Skocz do zawartości
Forum

Pielęgnacja skórek


Gość anetap_86

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ogromny problem ze skórkami wokół paznokci: są suche itwarde, czasami je po prostu odrywam, ale to bardzo boli. Wiem, żesą różne odżywki do skóek wokół paznokci, ale nie wiem czy są skutecznee. Może ma ktoś problem podobny do mojego?? :(
Odnośnik do komentarza
hej ja mam taki sam problem, moje skórki są takie same ale znalazłam dobry preparat, który mi pomaga to jest: Avon - nail experts, taki w białej tubce, naprawdę działa, smaruję ok dwa razy dziennie, ale można miec w torebce i stosować kiedy jest potrzeba, na długo nawilża skórki, dla mnie póki co najlepszy produkt jaki miałam. A oprócz tego wcieram co jakiś czas olejek do skórek, żeby je natłuścić :)
Odnośnik do komentarza
Moim zdaniem trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na regularne smarowanie rąk dobrym kremem odżywczym, czy regenerującym. Jeśli masz suchą skórę dłoni to skórki też mogą być w kiepskim stanie. Ja jak zapominam o częstej pielęgnacji to też mi zaraz zaczynają odstawać skórki, ale staram się nie zaniedbywać tej sprawy i mieć krem do rąk zawsze przy sobie. Polecam np. czerwonego Garniera, słyszałam, że Neutrogena też jest niezła.
Odnośnik do komentarza
Gość Greenland
Są też specjalne kremy do skórek, oraz jakieś preparaty złuszczające - nigdy takiego nie miałam, ale widziałam chyba na TVN Style ;) Poza tym polecam krem uniwersalny z Oriflame, ma wyciąg z plastra miodu i działa silnie regenerująco, może pomóc też na skórki - ja stosowałam go zamiast balsamu do ust.
Odnośnik do komentarza
suche skórki to również i suche dłonie mam kilka rad dla Was może się przydarzą :)

-nigdy nie myj dłoni gorącą wodą, ponieważ dodatkowo ona wysusza skórę;
- najlepiej myć ręce jakimś delikatnym mydłem, albo mydłem w płynie bo ma ono lepsze Ph niż to w kamieniu;
- po każdym umyciu rąk, trzeba wmasować chociasz niewielka ilośc balsamu.. najlepiej jakiegoś z witaminą A i E
- 2-3 razy w tygodniu warto zrobić dłoniom peeling, ponieważ jesli usuniemy stary naskórek, to kremy, które nakladamy będą miały lepszy dostęp do wnętrza naszej skóry :)
- a na same skurki wystarczy co wieczór wsmarorywac olejek rycynowy, który świetnie nam je zmiękczy i natłuści :):)
Odnośnik do komentarza
Gość Sintivianka
Na suche skórki polecam serum Regenerum, pięknie je nawilża i odżywia. Regenerum też odżywia płytkę paznokcia. Dodatkowo na suche skórki polecam kremy intensywnie nawilżające zawierające w swoim składzie mocznik zwłaszcza krem SVR Xérial - Do skóry popękanej i spierzchniętej.
Odnośnik do komentarza
rosiehw napisał/a:
oliwki, olejkow, bardzo ladnie regeneruja, teraz w zime pewnie bedzie jeszcze gorzej, ja uzywam wlasnie olejku arganowego bielendy, calkiem ladnie odzywia



ja tez mam olejek arganowy z bielendy- uzywam do twarzy a przy okazji wcieram w skorki :)
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...