Skocz do zawartości
Forum

Kosmetyki dla alergików


Gość magda0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
chciałabym zapytać wszystkie osoby cierpiące na alergię, jakich kosmetyków używacie na co dzień? Mam problem, ponieważ obecnie na rynku można zakupić wiele preparatów dla alergików, antyalergicznych itp. Zastanawiam się, jak odróżnić chwyt rekalmowy od prawdziwego kosmetyku dla alergików. Macie jakieś sposoby?

Odnośnik do komentarza

Hej
zanim zakupię jakiś kosmetyk, sprawdzam dokładnie skład produktu i jeśli nie ma tam żadnych konserwantów, na które jestem uczulona, to kupuję. Polecam produkty aloesowe, bo łagodzą objawy alergii i leczą ją. Dobrym sposobem jest kupowanie kosmetyków w aptekach, tam są sprawdzone produkty i zawsze można poradzić się farmaceuty.

Odnośnik do komentarza

~ewelinaxg
Hej
zanim zakupię jakiś kosmetyk, sprawdzam dokładnie skład produktu i jeśli nie ma tam żadnych konserwantów, na które jestem uczulona, to kupuję. Polecam produkty aloesowe, bo łagodzą objawy alergii i leczą ją. Dobrym sposobem jest kupowanie kosmetyków w aptekach, tam są sprawdzone produkty i zawsze można poradzić się farmaceuty.

Kosmetyki z aloesem są ok, bo składnik ten doskonale nawilża skórę i łagodzi podrażnienia. Jednak w przypadku cery alergicznej lepiej przetestować go na małym obszarze, bo niestety aloes tez może powodować reakcje alergiczne.

Odnośnik do komentarza

sindy81
no ale jakby nie bylo to ktos moze miec uczulenie na barwnik poza tym taka babka na uczelni mowila nam zebysmy nie malowaly powiek bo cienie strasnie niszcza powieki potem beda takie pofalowane

Barwniki należą do grupy potencjalnych alergenów i w przypadku cery wrażliwej oraz alergicznej trzeba na nie uważać. Jeśli wiemy, na który z barwników skóra źle reaguje to wystarczy unikać cieni go zawierających.

Odnośnik do komentarza

~pierogowa
ja mam podobnie. pewnie mamy jakieś uczulenie na jakiś barwnik w tych cieniach

W cieniach do powiek mogą znajdować się rozmaite barwniki, na które możemy być uczuleni. Jeżeli dany cień nas uczulił to warto zanotować jego skład. Dzięki temu z czasem będziemy mogli zawęzić grupę barwników, na które skóra źle reaguje.

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina234

Nigdy się nie nabieram na chwyty "dla alergików", tylko zawsze dokładnie czytam skład. Prawdziwy kosmetyk nie powinien uczulać nikogo - "chorych" ani zdrowych, bez skłonności do pieczenia, podrażnień. Jeśli chodzi np. o tusz do rzęs to wybrałam marki Muse, jest on dosyć drogi, ponieważ kosztuje 98zł, ale jest naprawdę niesamowity. Jeśli nie jesteś przekonana to możesz wziąć udział w konkursie, który jest teraz organizowany na facebook'u i wygrać próbkę tuszu :) przetestujesz na sobie i sprawdzisz jak na niego reagujesz. Poczytaj więcej na ich fanpage'u - Muse Cosmetics Polska.

Odnośnik do komentarza

hej, ja ostatnio byłam w hotelu i tam był taki balsam z tej serii : https://www.adacosmetics.pl/25-linia-dermacare-sensitive 

i na początku pomyslałam, że zwykly hotelowy, ale jest super! i okazało się, że to dla alergików i moja skóra jest po nich w końcu wyciszona, zero podrażnień, chyba kupię od razu kilka tych żeli, bo balsamy niestety tylko w hurcie są :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...