Skocz do zawartości
Forum

Zapchane pory POMOCY


Gość Zapchana

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zapchana

Od ok. 2 miesięcy stan mojej cery okropnie się pogorszył. Zawsze miałam pojedyncze zapchane pory, ale teraz problem mnie przerósł, a ja nie wiem dlaczego.
Mam cerę tłustą, od dłuższego czasu radzę sobie z tym. Nie stosuje fluidów, ale za to pudry sypkie tylko na wyjście, kremy nawilżające stosuję tylko na noc, bo na dzień od razu się strasznie święcę. Stosuję raz w tygodniu peeling oraz maseczkę oczyszczającą.

Na problemy skóre(wypryski) stosuję acne-derm i świetnie sobie radził, chociaż od tych dwóch miesięcy nie bardzo. Zastanawiam się czy to nie jego wina, że stan mojej cery tak się pogorszył.

Staram się patrzeć na skład kosmetyków, nie kupuję takich z alkoholem, czy zapychaczami, chociaż aż takim ekspertem nie jestem. Aktualnie twarz myje mydełkiem antybakteryjnym dla hipoalergików, następnie spryskuje twarz płynem oczarowym z kwiatem pomarańczy firmy fitomed, a potem krem nawilżający tradycyjny do cery tłustej i mieszanej również firmy fitomed. Składy tych kosmetyków są w porządku, więc skąd problem? Martwię się tym, bo jest coraz gorzej.
Dodam, że mam niedoczynność tarczycy, ale hormony uregulowane dzięki tabletkom, a wypryski pojawiają się też powoli na łopatkach i dekolcie.

Najgorzej jest na brodzie, na niej w okolicy ust po obu stronach wychodzą mi co jakiś czas czerwone plamy, które lekko swędzą i sie łuszczą, wtedy stosuję maście apteczne i znikają. I tam mam najbardziej zapchane pory.

Gdzie popełniam błąd?
Wiem, że najprościej iść do kosmetyczki, ale to jest efekt na chwilę, a z tymi plamami wokół ust chyba nawet nie mogę.

A dermatolodzy tylko wypisują leki na receptę, które nic nie dają.

monthly_2015_02/zapchane-pory-pomocy_2653.jpg

monthly_2015_02/zapchane-pory-pomocy_2654.jpg

monthly_2015_02/zapchane-pory-pomocy_2655.jpg

Odnośnik do komentarza

Wygląda na to, że masz trądzik zaskórnikowy. Widać, że znasz podstawy pielęgnacji cery tłustej, także nie obwiniałabym kosmetyków o problemy z cerą. W szczególności, że acne derm zawiera w składzie kwas azelainowy, który dobrze działa na cerę trądzikową. Możesz ewentualnie wypróbować jego mocniejszy zamiennik, tj. skinoren. Podpytam tylko w jaki sposób stosujesz ten kosmetyk? Jak dużo go nakładasz i czy robisz to rano czy wieczorem?

Odnośnik do komentarza

Co do składu kosmetyków to zwracaj uwagę na to, aby w miarę możliwości nie zawierały one następujących składników:mirystynian izopropylu, linolenian izopropylu, palmitynian izopropylu, izostearynian izopropylu, izoparafiny, kwas oleinowy, alkohol oleinowy, palmitynian ortylu, mleczan mirystylu, olej kokosowy, olej z pestek winogron, olej brzoskwiniowy, olej ze słodkich migdałów, lanokwasy oraz acetylowane alkohole lanolinowe.

Odnośnik do komentarza

~Zapchana1
Acne-derm nakładam 2 razy dziennie na oczyszczoną twarz przed okres kilku tygodni, potem robię przerwę.
Czy taki trądzik leczy się u dermatologa? Nie da się samemu jeszcze czegoś zdziałać?

Najlepsze efekty leczenia trądziku uzyskuje się poprzez zastosowanie metody skojarzonej, np. połączenie leczenia doustnego i miejscowego. Niekiedy jednak wystarczające jest stosowanie kosmetyków miejscowo na skórę. Ważna jest także pielęgnacja w domu. A czy zdarza ci się rozdrapywać te zmiany skórne albo usuwasz je mechanicznie?

Odnośnik do komentarza
Gość Zapchana1

Bardzo rzadko, kiedy wyskoczy mi ogromny pryszcz, ale to wtedy najpierw dezynfekuję te miejsce, a potem wyciskam. Te zmiany podskórne w okolicy brody wiem z doświadczenia, że nie warto naruszać, bo kiedy to zrobię zaczyna się horror, nie zawsze chce coś z stamtąd wyjść, czasami jest ok, a najczęściej robi się ropny bąbel, który bardzo swędzi i powoli się "rozwija". Więc już ich nie ruszam.

A takie wągry, które są na zewnątrz zdarzy mi się raz hmm na miesiąc jak nie rzadziej wycisnąć.

Odnośnik do komentarza

~Zapchana1
Bardzo rzadko, kiedy wyskoczy mi ogromny pryszcz, ale to wtedy najpierw dezynfekuję te miejsce, a potem wyciskam. Te zmiany podskórne w okolicy brody wiem z doświadczenia, że nie warto naruszać, bo kiedy to zrobię zaczyna się horror, nie zawsze chce coś z stamtąd wyjść, czasami jest ok, a najczęściej robi się ropny bąbel, który bardzo swędzi i powoli się "rozwija". Więc już ich nie ruszam.

A takie wągry, które są na zewnątrz zdarzy mi się raz hmm na miesiąc jak nie rzadziej wycisnąć.

Niestety często na skutek mechanicznego oczyszczania skóry tego rodzaju zmiany mają tendencję do rozprzestrzeniania się na inne, zdrowe obszary skóry. A stosujesz może jakieś peelingi ziarniste?

Odnośnik do komentarza

Patrzac na te zdjecia i opisany problem to jak u mnie. I mam tak od kiedy zsczelam stosowac acne derm! Wczesniej tez tlusta cera ale jakos udawalo mi sie ja okielznac...od kiedy stosuje acnederm to jest zaskornik na zaskorniku! A z nich robia sie bulwy. Wczesniej mialam troche zaskornikow i wagrow ale nie tak widocznych jak teraz kiedy sa w kazdym porze!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...