Skocz do zawartości
Forum

Z jakiej firmy wybrać krem na zimę?


Gość przewrażliwona2433

Rekomendowane odpowiedzi

Gość przewrażliwona2433

Mam cerę mieszaną, ale bardzo też wrażliwą, źle reaguje na alkohol w kosmetykach,a najbardziej na kwas salicylowy. Mam po tym bardzo podrażnioną skórę. Nigdy nie kupował kremów na zimę, więc się nie znam, czy ktoś mógłby polecić jakis dobry krem na zimę.Jakiś porządny żeby chronił moje naczynka i skóra była nawilżona.

Odnośnik do komentarza

Zwróć uwagę na to, aby krem na zimę był dedykowany dla cery wrażliwej. Wówczas jest on pozbawiony potencjalnych alergenów, takich jak barwniki i kompozycje zapachowe. Poza tym, formuła większości kremów zimowych jest bardzo podobna. W ich składzie dominuje faza lipidowa, na którą składają się składniki tłuszczowe. Pozostawiają one na skórze warstwę ochronną, która chroni ją przed działaniem czynników zewnętrznych. Pamiętajcie tylko o tym, że taki krem jest przeznaczony do stosowania przed wyjściem z domu. Nie powinno się go aplikować na skórę, jeśli planujemy spędzić dzień w domowym zaciszu.

Odnośnik do komentarza

~NATKA_27
Przede wszystkim, taki krem nie powinien zawierać wody. W czasie zimy może ona zamarznąć na skórze, a wtedy nabawisz się problemów.

To mit, że woda zawarta w kremach zamarza na twarzy w czasie zimy. Jest to składnik lotny, który odparowuje z powierzchni cery po upływie 15-20 minut. Można stosować w tym czasie zwykłe kremy nawilżające. Ważne jest to, aby przyglądać się jak reaguje skóra. Jeśli w czasie zimy nie jest ona przesuszona i podrażniona to nie wykluczone, że taki krem wystarczy. Natomiast, jeśli jest przeciwnie lub spędzamy wiele godzin na mrozie (ze względu na pracę, długi spacer, wyjazd na narty) to wskazane jest stosowanie kosmetyku zimowego, który dobrze chroni skórę przed działaniem czynników zewnętrznych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...