Skocz do zawartości
Forum

Mikrodermabrazja w domu


Gość littlegirl

Rekomendowane odpowiedzi

Gość e-kosmetolog
Są dwa rodzaje mikrodermabrazji: korundowa i diamentowa. Korund to taki piasek, bardzo mocny materiał ścierny, wyrzucany jest on wraz z solą fizjologiczną pod ciśnieniem na skórę i tak złuszcza. Mikrodermabrazja diamentowa to nic innego jak głowice ścierające- jak papier ścierny. To robi się w gabinecie a w domu mozna robić mikrodermabrazję korundową w kremie lub peeling korundowy, np. syis.
Odnośnik do komentarza
Mikrodermabrazję powinno się raczej robić w salonie, nie wiem czy taka domowa ma sens. Ja zresztą mam cerę naczynkową, więc od tego zabiegu powinnam trzymać się z daleka, co nie każda kosmetyczka była mi w stanie powiedzieć, niestety.
Odnośnik do komentarza
nie, nigdy sama nie zrobiłabym sobie mikrodermabrazji w domu, moim zdaniem ten zabieg jest bardzo dobry i skuteczny, ale też trzeba mieć doświadczenie w tej dziedzinie, ja byłam w Goodtime day spa na mikrodermabrazji i byłam bardzo zadowolona z efektów poza tym miałam pewność o tym, że jestem w dobrych rękach.
Odnośnik do komentarza
Gość marina30
samemu to chyba ciężko sobie zrobić taki zabieg, tym bardziej że trzeba robić to uważnie oraz dobrze ocenić stan skóry, aby jej nie uszkodzić. zdecydowanie jestem za robieniem takich rzeczy u kosmetyczki
Odnośnik do komentarza
Gość rosiehw
Są takie maseczki do mikrodermabrazji z Bielendy - moja młodsza siostra miała mega problem z uciążliwym trądzikiem... Używała tych maseczek i problem ma z głowy. Pomogło, nie ma śladu po pryszczach.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...