Skocz do zawartości
Forum

Krótka płytka paznokciowa


Gość Tozia89

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety kiedyś obgryzałam paznokcie przez co teraz mam bardzo krótką płytkę. Teraz kiedy problem z obgryzaniem zniknął zaczał sie drugi.... moje paznokcie łamią się i rozdwajają przez co nie moge ich nigdy zapuscić. Nawet nie mogę założyć żelowych lub akrylowych paznokci bo jeśli przyklei je na moja plytkę to tylko zalednie około 5 mm paznokcia będzie moja naturalna wiec jak to bedzie wyglądało... Brałam kiedyś skrzypowitę ale nie dostrzegłam efektu i przestałam:(:(
Odnośnik do komentarza
a moja odpowiedź jest prosta kilka domowych receptór na paznokcie i przy ich stosowaniu i zdrowym tybie zycia powinny się wzmocnić :)

PAZNOKCIE CIENKIE I SŁABE
łyżeczkę suszonych nasion kopru wloskiego zalać szklanką wrzątku. Przykryj i odstaw do ostygnięcia. Napar przecedz i codziennie przecieraj nim kilka razy paznokcie. Kuracja powinna trwać minimum 14 dni.

a raz w tygodniu zafunduj sobie kapiel wzmacniającą:)

końce palców zanurz na 5 minut w miseczce z lekko rozgrzanymolejem ze slodkich migdałów :)
Odnośnik do komentarza
Ja stosuję odżywki z Avonu i jestem zadowolona. Co prawda jestem na tyle młoda że nie mam dużych problemów z paznokciami, aczkolwiek rozdwajają mi się dość często. Musze mieć obcięte na krótko bo inaczej szybko się łamią.
Odnośnik do komentarza
Gość knifefast
Dziewczyny mam ten sam problem, rozdwajanie sie paznokci i odpadanie ich kawalkow - tragedia. Mi odzywki pomagają ale na krótką metę, po miesiącu, dwoch znowu to samo, paznokcie się zaczepiają, rozdwajają. Stosowalam domowe sposoby, odżywkę, skrzypy, ale tylko jak zakończe kurację chwila moment i znow to samo, a jak u was?? Odzywki pomogly wam na stale czy macie tak jak ja???
Odnośnik do komentarza
Ja jestem bardzo zadowolona z odżywki do paznokci Opti Cure Biovax. Nie rozdwajają się, nie kruszą, są wytrzymałe i mogę je w końcu zapuścić. Dodatkowo pozbyłam się suchych skórek wokół paznokci, ponieważ ta odżywka je także pielęgnuje.
Odnośnik do komentarza
Gość Hibiskus012
Sama odżywka na niewiele się zda jeżeli paznokcie dalej będą rosły za słabe. Moim zdaniem powinnaś o nie zadbać od środka. Plusssz Lady ma suplement wzmacniający włosy i paznokcie. Używałam co prawda na włosy ale muszę przyznać ze przy okazji skorzystały na tym moje paznokcie i wyglądają już dużo lepiej. Może spróbuj, koszt na 20 dni to jakieś 12 zł a poprawę zauważyłam już po ok. 3 tygodniach. Coś takiego www.plussszlady.pl/produkty/regeneracja-wlosy-i-paznokcie
Odnośnik do komentarza
Kupiłam sobie tego plusssza i wypróbuję, widziałam, że mają różne rodzaje, przez moment zastanawiałam się czy brać detox czy lepiej ten na włosy i paznokcie, ale w końcu zdecydowałam się na ten drugi, inne najwyżej wypróbuję później.
Odnośnik do komentarza
A ja odkryłam ten preparat siarkowy który znakomicie poradził sobie z moja zmorą: łamliwe paznokcie oraz wypadające słabo rosnące włosy. Kuracja trwała dobre 4miesiące ale wyczytałam na forach, że w przypadku naturalnych preparatów czas jest konieczny dlatego wytrwale czekałam i czekałam. Jest naprawdę lepiej włosy sporadycznie jak to przy czesaniu parę wypadnie ale przynajmniej juz nie mam stresu sięgać po szczotkę. Paznokcie w końcu udało mi się zapuścić do długości powyżej opuszka - u mnie to sukces. Sufrin to mój number 1 :-) Ponoć po kilku takich kuracjach włosy bardzo szybko rosną. Z pewnością opiszę :-)
Odnośnik do komentarza
Ja mam odżywkę proftin na słabe i łamliwe paznokcie. I po częstym smarowaniu płytki - jakoś co drugi dzień - mogę powiedzieć, że są ciut mocniejsze. a cena też fajna, niestety w aptece na moim osiedlu nie zdobyła, ale można zamawiać też przez sklep on-line.
Odnośnik do komentarza
Widzę że ktoś już o nim wspominał, ale jako osoba stosująca Sufrin już od ponad roku podzielę się moimi doświadczeniami. Otóż siarka jak najbardziej pomogła mi na paznokcie- które teraz mogę zapuścić nawet do długości prawie 0,5 centymetra! Jeśli starczy mi cierpliwości ;)- ale też poprawiła wygląd włosów i cery. Bardzo chwalę sobie Sufrin właśnie ze względu na jego wszechstronność, biorę jedną tabletkę która pomaga w kilku różnych problemach B) Myślę, że naprawdę opłaca się go przetestować, polecam jako soba która sama używa go już od dłuższego czasu :D
Odnośnik do komentarza
Na łamliwe i rozdwajające się paznokcie polecam odżywki z serii sally hansen. Na moje biedne paznokietki podziałały jak balsam. Obecnie mam odżywkę właśnie sally hansen z zieloną herbatą i bambusem. Dzięki niej moje pazurki odzyskały swój dawny blask
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...