Skocz do zawartości
Forum

Depilacja laserowa czy IPL u blondynki


Gość jowitag

Rekomendowane odpowiedzi

szukam właściwej dla mnie metody depilacji strefy bikini. depilacja woskiem odpada, bo włoski wrastają. golenie podrażnia.

jestem blondynką, i nie wiem czy możliwy byłby zabieg epilacji laserowej? jestem blondynką o bardzo jasnej karnacji. "tam" włosy są oczywiście ciemniejsze, ale nadal jasne.
z drugiej strony, czytałam że IPL albo nie działa, albo działa na krótko a sesji trzeba mieć wiele.

macie jakieś doświadczenia? porady?

Odnośnik do komentarza

Najlepiej by było jakbyś udała się do kosmetologa na konsultację, który osobiście oceni grubość oraz kolor owłosienia. Na tej podstawie zostaniesz zakwalifikowana do zabiegu lub na odwrót - zdyskwalifikowana.

Niestety włosy blond, rude i siwe nie kwalifikują się do laserowej epilacji. Zabieg nie jest wtedy efektywny, gdyż laser działa na melaninę obecną we wnętrzu włosa. Jeżeli jest jej zbyt mało to wiązka nie doprowadzi do, tzw. fototermolizy selektywnej - czyli. przekształcenia światła lasera w energię cieplną, która niszczy cebulkę włosa.

Odnośnik do komentarza

Natomiast IPL to światło pulsacyjne, które ma zdecydowanie słabsze działanie od lasera.

Dla porównania: u brunetki o mocnym i ciemnym owłosieniu optymalne rezultaty redukcji owłosienia za pomocą lasera uzyskujemy już po trzech zabiegach. W przypadku IPL'a często konieczne jest wykonanie większej ilości zabiegów (np. 10).

Poza tym, po zabiegach IPL'a często jest tak, że włoski ulegają jedynie osłabieniu i nadal odrastają. W przypadku lasera możliwa jest redukcja nawet 80% owłosienia na kilka lat.

Odnośnik do komentarza

ja jestem blondyna i chodzę na zabiegi depilacji epilfree - teraz to już tylko od czasu do czasu na zabiegi przypominające. Bo na początku kilka zabiegów tak aby pozbyć się włosków. Teraz mam spokojną głowę i tym problemem już się nie martwię

Odnośnik do komentarza

Osoby kwalifikujące się do epilacji laserem diodowym to przede wszystkim osoby z jasną karnacją i ciemniejszymi włosami. U nich efekty będą bardzo dobre. Kwestia jak jasne są u Pani włosy- jeśli zawierają w sobie barwnik, melaninę to zabieg ma sens, natomiast należy liczyć się z większą ilością zabiegów. Istnieją również zabiegi laserem Nd:Yag- likwiduje on równie dobrze włosy ciemne jak i jasne przy każdym kolorze skóry. Najrozsądniej będzie udać się na bezpośrednią konsultację do specjalisty, który zaproponuje odpowiedni zabieg.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...