Skocz do zawartości
Forum

Sposoby na poprawę struktury włosów


Gość Lukas^^

Rekomendowane odpowiedzi

Hey, mam problem z włosami już od dłuższego czasu. Są one cienkie i bardzo lekkie przez co wychodząc z domu nawet przy lekkim wietrze włosy chulaja do góry. Mam 22 lata i mam problem żeby je ułożyć czy coś (mam też już zakola, dziwne :/). Czy da się w jakiś sposób sprawić żeby włosy stały się grubsze i elastyczniejsze? Bo po umyciu i wyschnieciu szybko opadają i nie najlepiej to wygląda. Suszarki unikam od 2 lat chyba że naprawdę mi się spieszy to robię wyjątki. Używam też szampon bez dodatku siliconu. Kiedyś wydawało mi się że mam po prostu mało włosów ale mam ich dużo tylko strasznie cienkich. Myje je co 1-2 dni bo bez tego to już w ogóle masakra jest.

Liczę na wasze porady :D

Odnośnik do komentarza

hm... pwoiedz mi a wypadają Ci? Czy jak, bo z jedenj strony piszesz, że masz zakola a z drugiej ze jest ich duzo ttylko sa cienkie. Troszke edno zaprzecza drugiemu, a nie powiedzialas czy zakola sa spowodowane wypadaniem ich?

Odnośnik do komentarza

W sumie to nie pamiętam, przy myciu parę wypada, ale nie jest to duża ilość i raczej odrastaja bo już widzę nowe wyratajace, niestety nie na zakolach. Ale nie są one jakoś bardzo duże, wiadomo każdy wolałbym żeby ładnie rosły po całości ale wpływu niestety na to nie mam, chyba, że jakiś zabieg uzupełniający je.

Odnośnik do komentarza

A gdzie masz te zakola? Wiesz natury nie zmienisz. Jak masz cienkie, to raczej cienkie będziesz mieć. Można jedynie chwilowo zwiększyć ich objętość, np. susząc suszarką włosy głową w dół, czy tapirowaniem. Są też specjalne kosmetyki, ale one mogą Ci obciążyć niepotrzebnie włosy.
Pij herbatkę z pokrzywy i skrzypu, lub łykaj jakieś suplementy aby wzmocnić cebulki. Możesz robić też delikatny masaż skóry głowy żeby poprawić krążenie.
Na youtube masz mnóstwo filmików pokazujących jak dziewczyny robią wszelakie fryzury. Może jakaś przypadnie Ci to gustu.

Odnośnik do komentarza

A zakola świadczą o stopniowo postępującym procesie łysienia (prawdopodobnie androgenowego). Czy ktoś w Twojej rodzinie miał podobne objawy?

Dobrze by było, abyś zaczął stosować szampony wzmacniające włosy, które zawieraja w składzie witaminy z gruby B, żeń-szeń oraz chininę. Poza tym, dobrze by było, abyś wybrał się do dermatologa. Istnieją preparaty dostępne na receptę, które zawierają w składzie 5% minoxidilu - składnika, który hamuje proces utraty włosów oraz stymuluje ich porost.

Odnośnik do komentarza

~Lukas^^
W sumie to nie pamiętam, przy myciu parę wypada, ale nie jest to duża ilość i raczej odrastaja bo już widzę nowe wyratajace, niestety nie na zakolach. Ale nie są one jakoś bardzo duże, wiadomo każdy wolałbym żeby ładnie rosły po całości ale wpływu niestety na to nie mam, chyba, że jakiś zabieg uzupełniający je.

W ciągu całego dnia może wypaść od 100 do 150 włosów. Dermatolodzy często w celu potwierdzenia nadmiernego wypadania włosów zalecają liczenie wszystkich włosów, które wypadły w ciągu dnia. Niemniej jednak, widoczne zakola są już oznaką procesu łysienia.

Odnośnik do komentarza

od miesiąca borykam się z wypadaniem włosów. Wychodzą garściami. Maluję włosy, ale farbami bez amoniaku. jednak kilka tygodni temu pomalowałam sam odrost zwykła tanią farbą... Dużo stresów ostatnio w moim życiu. Poza tym strasznie boli mnie skóra głowy. Miewałam tak przed miesiączką, ale teraz mam non stop. Zawsze miałam burzę włosów, teraz... jak tak dalej pójdzie będę łysa. Włosy wypadają przy lekkim pociągnięciu lub przeczesaniu palcami. Używam tego samego szamponu. Jedynie wprowadziłam odżywkę Placentę na wypadanie włosów. Po prostu rozkładam ręce...

Odnośnik do komentarza

Raczej ilość włosów które widzę że wypadły podczas mycia czy suszenia jest bardzo mała. Spróbuje jakichś pianek lub past użyć.
No i dodam więcej warzyw i owowcow w diecie. A z szkołami sobie radze dzięki super fryzjerowi. Ale niestety o niektórych fryzurach mogę zapomnieć : /

Odnośnik do komentarza

Ja próbowałem wielu rzeczy, ostrzykiwanie osoczem, leki, suplementacja i nic z tego nie wyszło, włosy które wypadły nie odrosną. O ile te co zostały na głowie są wzmocnione o tyle zakola i korona były uzupełniane przeszczepem w Turcji. 

Jak macie jakieś pytania to mogę odpowiedzieć

Odnośnik do komentarza

U mnie fajnie sprawdziły się kosmetyki i suplementy marki hollywood hair, poleciła mi je koleżanka jakieś dwa mies temu i serio teraz widze niesamowitą różnicę, włosów przybyło, pożegnałam się z wypadaniem i puchem . Są zdrowe i lśniące, także mega polecam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...