Skocz do zawartości
Forum

Rumieńce na twarzy


Gość futures

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od razu oznajmiam że jestem facetem. Strasznie denerwują mnie rumieńce na twarzy, które szczególnie w takim okresie jak jest teraz, czyli zimą, się u mnie dość często pojawią na twarzy. Latem mi to tak nie przeszkadza, bo przy opaleniźnie aż tak nie widać, jak teraz kiedy moja twarz jest lekko blada. Szczególnie po kąpieli rumieńce się czasami przez 1h utrzymują, albo jak wyjdę z zagrzanego samochodu. Są na to jakieś preparaty, kremy? Dziwnie wyglądam z takimi dwoma plackami na twarzy...

Odnośnik do komentarza

Objawy, które opisujesz są charakterystyczną cechą cery naczyniowej. W tym przypadku wskazane jest stosowanie kosmetyków zawierających w składzie substancje uszczelniające naczynka, np. ruszczyk, flawonoidy, witamina C, escyna oraz miłorząb japoński. Dzięki temu zaczerwienienie skóry będzie mniejsze, a naczynka będą chronione przed trwałym rozszerzeniem.

Możesz również sięgnąć po kosmetyki o zielonym pigmencie, które w subtelny sposób (optycznie) redukują zaczerwienienie skóry i dają bardzo naturalne wykończenie.

W miarę możliwości unikaj spożywania zbyt ostrych lub gorących potraw, nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV, peelingów ziarnistych, kosmetyków na bazie alkoholu - czynniki te mogą nasilać zaczerwienienie skóry. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: http://portal.abczdrowie.pl/cera-naczynkowa

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...