Skocz do zawartości
Forum

Odżywki do paznokci


Gość arachnido

Rekomendowane odpowiedzi

Gość arachnido
Mam takie pytanie. Na większości odżywkach (mam na myśli te w formie lakieru
do paznokci) nie jest napisane jak należy je stosować... Słyszałam wiele
wersji... Aby codziennie jedną warstwę kłaść i zmywać ją od nowa (bo paznokieć
wszystkie składniki wchłania w określonym przeciągu czasu i zostaje nic nie
warta warstwa lakierowa), aby malować codziennie nową warstwę na poprzednią i
po kilku dniach zmyć całość i od nowa. Jak w rzeczywistości najlepiej robić,
by osiągnąć jak najlepszy efekt uzdrawiający, odzywiający dla paznokci?
Najczęściej robię jednak tak, że nakładam warstwę na warstwę i dopiero jak
lakier się zaczyna obłupywać, zmywam. Lubię gdy na paznokciach jest taka gruba
warstwa. Jednak czy wtedy warstwa piąta świeża warstwa odżywki będąca na samej
górze przeniknie przez pozostałe cztery znajdujące się pod nią warstwy? Proszę
o radę jak to robić żeby było najlepiej.
Aha, i jeszcze jedno. Czy jak mam pomalowane paznokcie odżywką i dodatkowo
smaruje taką odżywką w formie balsamu czy oliwki (do wcierania w płytkę) to
ona działa? Przenika przez warstwę lakieru czy też stanowi ona dla odżywki
nieprzepuszczalną barierę?
Odnośnik do komentarza
A ja zawsze malowałam warstwą odżywki i dopóki się nie zaczynała "odłupywać" nic więcej nie dodawałam (no chyba, że kolorowy lakier na tę pojedynczą warstwę odżywki)...
A co do olejków/balsamów wydaje mi się , że raczej nie przenika przez lakier...
Odnośnik do komentarza
odzywki na paznokcie mozna stosować własnie tak jak pisała "a-ja"... do momentu aż się nie zaczną "odłupywać" ponieważ bardzo mała ilość tej odżywki mimo wszystko wchodzi przez paznokiec... ale warto ją stosować... jednak najważniejszy dla paznokci to jest KORZEŃ czyli część, która znajduje się pod skórkami. To on jest odpowiedzialny za wzrost paznokcia i w jakim stanie ten paznokieć z neigo wyjdzie.. wiec może do odżywek NA paznokieć stosujmy również te DO skórek i dłoni :)
Odnośnik do komentarza
Dziewczyny, ja też tak używam swojej odżywki, mam ją na paznokciach do momentu, gdy widać, że jej świetność już minęła, czyli jakieś kilka dni. A używam odżywki z wyciągiem z olejku drzewa herbacianego -naturalna i fajna, bo wzmacnia paznokcie. ja polecam.
Odnośnik do komentarza
Gość dzorczq
Bardzo podobnie. Teraz wiem jak kiedyś niszczyłam paznokcie kiepskimi kosmetykami, lakierami, zmywaczami. Przy tym co zamawiam w New nails nie mam takich problemów. Tak więc dziewczyny- bez szajsu na paznokciach!
Odnośnik do komentarza
Wiesz, wszystko kwestia budżetu, ale głupotą jest kupowanie kiepskich kosmetyków skoro te od New Nails kosztują dokładnie tyle samo ;-) Tak więc całkowicie odradzam wszystkim stawianie na dziwne marki i produkty nie sprowadzone. Kupujcie logicznie ;-)
Odnośnik do komentarza
Dobra odżywka jest w stanie doprowadzić do paznokcie do naprawdę dobrej kondycji - nie tak łatwo jest o uzyskanie takiego efektu, z czego sama zdaję sobie sprawę. Zanim odżywka New Nails postawiła moje paznokcie na nogi minęło sporo czasu, ale przynajmniej mam satysfakcję, bo wyglądają doskonale.
Odnośnik do komentarza
na słabe i łamliwe paznokcie polecam odżywkę do paznokci z Eveline - Paznokcie lśniące i twarde jak diamenty. Super sprawa. Widoczny efekt już po kilku dniach stosowania. Ja osobiście mam już 2 czy 3 flakonik. Nakładam odżywkę zamiast lakieru, nie dość, że się utwardzają to się ładnie mienią.
Odnośnik do komentarza
Dokładnie tak jak pisze przedmówczyni. Przetestujcie sobie jeszcze taki kosmetyk jak INTENSYWNA ODŻYWKA KERATYNOWA New nails. Kosztuje ponad 20 złotych, ale działa cuda w przypadku problemów z rozdwajaniem paznokci, wypełnia ubytki i naprawia uszkodzenia - szczerze polecam.
Odnośnik do komentarza

Siemka :)) Najlepsza odzywa powinna składać się z dużej ilości minerałów :) ja zaczęłam stosować odzywki po tym jak miałam niemiłą przygodę z grzybicą paznokci. Żółte, zrogowaciałe paznokcie bleeee ale niestety miałam grzybicę. Na wszczęcie lekarz mi przepisał leki przeciwgrzybiczne tylko, ze po tym miałam bardzo kruche paznokcie. I tak właśnie zaczęła się moja przygoda z odżywkami :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...