Skocz do zawartości
Forum

Zmęczone stopy i nogi


Gość anetka85

Rekomendowane odpowiedzi

Gość anetka85
Wieczorami pracuję w pubie i ostatnio często bolą mnie łydki i stopy. Czy powinnam kopić jakąś maść albo żel, a może jakieś tabletki? Czy najlepiej poradzić się lekarza? Tak w ogóle, które kremy do stóp są waszym zdaniem najlepsze? :)
Odnośnik do komentarza
też mi się wydaje, że w tej sytuacji dobrze by było poradzić się o lekarza. Ale zanim pójdziesz do niego po poradę możesz też udać się do apteki po jakąś dobrą maść, która może pomóc w Twoich dolegliwościach. Myślę, że farmaceutka powinna pomóc ci wybrać maść, ale myślę, że mimo wszystko powinnaś udać się do lekarza.
Odnośnik do komentarza
no tak chyba będzie najrozsądniej jeśli wybierzesz się do lekarza z tym problemem. Bo w takich sytuacjach działania na własną rękę mogą tylko zaszkodzić. A jeśli codziennie bolą cię nogi to nie zwlekaj tylko czym prędzej udaj się do lekarza po poradę.
Odnośnik do komentarza

Autorka posta już się pewnie uporała z problemem. Ale bez przesady, uważam że pędzenie do lekarza w takim przypadku jest bez sensu. To jasne że od stania za barem bolą stopy, na to nie ma mocnych. Trzeba o nie dbać i dawać im ulgę po pracy. Z kremów do pielęgnacji stóp bardzo dobry jest Gehwol balsam pielęgnacyjny do stóp i nóg.
Delikatny masaż wieczorem i czuć naprawdę wielką ulgę.

Odnośnik do komentarza

Popieram to co napisała Joga. Masaż plus odpowiedni balsam to odpowiedni sposób na radzenie sobie z tego typu dolegliwościami. Przynajmniej w moim przypadku zawsze skutkuje. Do pielęgnacji używam polskich balsamów Acerin.

Odnośnik do komentarza
Gość Fakebake_pl
Z reguły taki masaż powinien pomóc,jednak ból łydek spowodowany jest brakiem przyzwyczajenia do kilku godzinnej pracy na stojących nogach,z czasem się przyzwyczaisz i wszystko będzie w normie. sam masaż stóp i łydek na pewno nie zaszkodzi.
Odnośnik do komentarza
Bolące łydki to znak, że jest coś nie tak z krążeniem. Może to pierwsze sygnały o nadchodzących problemach z żylakami? Jeśli bolą to staraj się ten ból rozmasować, masaż pomoże też krążeniu. Możesz stosować maść z kasztanowcem profilaktycznie lub chłodzący z mentolem. Stopy moczyć w szałwii jeśli spuchnięte, również masować, nawilżać i natłuszczać. Z serii Dr. Stopa jest przyjemny żel do stóp, dostaniesz w każdej aptece.
Odnośnik do komentarza
Mi zawsze pomaga wieczorne moczenie nóg. Do miski z gorącą wodą wsypuję Zabłocką Sól Termalną i siedzę tak minimum 30 min. Oprócz tego, że po taki zabiegu moje stopy idealnie nadają się do pielęgnacji (zmiękczony naskórek) to jeszcze jestem całkowicie odprężona. Możesz sobie zamiast miski użyć np. hydromasażera do stóp, to byłoby jeszcze lepsze.
Odnośnik do komentarza
Po pracy nogi należy zrelaksować- moczyć, wygodnie ułożyć do góry, wymasować. Warto stopy smarować żelami lub kremami, które chłodzą i przynoszą ulgę. Sprawdź sobie kosmetyki Dr Stopa, cynamonowa sól jest bardzo relaksująca. Jeśli stale masz obrzmiałe nogi to powinnaś to skonsultować z lekarzem.
Odnośnik do komentarza
Na obolałe i opuchnięte nogi, które szczególnie doskwierają pod koniec dnia bardzo dobry jest Diosmitrin, tabletki dostępne w aptece, co ciekawe działają nawet latem kiedy wielu osobom nogi zaczynają doskwierać. Diosmitrin jest dobry także jako profilaktyka żylaków.
Odnośnik do komentarza
Gość asia pawlik

Zabieg nazywa się fitness dla nóg - najlepiej powtórzyć go kilka razy, ale generalnie przy jego pomocy faktycznie przywraca się stopom życie, same nogi są w dużo lepszej kondycji, tak więc zmiana jest znacząca. Zabiegi miałam w Beauty Lux, później już pracowałam przy pomocy kosmetyków HB.

Odnośnik do komentarza

Skoro pracujesz w pubie to na pewno musisz stać przez wiele godzin w pracy. To właśnie dlatego odczuwasz bóle łydek oraz stóp. Długotrwałe przebywanie w pozycji stojącej prowadzi do zastoju krwi w żyłach zlokalizowanych w obrębie nóg. To z kolei może przyczynić się do powstawania żylaków oraz obrzęków nóg czemu może towarzyszyć ból.

Odnośnik do komentarza
Gość aniamiania

Mi pomógł masaż wirowy kończyn. W terapii wykorzystuje się wpływ ciepłej wody. Chodzę od czasu do czasu do CMD, czuję się rozluźniona. Zabieg zmniejsza napięcie mięśniowe, poprawia ukrwienie oraz łagodzi ból.

Odnośnik do komentarza
Gość martula5

Zobacz sobie też skarpetki złuszczające Epilfeet byOlie: www.byolie.com. Stosuj je regularnie a po pierwsze - stopy będą zawsze wyglądały zdrowo i świeżo, a po drugie - wszelkie kremy czy maści będą się dużo lepiej wchłaniać po usunięciu martwego naskórka.

Odnośnik do komentarza

Kilka moich patentów:
masaż stóp codziennie
żele ochładzające
trzymanie nóg w górze ( warto jest codziennie własnie w taki sposób sobi posiedzieć poniewaz zmniejsza to obrzeki i poprawia wygląd skóry).

Na tej stronie jest równiez artykuł o tym jakie są najlepsze sposoby na suchą i pękającą skórę pięt:
https://www.pollenaewa.com.pl/blog/cialo/sucha-i-pekajaca-skora-na-stopach-co-robic-gdy-twoje-stopy-nie-sa-gotowe-na-lato/

Polecam sobie zajrzeć.

Odnośnik do komentarza
Gość Lenka_Gość

Zawsze ratowały mnie wieczorne chłodne kąpiele i masaż z chłodzącym żelem. Trafiłam jakiś czas temu na stronkę https://pl.footwave.com i po przeczytaniu paru artykułów zakupiłam ich dynamiczne wkładki orfopedyczne w wersji comfort. Jednak mama poradziła mi żebym odwiedziła jednak ortopedę ze względu na ten mój ból stóp. Ortopeda mnie przebadał i powiedział, że spokojnie mogę używać tych wkładek, bo są zaprojektowane i przebadane przez podiatrów. Poza tym zalecił mi kilka ćwiczeń i kontrolę za pół roku. Więc zaczynam działać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...