Skocz do zawartości
Forum

Jak zmniejszyć widoczność porów na twarzy?


kara777

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz to zrobić przy pomocy toników ściągających pory oraz maseczek, np. z zielonej glinki. W gabinetach kosmetycznych możliwe jest również wykonanie zabiegów, takich jak mikrodermabrazja czy peelingi chemiczne - za ich pomocą możliwe jest zwężenie porów. Jeżeli skóra mocno się błyszczy w ciągu dnia to rozważ stosowanie kosmetyków normalizujących.

Odnośnik do komentarza
Gość zielony kapturek777

Ja nie polecam mikrodermabrazji... Za to polecam wizytę u kosmetyczki na oczyszczenie skóry twarzy metodą mechaniczną ( ręcznie) a potem stosowanie kremu złuszczającego na noc( pory niewidoczne, ściągnięte)i kojącego na dzień firmy Bandi. Polska firma, kosmetyki sprawdzone, świetne, nie najtańsze ale też nie zbyt drogie, warte ceny.Z czystym sumieniem polecam, mi pomogły. Znajdź na stronie internetowej Bandi.

Odnośnik do komentarza

Ja również mam problemy z cerą. Otrzymałam ostatnio w prezencie maskę enzymatyczną firmy Evenswiss (szwajcarska firma). Muszę powiedzieć, że jestem mile zaskoczona efektami. Głęboko oczyszcza i usuwa martwe komórki dzięki czemu oczyszcza skórę.

Odnośnik do komentarza

~bajabajka
Ja również mam problemy z cerą. Otrzymałam ostatnio w prezencie maskę enzymatyczną firmy Evenswiss (szwajcarska firma). Muszę powiedzieć, że jestem mile zaskoczona efektami. Głęboko oczyszcza i usuwa martwe komórki dzięki czemu oczyszcza skórę.

Zawarte w tego rodzaju maskach enzymy złuszczają naskórek, dzięki czemu skóra staje się gładka w dotyku. Poza tym, regularne stosowanie peelingów czy masek enzymatycznych ogranicza zatykanie ujść mieszków włosowych (porów), a to z kolei może przyczynić się do zmniejszenia nasilenia zaskórników i krostek.

Odnośnik do komentarza

Pory są szczególnie widoczne kiedy są zatkane i powodują wypryski. Unikaj takich sytuacji robiąc peeling raz w tygodniu. Peeling pomoże usunąć martwe komórki i zanieczyszczenia, które mogą zatykać pory. Lekki peeling do twarzy lub nawet ciepły, mokry ręcznik wystarczą, aby złuszczyć naskórek. Pamiętaj, aby nie używać produktów zbyt szorstkich, gdyż możesz łatwo podrażnić skórę

Odnośnik do komentarza

Kara napisałaś, że głównym problemem są rozszerzone pory i błyszcząca cera. Jeżeli nie masz problemów z zaskórnikami i trądzikiem w ogóle, możesz udać się do gabinetu kosmetyki profesjonalnej na peeling kawitacyjny, który świetnie oczyści twarz z martwego naskórka. Bardzo ważne jest, aby po zabiegach typu peeling kawitacyjny lub mikrodermabrazja nakładać na twarz krem z lipidami (kremy adresowane do skóry atopowej i po zabiegachh) oraz kosmetyk z wysokim filtrem. Na codzień warto zastosować kosmetyki z linii Max Dermasebum Clareny, zawierają one aktywne składniki redukujące nadmiar sebum oraz obkurczające pory. Warto do pielęgnacji włączyć peeling, najlepiej enzymatyczny oraz maseczki z glinką. Nie popełniaj częstego błędu wysuszania twarzy silnymi specyfikami na bazie alkoholi, ponieważ uzyskasz odwrotny efekt.

Odnośnik do komentarza
Gość Minionek

A ja mam problem z określeniem mojego typu skóry, używam dermokosmetyków na chwilę obecną są to LaRoche-Posay do skóry wrażliwej, mimo tego po umyciu twarzy żelem z tej serii skóra jest strasznie ściągnięta- jakby za mała, i dopiero po nałożeniu większej ilości kremu odczuwam ulgę, poza tym mam rozszerzone pory, zaczerwienienia, przesuszone widoczne skórki, krostki, nie żadne ropne zmiany, tylko takie "grupki" krostek czerwieńszych niż odcień skóry, widać je nawet spod makijażu, przy nosie widoczne naczynka, nie wiem czym się kierować wybierając kosmetyki i ewentualne zabiegi w gabinecie, dodam że zażywam pigułki anty. i nie potrafimy z moim gin dobrać odpowiednich, walczę już z czwartymi... czy moje problemy mogą być spowodowane tylko i wyłącznie źle dobranymi tabletkami? Proszę o jakąś rzeczową odpowiedź!

Odnośnik do komentarza

@Minionek z Twojego opisu wynika, że masz cerę suchą w kierunku atopowej z problemem rozszerzonych naczynek. Fragment Twojej wypowiedzi o krostkach może świadczyć o problemie trądziku różowatego. Powinnaś więc skoncentrować się na potrzebach swojej skóry, która potrzebuje nie tylko nawilżenia, ale również odbudowy płaszcza hydrolipidowego. Naturalna bariera Twojej skóry (złożona z białek i lipidów) jest uszkodzona - nieszczelna, co powoduje, że cenne substancje (np.woda) uciekają a inne substancje mogą łatwo przenikać do wewnątrz. Skóra staje się wrażliwa, sucha i alergiczna. Ponadto Twoja skóra wymaga wzmocnienia naczyń krwionośnych, preparatów o działaniu przeciwzapalnym i regenerującym. Koniecznie powinnaś udać się do dobrego dermatologa, żeby obejrzał Twoją skórę i przepisał stosowne leki. Potrzebna jest Ci również bogata pielęgnacja. Do demakijażu polecam olejki/ oliwkę hydrofilną/płyn micelarny (zrezygnuj z mycia twarzy wodą), następnie tonik wyciszający/łagodzący i krem łagodząco - regenerujący (komórki macierzyste, lipidy). Na noc po nałożeniu kremu możesz zastosować dobry, naturalny olejek do twarzy. Ponadto powinnaś korzystać z serum i masek pogrubiających wiotką i cienką skórę, łagodzących i wyciszających. Polecam Ci linie: Sensitive Line, Atopic Line i Redless U Line z Clareny. Unikaj słońca, gorących kąpieli i alkoholu. Zadbaj o poziom nienasyconych kwasów tłuszczowych w organizmie włączając do diety np. olej lniany tłoczony na zimno, oliwę z oliwek, ryby. Niemniej jednak koniecznie powinnaś udać się do specjalisty, ponieważ stan Twojej skóry nie jest najlepszy i bez interwencji będzie się pogarszał. Powinnaś również wiedzieć o tym, że mając problem z suchą skórą jesteś narażona na bardzo wczesne pojawienie się zmarszczek. W temacie antykoncepcji - tabletki wpływają na Twoją gospodarkę hormonalną i tym samym na cały organizm, w tym Twoją skórę, ale Twoje problemy nie wynikają tylko i wyłącznie ze źle dobranych tabletek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...