Skocz do zawartości
Forum

Plamy na bluzce od dezodorantu


Gość Malinka94

Rekomendowane odpowiedzi

Czy da się usunąć plamy z bluzek powstałe od dezodorantu? Na mojej kolejnej bluzce, którą bardzo lubię, zauważyłam takie plamy... owa bluzka jest malinowa, a materiał pod pachami stał się taki ciemny. Bardzo chciałabym coś z tym zrobić, nie chciałabym musieć jej wyrzucać do śmieci, szczególnie że prócz tego nic jej nie dolega.

Odnośnik do komentarza

No ja już pare też :/ używam Rexony do czarnych ubrań. Ogólnie myślałam, że te do pryskania zostawiają mniej śladów niż te inne.

A ten etiaxil faktycznie jest skuteczny? Był czas, że stosowałam jakiś specyfik z apteki pod pachy - był skuteczny, ale używanie uciążliwe. Nakładałam go na noc, rano zmywałam, ale wywoływał podrażnienia, musiałam się rzadziej golić pod pachami, bo inaczej skóra strasznie mnie piekła. Również zniszczyłam od niego kilka piżam... Wolałabym uniknąć powtórki z rozrywki.

Odnośnik do komentarza

Etiaxil ma plusy i minusy. Faktycznie może podrażniać, dlatego ja zawsze go nakładam na noc, rano zmywam i się golę, potem nakładam krem nawilżający zawsze rano i wieczorem. W ten sposób unikam podrażnień.
Jest niebieski( do skóry wrażliwej) i czerwony( do normalnej).
Ale jak tak sie z nim męczyłaś to może lepiej z niego nie korzystaj.
Ja nakładam jakąś starą bluzkę gdy idę spać z eiaxilem.
Mimo wszystko jak dla mnie jest tego wart.
Przynajmniej nie mam zniszczonych bluzek od potu, czy dezodorantu jak wcześniej, gdy go nie używałam :)

Odnośnik do komentarza

Ogólnie z efektów stosowania Antidralu też byłam zadowolna, jak Ty z Etiaxilu :D Tylko właśnie ten problem z podrażnieniami itp spowodował, że zrezygnowałam z jego stosowania. Był to dla mnie pomimo wszystko za duży dyskomfort, bo nawet podtarcie mokrych pach ręcznikiem powodowało dodatkowe podrażnienie, a następnie okropne swędzenie skóry... brrr golenie też stało się nieprzyjemne :P

No cóż, może ktoś jeszcze zaproponuje jakiś ciekawy środek :) A co z jakimiś tabletkami typu perspi block?

Odnośnik do komentarza

A czy na pewno kosmetyk, który stosujesz to dezodorant, a nie antyperspirant? Z reguły zmianę koloru tkanin powodują antyperspiranty. Zawarte w ich składzie sole glinu mieszają się z potem i przenikają do tkaniny, gdzie następnie ulegają krystalizacji - proces ten powoduje odbarwienie tkaniny. W tym przypadku istotne jest to, aby przed praniem daną rzecz zanurzyć w roztworze o lekko kwaśnym odczynie, np. wodzie z octem. Następnie taką rzecz należy wypłukać i normalnie wyprać. W przeciwnym razie plama po praniu zostanie utrwalona i już nic na to nie zaradzimy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...