Skocz do zawartości
Forum

Cera wrażliwa z trądzikiem


Gość kamilla

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was walczył z cerą suchą, a jednocześnie trądzikową? bo ja właśnie walczę i szukam jakichś środków w przystępnej cenie. Widziałam, że np. under twenty ma jakąś serię dla nastolatek z cerą wrażliwą, a skoro dla nastolatek to zakładam, że dla tych z jakimiś niedoskonałościami. Używał ktoś tego? Jak wrażenia?:)
Odnośnik do komentarza
Gość Mar-Kos_pl
Przy jednocześnie wrażliwej i trądzikowej skórze lepiej nie testować na własną rękę. Można nabawić się blizn, większego wysypu czy jeszcze innych podrażnień. Tak jak dziewczyny powyżej radzę udać się do dermatologa po poradę. Co do kosmetyków radzę wybierać te delikatne, bez parabenów czy SLS. Unikaj też peelingów gruboziarnistych bo tylko podrażnisz nimi skórę i nabawisz się większego wysypu przez roznoszenie nim bakterii. Mają skórę z trądzikiem warto wybierać peelingi enzymatyczne. Stosuje się je jak maseczki a działają na zasadzie rozpuszczania martwego naskórka.
Odnośnik do komentarza

dolaczam sie do opinii powyzej - musisz odwiedzic dermatologa. ja mam podobny problem i to co doradzil mi lekarz to walka z pryszczami na dzien, a na noc krem silnie nawilzajacy. ale nie wiem jak sucha masz skore - ja nie mam jeszcze takiej tragedii.

i obowiazkowo peelingi 2 razy w tygodniu - do cery suchej i wrazliwej a zarazem problematycznej swietnie sie sprawdza: dermedic

Odnośnik do komentarza
Dla mnie najlepszym kosmetykiem do codziennej pielegnacji twarzy jest DERMOGAL® A+E firmy Gal przeznaczony dla skóry wrażliwej z problemami trądzikowymi. Świetnie wpływa na poprawę nawilżenia, elastyczności i jędrności skóry i doskonale sprawdza się pod makijaż.

Odnośnik do komentarza
Gość konndi
na trądzik stosuje Curiosin, - nie wysusza skóry, pięknie goi wszystkie syfki. Poleciła mi dermatolog, bo inne preparaty słabo działały i skóra potem była fatalna. Curiosin jest bez recepty i można smarować kilka razy dziennie, najlepiej na noc
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...