Skocz do zawartości
Forum

Potliwość dłoni i stóp


Gość Neuron

Rekomendowane odpowiedzi

Dodam, że od jakiegoś roku mam katar. Dzisiaj miałam zrobione testy alergiczne, które wyszły ujemne. Skierowano mnie na badania tarczycy. Czy to ma coś ze soba wspólnego? Złe znoszenie ciepła, spocone dłonie, stopy, katar i tarczyca?

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Nadmierne pocenie się jednej, konkretnej części ciała najczęściej związane jest z reakcją emocjonalną na stres. Najczęściej mamy w tym wypadku do czynienia z poceniem się dłoni, które w skrajnych przypadkach mogą być nieustannie wilgotne. W reakcji na stres mogą się też pocić pachy lub inne części ciała.
Ale mogą być również inne przyczyny takiego stanu rzeczy – zaburzenia hormonalne, niewłaściwa dieta a nawet niewłaściwe kosmetyki. Stosowanie środków uspokajających czy doraźnych preparatów zmniejszających wydzielanie potu, mogą Ci pomóc w łagodzeniu objawów, natomiast nie usuną przyczyny nadmiernej potliwości.

Odnośnik do komentarza

jesli taka nadpotliwość jest "od zawsze" i nie wynika z choroby to warto rozważyć zabieg botoksem bo faktycznie duza ulga następuje po zabiegu, jak juz nie trzeba co chwile patrzec czy aby na pewno nic nie widać na ubraniu. W moim przypadku chodze do Kliniki Medycyna Urody na domaniewskiej co pół roku (jak w zegarku) na zabieg pod pachy i to jest wielka ulga, mam zamiar tez iśc na stopy. Teraz nie jest co prawda gorąco ale po butach też łatwo poznac/poczuć problem nadpotliwości

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...