodzie dość znana, tylko u nas dopiero raczkuje, ale sa juz miejsca gdzie można dostać te kosmetyki np. na aanatural.pl - warto coś takiego sobie kupić, do cery trądzikowej nadają sie jak najbardziej.
Odnośnik do komentarza
Gość FocusLightm
Zacznij stosowac aloes! Jest to produkt, który posiada wiele właściwości takich jak:
- Nawilża, zapobiega łuszczeniu, poprawiając stan suchej skóry
- Mineralizuje i wygładza
- Działa antyseptycznie i przeciwbakteryjnie
- Sprzyja gojeniu i łagodzeniu podrażnień, stanów zapalnych oraz mikrourazów skóry
- Posiada właściwości przeciwzapalne, zapobiega podrażnieniom, zapaleniom mieszków włosowych po goleniu i depilacji
- Wzmacnia mechanizmy obronne skóry, wspomaga ochronę przeciwsłoneczną i działa antyoksydacyjnie
- Działa przeciwzmarszczkowo i odżywczo
- Składniki aktywne aloesu łatwo wnikają do głębszych warstw skóry.
Odnośnik do komentarza
Zgodzę się z tym, że nawilżanie twarzy nie jest taką prostą sprawą, jakby się mogło wydawać. Cała sztuka i sekret tkwi w tym, żeby dobrać odpowiednie kosmetyki.
Ja mam tłustą cerę i mnie jest strasznie trudno wybrać odpowiedni krem.
Warto jest także od czasu do czasu wybrać się do kosmetyczki na zabieg, który dostarczy naszej skórze odpowiedniego nawilżenia. Ja zaraz po powrocie z urlopu wybrałam się do pani Zuzanny Janus w Krakowie na zabieg, który się nazywa witaminowa bomba. Na początek zabiegu peeling, nawilżanie z kapsułek, a na koniec maska nawilżająca. Przyznam, że moja skóra odżyła po tym zabiegu.
Odnośnik do komentarza
Gość Dwa pryszcze i Ona
Sztuka jest tutaj wybranie kremu nie zatykajacego porow,nie powodujacych lojotoku,czyli wiadomo ze wszelakie tluste i poltluste odpadaja....ja tutaj polecam serum z kwasem hyaluronic acidd 6% i krem nawilzajacy ivostinu purritin rehydrant badz krem svr xeriall 5% ,przy mocno wysuszonej skorze mozna smarowac co 3h,do oczyszczania skory polecam wode termalna rowniez ivostinu...no i oczywiscie nawadnianie organizmu..podstawa
Odnośnik do komentarza
Bardzo dobre są niektóre zabiegi nawilżające skórę twarzy. Warto od czasu do czasu wybrać się na coś takiego, tym bardziej teraz, kiedy jesień w pełni. Połączenie eksfoliacja, czyli peelingu, mezoterapii i terapii światłem czerwonym może doskonale nawilżyć twarz i nawet ja odmłodzi. Na taki zabieg można udać się do krakowskiego Face&Body - to ich autorski zabieg, wiec raczej w innym miejscu z czegoś takiego skorzystać nie będzie można. No w kazdym razie jest skuteczny i o najważniejsze. Zapomniałabym jeszcze, że na sam koniec zabiegu podaje się chłodzącą maskę, która łagodzi ślady po mezoterapii.
Odnośnik do komentarza
ja bym na twoim miejscu wyprówbowała kosmetyki marki Merino, kosmetyki produkowane sa w Nowej Zelandii i bogate są w lanolinę dzieki kytórym skora jest nawilżona i świeża. Poza tym żeby skóra była odpowiednio nawilżona trzeba pić bardzo duzo wodu i jeść owoce tak żeby copdzinnie dostarczać organizmowi odpowiednie minerały.
Odnośnik do komentarza
Podobnie jak poprzedniczki uważam że najważniejsze jest nawadnianie organizmu od wewnątrz. Dlatego należy pić dużo wody (codziennie przynajmniej 1,5 l). Poza tym można wspomagać się preparatami nawilżającymi np. Capivit A+E, olej z wiesiołka w kapsułkach albo formie płynnej oraz jakieś kapsułki zawierające olej z ogórecznika np. Capivit hydrocontrol (zarówno wiesiołek jak i ogórecznik mają właściwości nawilżające). Oczywiście ważne jest również nawilżanie skóry zewnętrznie osobiście polecam: krem SVR z 5% mocznikiem oraz bardzo skuteczne aczkolwiek drogie kremy firmy Bioderma z serii Hydrabio. Dodatkowo polecam maseczki nawilżające domowej roboty np z ogórka :).
Odnośnik do komentarza
oprócz wody i kremów masz jeszcze jedna opcję, nawilzanie w wzmacnianie skóry od srodka, czyli poprzez łykanie tabletek z odpowiednimi składnikami, których brak wpływa negatywnie na skórę. Np poleciłabym ci kobyle mleko, jest np. w proskinie.
Odnośnik do komentarza
Gość chorwatka
Ja również mam problem z sucha skórą twarzy, nie stosowałam nigdy żadnych tabletek, bo aż tak sucha nie jest. Wystarczający jest dla mnie na chwilę obecna dobry krem nawilżający. To co ważne, musi to być krem o lekkiej konsystencji-obecnie moim ulubionym jest krem z serii happy per aqua Flosleku nawilżający właśnie. Kupuję go w aptece, stosuję już trzeci słoiczek i jestem z niego bardzo zadowolona!
Odnośnik do komentarza
Gość jolcia09
z pewnością żel kolagen na bazie zielonej herbaty colyfine będzie w tym przypadku przydatny, dobrze nawilża i uelastycznia skórę, co ważne jest to tzw "białko młodości" z którego jest zbudowana nasza skóra, dlatego będzie bardziej pomocny niż zawierające chemię kremy/balsamy
Odnośnik do komentarza
ja jestem za tym zeby domowym sposobem zrobic sobie przez miesiac kuracje płartkami owsianymi które zalewa sie ciepła woda i potem oczyszczoną buzie i dekolt płynem micelarnym mozna przemyc papką powstałą z płatków i wody, oczywiscie kiedy woda letnia a nie goraca. Sama stosowałam i buzia po niej wyglada bardzo ładnie swiezo
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...