Skocz do zawartości
Forum

Jak się pozbyć kurzajek?


Gość luminelle

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś moja kuzynka też miała i nie udała się do dermatologa, sama można powiedzie sposobem leczniczym sobie wyleczyła, po prostu wystarczy smarowac kurzajki sokiem z galistnika jaskółcze ziele:) (zlamac np. łodygę i jest tam taki żółty sok i nim smarowac) regularnie aż zobaczysz jakies efekty:p
A Glistnik jaskółcze ziele spotkasz na polu lub podwórku :)
ja kiedyś tez mialam i wyleczyłam ja płynem na odciski i wlasnie galistnikiem jaskółcze ziele :D:)

pozdro :)
Odnośnik do komentarza
zgadzam się z kostka.. albo to jaskółcze ziele i można nawet zerwać dłuuugą gałązkę i zabrać do domu trzymac w lodówce.. i smarować kurzajkie nim kilka razy dziennie :) ... i codzienne przed "zabiegiem" odrywać starą część gałązki :):) .. albo potraktować ją sposobami chemicznymi dotępne w aptekach bez recepty
Odnośnik do komentarza
Gość bezkonca
Faktycznie, moja koleżanka też wyleczyła kurzajki preparatem na odciski ;) Kosztuje śmieszne ok. 3 zł i na większość działa... proponowałabym najpierw spróbować usunąć ją preparatami, w aptece Co coś doradzą, a do dermatologa iść na sam koniec - wizyta może się skończyć wypisaniem recepty lub nawet zaleceniem jakiegoś leku....więc fatyga może okazać się niepotrzebna;/
Odnośnik do komentarza
ja też dość często walczę z kurzajkami, bo gdy pozbędę się jednych pojawiają się drugie. I zawsze stosuję Brodacit bądź taki domowy sposób ze skórką od cytryny. Oba sposoby jak dla mnie są sprawdzone i tak usuwanie kurzajki trwa około tygodnia. Tylko, że za jakiś czas wyskakują nowe w innych miejscach;/
Odnośnik do komentarza
ja kurzajki na dłoniach usuwam preparatem Brodacid, dostępny on jest w aptekach bez recepty. Mniej więcej w tydzień pozbywam się kurzajki. Smaruje tym kilkanaście razy dziennie, gdy pierwsza warstwa zaschnie, smaruje kolejną i kolejną, pozostawiam na trochę zrywam całość i znowu smaruję. Innym sposobem jest też przyłożenie kurzajki skórką od cytryny, zaklejenie plastrem i pozostawienie na 12 godz. ( skórka wcześniej musi leżeć 24 godz. w occie, a i przykładamy tą żółtą stroną)
Odnośnik do komentarza

Kurzajek naprawdę bardzo ciężko się pozbyć. Wiem co mówię, bo sam się z nimi długo męczyłem. Leczyłem się wszystkimi możliwymi sposobami. Jak już zwątpiłem w to, że cokolwiek mi pomoże to przez przypadek dowiedziałem się o preparacie Wartix. W końcu zniszczył te wstrętne kurzajki!

Odnośnik do komentarza

Witam!Ja próbowałam różnych sposobów na kurzajki ,latanie po dermatolochach i nic ,a mialam ich bardzo sporo iiii najlepszy sposób na nie przekazała mi starsza Pani.Trzeba wziąść kawałek zwykłej słoniny i nią wysmarować kurzajki i wyrzucić za siebie i po trzech miesiącach znikną same

Odnośnik do komentarza

Jeśli również musicie uporać się z takimi problemami, jak kurzajki zarówno u siebie oraz swoich maluchów to na pewno warto też sprawdzić preparat Brodacid https://brodacid.pl/dla-dzieci/ który pomoże bez bólu i w zaciszu domowych się z tą zmianą uporać. Tym bardziej, że można go stosować od 2 roku życia pod kontrolą lekarza. Trzeba przyznać, że bardzo łatwo o takie zmiany skórne, szczególnie jeśli chodzicie na baseny, aquaparki i wiele innych. Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...