Skocz do zawartości
Forum

Osłabienie włosów po częstym prostowaniu


Gość LOLITA555

Rekomendowane odpowiedzi

Gość LOLITA555

Witam,chciałabym się podzielić tutaj ze swoim problemem.Z problemem moich włosów,
Kiedyś miałam bardzo długie,zdrowe włosy.Po mojej komunii zostały one obcięte do okolic ramion.
Były zdrowe,bo jako dziecko nic z nimi nie robiłam.
Oczywiście z czasem zaczęłam je prostować i zaczęły się puszyć i kręcić.Nie wiem co mam robić,nic nie pomaga.
Kilka miesięcy temu 5 minut po wyprostowaniu moje włosy same się zakręcały i napuszały.
Teraz staram się ograniczać prostownice,myje włosy co 3 dni,i tylko raz prostuje,czasami staram sie nie prostować i nosić kitkę.
Lecz nadal one nie rosną,w ogóle.Stosowałam różne wcieranki i odżywko.
POMOCY.

Odnośnik do komentarza

Odstaw prostownice na stałe, i susz je susząc suszarką i okrągłą szczotką. Ograniczenie prostowania włosów to dobry pomysł, lecz i tak nadal je pali. Aha i pamietaj o regularnym podcinaniu ich, bo same maski regenerujace nie wystarcza. ;)

Odnośnik do komentarza

Rosną, tylko zapewne się łamią i dlatego wydaje Ci się, że stoją w miejscu. Bez stopniowego ścinania zniszczonych końcówek nic nie zdziałasz.
Odstaw prostownicę, podcinaj końcówki, zadbaj o włosy. Proponuję maskę Biovax do zniszczonych włosów. Czyni cuda. Olejuj włosy 2 razy w tyg. najlepiej na noc, np. olejem kokosowym(chociaż musisz zobaczyć, bo może powodować puch), lub jakimiś innym olejem z migdałów, oliwa z oliwek, sezamowy, arganowy . Masz ich wiele do wyboru.
Używaj serum na końcówki po każdym myciu, czy przed prostowaniem.

I kup sobie jakiś suplement wzmacniający włosy.

Odnośnik do komentarza

Twoje włosy były często poddawane działaniu wysokiej temperatury i stąd też na skutek uszkodzenia ich struktury mogło dojść do pojawienia się problemu "puszenia"...choć często jest to po prostu naturalna cecha niektórych typów włosów.

Co masz na myśli pisząc, że włosy nie rosną? Być może po prostu wolno rosną. A często chodzisz cdo fryzjera?

Odnośnik do komentarza

~srz
Odstaw prostownice na stałe, i susz je susząc suszarką i okrągłą szczotką. Ograniczenie prostowania włosów to dobry pomysł, lecz i tak nadal je pali. Aha i pamietaj o regularnym podcinaniu ich, bo same maski regenerujace nie wystarcza. ;)

Z suszarką też trzeba być ostrożnym, bo ona również niekorzystnie działa na włosy. Można zawsze rozważyć modelowanie włosow na zimno, np. nakręcając lekko wilgotne pasma włosów na duże, okrągłe wałki :)

Odnośnik do komentarza

kosmetolog Joanna Hirszler][quote~srz
Odstaw prostownice na stałe, i susz je susząc suszarką i okrągłą szczotką. Ograniczenie prostowania włosów to dobry pomysł, lecz i tak nadal je pali. Aha i pamietaj o regularnym podcinaniu ich, bo same maski regenerujace nie wystarcza. ;)

Z suszarką też trzeba być ostrożnym, bo ona również niekorzystnie działa na włosy. Można zawsze rozważyć modelowanie włosow na zimno, np. nakręcając lekko wilgotne pasma włosów na duże, okrągłe wałki :)[/quot

Zgadzam się, że suszarka równiez nie działa dobrze na włosy, ale ich tak nie pali jak prostownica.

Odnośnik do komentarza

~srz][quotekosmetolog Joanna Hirszler
~srz
Odstaw prostownice na stałe, i susz je susząc suszarką i okrągłą szczotką. Ograniczenie prostowania włosów to dobry pomysł, lecz i tak nadal je pali. Aha i pamietaj o regularnym podcinaniu ich, bo same maski regenerujace nie wystarcza. ;)

Z suszarką też trzeba być ostrożnym, bo ona również niekorzystnie działa na włosy. Można zawsze rozważyć modelowanie włosow na zimno, np. nakręcając lekko wilgotne pasma włosów na duże, okrągłe wałki :)[/quot

Zgadzam się, że suszarka równiez nie działa dobrze na włosy, ale ich tak nie pali jak prostownica.

To prawda :), bo w przeciwieństwie do prostownicy czy lokówki, w trakcie suszenia włosów na włosy oddziałuje zdecydowanie niższa temperatura, a to jest równoznaczne z mniejszymi uszkodzeniami w obrębie ich struktury.

Odnośnik do komentarza

~srz
A efekt suszenia włosów na szczotkę bywa nieraz o niebo lepszy :) Włosy są uniesione, odbite od skóry, a nawet do wyboru mozna podkrecic konce. :)

Rzeczywiście po prostowaniu włosów prostownicą fryzura może być mocno wygładzona i włosy mogą sprawiać wrażenie "oklapniętych". Za pomocą dużej, okrągłej szczotki można dodać włosom objętości. Może nie będę one, aż tak proste jak po prostownicy, ale na pewno ładnie ułożone.

Odnośnik do komentarza

Osobiscie uwazam ze prostownice powinny byc tylko i wylacznie uzytkowane w salonach fryzjerskich. Jak widze jak niektore kobiety maja popalone wlosy od nadmiernego prostowania ich to mnie krew zalewa. Najbardziej dobijaja mnie takie osoby, które przychodza z poniszczonymi włosami do fryzjera i oczekują cudów po jednej wizycie. A prostownicy i tak nie odstawią. Dziewczyny jesli juz macie potrzebe prostowania włosów to róbcie to naprawde rzadko, wrecz okazyjnie, szkoda włosów.

Odnośnik do komentarza

spalonych włosów już nie uratujesz. możesz co najwyżej powalczyć o to, żeby trochę lepiej wyglądały ale to tylko pozory. Ja radzę powoli obcinać zniszczone końcówki i postawić na suplementy, dzięki którym włosy będą rosły szybciej i będą od razu zdrowe.

Odnośnik do komentarza

~blis
spalonych włosów już nie uratujesz. możesz co najwyżej powalczyć o to, żeby trochę lepiej wyglądały ale to tylko pozory. Ja radzę powoli obcinać zniszczone końcówki i postawić na suplementy, dzięki którym włosy będą rosły szybciej i będą od razu zdrowe.

Zgadza się, obcięcie zniszczonych końcówek to najlepszy sposób na poprawę wyglądu włosów. Poza tym, warto pamiętać o regularnej pielęgnacji oraz ograniczeniu zabiegów stylizujących fryzurę (w miarę możliwości). Suplementy diety również są wskazane, np. te zawierające w składzie skrzyp. Składnik ten obfituje w krzem, który jest niezbędny dla prawidłowej kondycji włosów.

Odnośnik do komentarza

Witam,
oprócz krzemionki, której źródłem jest wyciąg ze skrzypu czy bambusa warto zwrócić uwagę na pozostałe nie mniej ważne składniki suplementów na wzmocnienie i poprawę kondycji włosa. Są to m.in.: aminokwasy budujące strukturę włosa: cysteina i metionina, wit z gr.B, żelazo, cynk, jod, kwas foliowy. Pozdrawiam. lekko.blogujaca.pl

Odnośnik do komentarza

~lekko
Witam,
oprócz krzemionki, której źródłem jest wyciąg ze skrzypu czy bambusa warto zwrócić uwagę na pozostałe nie mniej ważne składniki suplementów na wzmocnienie i poprawę kondycji włosa. Są to m.in.: aminokwasy budujące strukturę włosa: cysteina i metionina, wit z gr.B, żelazo, cynk, jod, kwas foliowy. Pozdrawiam. lekko.blogujaca.pl

Aminokwasy oraz witaminy to również ważne składniki dla zdrowia i kondycji włosów. Można je znaleźć w wielu suplementach diety, które służą wzmocnieniu włosów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...