Skocz do zawartości
Forum

Kurs kosmetyczny


Gość uliara

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli interesują was praktyczna kosmetyka i poznanie wszystkich zabiegów mogących poprawić wasz wygląd i "zatrzymać czas", to powinniście poważnie się zastanowić nad zawodem kosmetyczki. Ja właśnie zaczęłam taki szkolenia kosmetyczne i polecam wszystkim, doskonała zabawa powiązana z przygotowaniem do zawodu.

Odnośnik do komentarza
Gość esperanza94

Moja dziewczyna poszła ostatnio na kurs wizażu do GoWork. Była bardzo podekscytowana faktem, że było tam bardzo dużo ćwiczeń praktycznych, a nie samej teorii. Stwierdziła, że były to rozsądnie wydane pieniądze ;)

Odnośnik do komentarza
Gość brillance

ja chętnie poszłabym na taki kurs makijażu, ale nie mam za bardzo czasu popołudniami na tego typu zajęcia i ćwiczę trochę sama w domu, bo kupiłam sobie tego typu paletę cieni muszę przyznać, że mam teraz niezłe pole do popisu i każda z koleżanek, która mnie odwiedzi musi robić za modelkę :P

Odnośnik do komentarza
troche mnie zszokował wpis ze na kursie było duzo praktyki a nie teorii. Przecież kursy tego typu wiadomo ze polegają na wyrobieniu paktyki w manualnej pracy, wiec jak mozna zakładać w ogole ze ktos sie nauczy na kursie z samej teorii upiekszać inną osobę? takie kursy wizażu czy innych stylizacji włosow czy paznokci, przedłuzania rzes itp mają zawsze warsztatowy charakter gdzie wiekszosc czasu się pracuje na modelach, klientach. Nikt się nie nauczy patrząc. Myślę ze dobrze nauczyć się dbać o siebie poprzez wiedzę od profesjonalistów, choc takie kursy to zapewne bardziej przydają się osobom które zamierzaja pracować w zawodzie makijażystki itd. Praca taka jest o tyle fajna ze moze być zajęciem dodatkowym. Szkół jest całe mnóstwo, pokazy makijaży sa tez w sieciówkach wiec warto korzystać. Gdbym miała wskazać na szkolę jesli ktos się interesuje wlasnie stylizacjami to zapewne na szkołę europejską stylizacji Select, z uwagi na to że działa juz dlugie lata czyli ma juz doswiadczenie w nauczaniu, ma kadrę wyspecjalizownych instruktorek-poznalam kilka osobiście, w przystepny sposób przekazuja wiedzę, zresztą sylwetki ich są pokazane na stronie szkoły. Kursy maja program wiec mozna przed zapisaniem sie zobaczyć jak bedzie wyglądac harmonogram.No i wychodzi sie ze zdjęciem do portfolio po kursie,czyli ma się już na starcie coś do pokazania.Uczyć się tez mozna przez filmiki na blogach, ale to raczej po takim podstawowym kursie, jak pisałam, bo dobrze zeby mieć juz podstawową wiedzę. Ja lubię sephorowy blog, odpowiadają mi filmiki, gdzie widać jak się robi kolejne etapy makijażu.
Odnośnik do komentarza
Gość dominiczka321
Zrobiłam III stopnie kursu kosmetycznego w szkole Nova w Krakowie, polecam bo mają świetną kadre i dużo zajęć praktycznych, obecnie udało mi się dostać staż w gabinecie kosmetycznym na moim osiedlu,ale mysle o wlasnej działalności gospodarczej:)
Odnośnik do komentarza
Gość romanska89

dla kosmetologów ciekawe mogą tez być kursy trychologiczne- to daje duza szanse na poszerzenie oferty swojego gabinetu, salonu :) badanie skory glowy, badanie wlosow- takie usługi przyciagaja coraz wieksza liczbe osob ;) wiem sama po sobie i po swoim salonie ;) a zaczelo się od szkolenia hair medici z trychologii- to była najlepsza decyzja w mojej karierze :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...