Skocz do zawartości
Forum

Drzewo herbaciane łagodzi ukąszenia?


Gość stonka2

Rekomendowane odpowiedzi

Wyczytałam gdzieś ostatnio, że wyciąg z drzewa herbacianego łagodzi ukąszenia meszek, komarów, kleszczy itp. W jakiej postaci można dostać taki preparat? Są jakieś kremy, balsamy do pielęgnacji skóry z wyciągiem z tego drzewa? Jakoś nie spotkałam sie z czymś takim.
Odnośnik do komentarza
Nie słyszałam o tym, a to ciekawe. Te wszystkie spraye i maści przeciw owadom nic nie dają. Ja olejek herbaciany stosuję do dezynfekcji drewna, np. blatu w kuchni. Jeżeli ma szersze zastosowanie to wspaniale :) Ktoś go stosuje do ukąszeń?
Odnośnik do komentarza
Gość kawoszka
Olejek z drzewa herbacianego, dzięki właściwościom antyseptycznym i kojącym, łagodzeni objawy ukąszeń meszek, komarów i kleszczy ale ma tez kilka innych zastosowań , m.in. spełnia ważne zadanie profilaktyczne w codziennej pielęgnacji ciała – usuwa z powierzchni ciała bakterie i grzyby, przygotowuje je do lepszego wchłaniania innych substancji odżywczych i pielęgnacyjnych.
Odnośnik do komentarza
Ja stosowałam. Dostałam kiedyś w sklepie zielarskim gratis, to były takie kapsułki z esencją z drzewa herbacianego, wrzucało się to do kąpieli. Pięknie pachnie, a na grillu czy ognisku po takiej kąpieli faktycznie jakby mniej ataków owadów. Chciałam to kupić na ten sezon letni, ale niestety nie pamiętam jak się nazywał... Chyba będę musiała popytać w sklepach.
Odnośnik do komentarza
Ja stosowałam odżywki keratynowe do paznokci ale w ich składzie był tez wyciąg z drzewa herbacianego. Można je kupić w aptece albo drogeriach. Dobre i tanie są z Gala ale czy je też można stosować na ukąszenia tego nie wiem.
Odnośnik do komentarza
oossaa napisał/a:
Ja stosowałam. Dostałam kiedyś w sklepie zielarskim gratis, to były takie kapsułki z esencją z drzewa herbacianego, wrzucało się to do kąpieli. Pięknie pachnie, a na grillu czy ognisku po takiej kąpieli faktycznie jakby mniej ataków owadów. Chciałam to kupić na ten sezon letni, ale niestety nie pamiętam jak się nazywał... Chyba będę musiała popytać w sklepach.


O to popytaj i nam tu powiedz. Bardzo mi się podoba forma stosowania - nie psikanie czy smarowanie, ale kąpiel. Myślę, że to może być nawet skuteczniejsze.
Odnośnik do komentarza
Kąpiel jest o tyle wygodniejsza, że nie trzeba bawić sie w smarowanie całego ciała, tylko zanurzasz się w wannie i po sprawie. Musze popytać u siebie w zielarskim albo w aptece może.
kawoszka, a w jakiej postaci jest ta odżywka z Gala? Nadawałaby sie do kąpieli czy to w formie lakieru?
Odnośnik do komentarza
stonka2 Nie to nie lakier. To takie kapsułki "rybki" - ukręcasz "główkę" i wyciskasz odżywkę w moim przypadku na paznokcie. Kosztuje około 8-9zł i jest tam prawie 50 kapsułek. Do kąpieli chyba raczej by się nie nadawała ale na posmarowanie miejsca po ukąszeniu pewnie tak.
Odnośnik do komentarza
Gość felicja99
O odżywce kreatynowej wiedziałam że działa świetnie na wypadające rzęsy, brwi i słabe paznokcie. Ale nigdy nie słyszałam, że może też łagodzić ukąszenia komarów :) Człowiek się uczy całe życie hehe :) Ale w sumie racja, wystarczy poczytać co pisze producent :)
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...