Skocz do zawartości
Forum

Problem :/


Gość johanna

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 15 lat i okropny problem. Mianowicie na całym ciele mam widoczne, ciemne włosy. Wszędzie- na rękach, dłoniach, plecach, brzuchu, piersiach.. Nawet na palcach u nóg!
Błagam, poradźcie mi co mam z tym zrobić!
Czy powinnam udać się z tym do jakiegoś lekarza, czy to jest normalne?

Z góry dziękuje z pomoc.
Odnośnik do komentarza
NIE!!!
Tabletki hormonalne przpisuje się tylko gdy organizm ma problem z samodzielną regulacją wydzielania hormonów. W żadnym wypadku nie można przypisać hormonów ot, tak sobie, bez wcześniejszych dokladnych badań! Nie wolno! Zrobisz sobie wtedy większą krzywdę!
Ale rzeczywiście idź do lekarza (najlepiej ginekolog). On powienien sprawdzić poziom poszczególnych hormonów w Twoim organiźmie i wtedy ewentualnie przypisać (albo i nie) odpowiednie leki.
Jest jeszcze prawdopodobieństwo, że poprostu masz taką naturę (śródziemnomorski typ urody) i będziesz musiala zaprzyjaźnić się z depilatorem. Przyjrzyj się Swojej mamie i babciom=może one mają podobny problem.
Odnośnik do komentarza
Ciemne włosy można usunąć na stałe depilacją laserową. Nie boli ale kosztuje. Za to daje efekt gładkiego wydepilowanego ciała. Zani jednak to zrobisz warto zbadać poziom hormonów i udać się do ednokrynologa lub ginekologa dziecięcego (taki najlepiej zna się na problemach okresu dojrzewania). Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...