Skocz do zawartości
Forum

cellulit


Gość kamilla

Rekomendowane odpowiedzi

stosujecie jakieś kosmetyki wyszczuplające? szukam czegoś niezbyt drogiego. Widziałam, że lirene wprowadziła jakąś serię wyszczuplającą, w charakterystycznych zielonych opakowaniach. Używałyście już może? Jakieś pierwsze wrażenia?:)
Odnośnik do komentarza
ale szukasz czegoś wyszczuplającego czy na cellulit? bo to dwie różne sprawy. w wyszczuplające kosmetyki nie wierzę, w anty cellulitisowe już prędzej, ale zamiast wydawać fortunę na kosmetyki polecam robić peeling w domu - mieszaj kawę z olejem rzepakowym (ma dużo witaminy E i nie ma zapachu, więc nie będziesz pachnieć jak frytka :)) i stosuj kilka razy w tygodniu.
Odnośnik do komentarza
Fakebake z wyszczuplającymi kosmetykami - racja, ale cellulit to inna sprawa. Bywa, że szczupłe kobiety też się z nim męczą i wtedy tak jak pisałam - peeling z kawy i oleju rzepakowego potrafi zdziałać cuda :) Fakt, że o dietę też trzeba zadbać i choćby właśnie olejem zastąpić inne tłuszcze, w szczególności zwierzęce, jeść dużo warzyw i owoców i pić wodę, ale to jest już wartość nadrzędna i trzba patrzeć w kategoriach poza cellulitisowych :)
Odnośnik do komentarza
Gość Mar-Kos_pl
Myślę, że z cellulitem walczy 80% kobiet. Nie jest to zależne ani trochę od wagi chociaż logiczne jest, że kobiety z nadwagą są na niego bardziej podatne. Można się go pozbyć ale na to potrzeba czasu, cierpliwości i wytrwałości. Ja już się z nim trochę uporałam. Codziennie używam pod prysznic żelu, który zapobiega cellulitowi. Żel nakładam za pomocą gąbki i intensywnie masuję skórę. Potem serum. Wcieram je także za pomocą masażu. Nie zastąpione są ćwiczenia. Osobiście polecam pływanie :)
Odnośnik do komentarza
Trzy czynniki: spalanie tłuszczu, jego usuwanie i wzmacnianie skóry, na które należy zwrócić szczególną uwagę, pomogą pozbyć się problemu.
Połączenie zatem kilku wspomnianych wyżej środków przyniesie oczekiwany efekt. Kosmetyki przyspieszą spalanie tłuszczu, masaż przyczyni się do ujędrnienia skóry, a chłodne prysznice poprawią krążenie. Warto pamiętać, że w walce z cellulitem tak samo istotne są masaże jak i to, jak się odżywiamy i co pijemy. Nie sposób za to przecenić zalet masażu- może on naprawdę bardzo pomóc, poza tym jego działanie jest dość wszechstronne i dobroczynne dla całego organizmu.
Odnośnik do komentarza
jeśli szybko chcesz się pozbyć cellulitu to niestety musisz się przemóc i polubić z imne/ chłodne prysznice...ciepła woda rozleniwia skórę...zimna zmusza ją do lepszego krążenia, spalania tłuszczyku i wydalania toksyn, no i oczywiście masaże specjalną gąbką- syrena za ok. 4 zł.
Odnośnik do komentarza

Witam. Mam 16 lat, przy wzroście 163cm ważę ok. 56 kg, więc nie mam nadwagi ani niedowagi. Nad figurą zamierzam pracować. Jednak moim największym problemem jest cellulit. Nie zakładam krótkich spodenek na wf ani spódniczek. Jest widoczny gdy stoję, na tylniej części uda. Gdy złapie skórę z przedniej części również widać grudki (ale tylko gdy ścisnę). Aktualnie stosuje zimne prysznice i masaże pod prysznicem szorstką stroną gąbki, potem jeszcze masuję uda rolką do masażu. Pytanie jest jak się ich pozbyć i czy to możliwę bym zrobiła to "na własną rękę", czyli bez zabiegów i ile to może potrwać itp. . Ostatnie pytanie czy kupić krem na cellulit, jeśli tak to jaki?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...