Skocz do zawartości
Forum

Krostki na ustach


Gość AlterEgo123

Rekomendowane odpowiedzi

Gość AlterEgo123

Witam,
Mam mały problem od 2-3 dni na ustach mam dziwne "krostki". Są one bardzo malutkie i mają kolor skóry, poprostu nie wyróżniają się jakoś specjalnie, słabo je widać, dopiero jak się bliżej przyjrzeć. Wygląda to trochę tak jakby spierzchnięte od zimna usta na zewnętrznej górnej wardze oraz na zewnętrznej dolnej. Wewnątrz ust nie ma nic. Problem jednak polega na tym że na tym "spierzchnięciu" występują takie malutkie wypustki które trochę mnie denerwują. Nie mam zielonego pojęcia czego mogą być przyczyną, mam to od 2-3 dni, smarowałem to różnymi maściami i kompletnie nic nie pomaga, ciągle wygląda tak samo i piecze bardzo podobnie jak w przypadku spierzchniętych ust. Zawsze po jednym, góra dwóch dniach takie coś mi schodziło, teraz nie chce. Ktoś może polecić coś bez recepty co mogło by pomóc ?

Odnośnik do komentarza

Jeżeli masz na myśli granicę pomiędzy skórą, a czerwienią wargową to być może chodzi o mikrozaskórniki. Rzeczywiście trzeba się dobrze przyjrzeć, żeby je dostrzec, a niekiedy nawet delikatnie naciągnąć skórę.

Pieczenie może być związane z podrażnieniem ust wynikającym z oddziaływania na ich powierzchnię niskiej temperatury i wiatru. W czasie zimy usta stosunkowo szybko się wysuszają, w szczególności jeśli nie stosujemy ochrony w postaci pomadek natłuszczających.

Jeśli jednak zmiany na ustach przypominają bardziej wysypkę to udaj się do lekarza pierwszego kontaktu. Jeżeli będzie to konieczne to specjalista ten skieruje cię do dermatologa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...