Skocz do zawartości
Forum

Pielęgnacja ust


Gość Werunia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam bardzo wrażliwe usta. Nie mogę malować ich błyszczykiem, stosować pomadek ochronnych.. A jeśli pomaluję np. błyszczykiem za kilka minut zaczną mnie swędzieć usta, a na następny dzień będę mieć popękane usta. Teraz też tak mam chociaż nie używałam żadnych kosmetyków. Skóra pod i na ustach schodzi i nie wiem co zrobić. Chciałabym prosić o radę. Tylko wolałabym jakiś domowy sposób na usunięcie tego naskórka na i pod ustami, bo boje się zastosować jakiegokolwiek kosmetyku. I jak mogę takie usta pielęgnować? Z góry dziękuję za pomoc :)
Odnośnik do komentarza
Spróbuj od razu po umyciu zębów smarować je kremem do twarzy (tzn.nawilżającym-jak całą twarz) a potem dopiero błyszczykiem. Na noc jakąś gęstą wazeliną.
A nie masz przypadkiem zwyczaju oblizywania albo przygryzania warg?
Odnośnik do komentarza
Ja bym polecała po prostu dobry balsam do pielęgnacji takich ust, w aptece można np. kupić Tisane i wiele osób sobie chwali działanie tego kosmetyku, w tym także te kobiety, które miały wcześniej problemy z bardzo suchą i spierzchniętą skórą ust.
Odnośnik do komentarza
ja na popękane i wrażliwe usta polecam stosować wazelinę. ostatnio wypróbowałam wazelinę lipCARE Flosleku i jestem zachwycona, nie dość że świetnie natłuszcza i chroni , to w dodatku jest dostępna w fajnych wersjach zapachowych m.in czekoladowa, waniliowa i poziomkowa. Naprawdę super :)
Odnośnik do komentarza
Taa... Wazelina jest dobra, ale na ochronę ust. Jeśli masz takie usta, to radziłabym ci zdobić delikatny peeling z cukru (zwykłego, białego, takiego jak do herbaty) tyle że nie wiem jak on wpłynie na twoje usta. Jest dobry tyle że ja nie mam tak wrażliwych ust :) (poprawia ukrwienie , czyli koloryt ust i ściera naskórek ) A oprócz tego to maseczki z modu. Często nakładaj sobie miód na usta. Bardzo dobrze wpływa na wargi, regeneruje i nawilża. W każdym razie tak działa na mnie :D Radzę spróbować, bo w końcu jak nie pomoże to też nie zaszkodzi. A poza tym to przecież taka smaczna kuracja ;D ;D
Odnośnik do komentarza
Taa... Wazelina jest dobra, ale na ochronę ust. Jeśli masz takie usta, to radziłabym ci zdobić delikatny peeling z cukru (zwykłego, białego, takiego jak do herbaty) tyle że nie wiem jak on wpłynie na twoje usta. Jest dobry tyle że ja nie mam tak wrażliwych ust :) (poprawia ukrwienie , czyli koloryt ust i ściera naskórek ) A oprócz tego to maseczki z modu. Często nakładaj sobie miód na usta. Bardzo dobrze wpływa na wargi, regeneruje i nawilża. W każdym razie tak działa na mnie :D Radzę spróbować, bo w końcu jak nie pomoże to też nie zaszkodzi. A poza tym to przecież taka smaczna kuracja :lol:
Odnośnik do komentarza
Gość chorwatka
magda-s85 napisał/a:
ja na popękane i wrażliwe usta polecam stosować wazelinę. ostatnio wypróbowałam wazelinę lipCARE Flosleku i jestem zachwycona, nie dość że świetnie natłuszcza i chroni , to w dodatku jest dostępna w fajnych wersjach zapachowych m.in czekoladowa, waniliowa i poziomkowa. Naprawdę super :)


magda ma rację, wazelina jest naprawdę super, ja używam czekoladowej i jak na razie zrezygnowałam z błyszczyków, przy takich upałach usta potrzebują przede wszystkim nawilżenia a nie kolorowania sztucznymi barwnikami zawartymi w błyszczykach.
Jeśli na razie nie chcesz ryzykować z kosmetykami, wypróbuj miodu, ten naprawdę zawsze działa!
Odnośnik do komentarza
Gość kolorowa2
Wiesz to chyba musisz stosować kosmetyki do cery atopowej - nie wiem czy sa takie błyszczyki ale jest szansa że tak bo to było by nie fajne jak byś nie mogła stosować żadnych pomadek itp. Sposobów domowych takich nie znam niestety.
Odnośnik do komentarza
Gość MeryMacom
Sposób na piękne , gładkie i duże usta- nakładamy na usta dużą ilość pomadki, lub wazeliny i szczoteczkę do zębów delikatnie przez około 2 minuty, jeździmy po wargach. Czasami lekko dociskamy żeby usta się złuściły. Następnie zmywamy wazelinę lub pomadkę. Najlepiej ten zabieg robić na noc jeszcze przed snem nanieść na usta gruba warstwę kremu lub balsamu na bazie miodu lub samego miodu.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...