Skocz do zawartości
Forum

Balsam pielęgnacyjny, regenerujący . Jaki?


Gość schizoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . :)

Tak jak wyżej, poszukuję takiego balsamu. Czy w ogóle istnieje? Nie mam suchej, spierzchniętej skóry. Wygląda zdrowo. Tylko nie wiem czemu, ale na udach i na ramionach wyskakują mi takie czerwone kostki, coś jak ... pryszcze? tego są setki! A co do ramion, to mam takie czerwono-białe plamy (plus te krostki), bo w dzieciństwie mnie słońce przypiekło i zostało . :(

I tu moje pytanie, czym się smarować, żeby to jakoś zeszło? Stosowałam kremy nivea do nawilżenia, ale to nic nie dało. Czy istnieje taki balsam, żeby przywrócił skórę do porządku ?

Z góry dziękuję. :shy:
Odnośnik do komentarza
Gość BeautyCosmetics
Być może jest to problem przetłuszczającej się skóry. W pierwszej kolejności zaleca się wizytę u dermatologa, który z pewnością znajdzie źródło problemu i sposób na jego rozwiązanie. U osób z tego rodzaju zmianami nieoceniona jest profilaktyka, dlatego warto sięgnąć np. po balsam z witaminą E, który przyczyni się do podwyższenia aktywność enzymów w skórze, a co za tym idzie, zapewni jej ochronę. Warto również zwrócić uwagę na to, by w składzie stosowanych kosmetyków znajdowała się alantoina, która znacznie przyspiesza regenerację komórek. Opisane objawy sugerują, że plamy mają charakter podrażnienia alergicznego. W takim przypadku należy stosować wszelkiego rodzaju preparaty, które w swoim składzie nie mają konserwantów, emulgatorów i nie są perfumowane. Podczas pielęgnacji warto przeprowadzić skórę przez wszystkie jej etapy: oczyszczanie, nawilżanie, regeneracja, kuracja witaminowa, kuracja przeciwzmarszczkowo i zapach. Wtedy jest większa pewność, że działania będą w pełni skuteczne.
Odnośnik do komentarza

Dobrze by było, gdybyś stosował kosmetyki na bazie naturalnych składników, nie zawierających parabenów. Na tego typu przypadłości są specjalnie dedykowane kremy. Do twojej skóry, prawdopodobnie sprawdził by się kram do skóry naczyniowej lub z przebarwieniami. Najlepiej udać się po poradę do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego, który pracuje na ekologicznych kosmetykach, tam powinni Ci dobrać odpowiednie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...