Skocz do zawartości
Forum

Stres przed rozmową kwalifikacyjną


Gość tomekks

Rekomendowane odpowiedzi

Może przygotuj się do tej rozmowy? Wtedy stres będzie mniejszy. POczytaj o firmie w której chcesz pracować, poczytaj o projektach, które ona prowadzi, o branży w jakiej ona się znajduje. Warto też zadać sobie trud i poszperać za osiągnięciami tej firmy, o zarządzie, o metodach pracy tam wykonywanych. To wszystko będzie działać na Twoją korzyść.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Zastanów się przede wszystkim dlaczego chcesz pracować w tej konkretnej firmie oraz na tym konkretnym stanowisku oraz co Ty jesteś w stanie dać firmie. Jeśli padnie pytanie o Twoje mocne strony - nie mów ogólnikowo, na przykład nie mów "jestem dobrze zorganizowany" tylko przytocz konkretny fakt ze swojego życia to potwierdzający.
Pamiętaj o sygnałach niewerbalnych - zachowaj wyprostowaną postawę ciała, pewny uścisk dłoni, nie krzyżuj rąk.
Powodzenia i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość ebiznesman

Nie ma co się bać, albo Cię przyjmą do pracy, albo nie. Najważniejsze, że będziesz mieć doświadczenie i w następnej rozmowie już unikniesz tego stresu. Kiedyś też z tym miałem problem, ale znalazłem rozwiązanie i nawet napisałem na ten temat artykuł, jakich błędów uniknąć :D

http://www.najlepszyczas.pl/pytania-na-rozmowie-kwalifikacyjnej/

Odnośnik do komentarza

Jest mnóstwo stron poświęconych przygotowaniu do rozmowy o pracę. Prawda jest taka, że im więcej ich przejdziesz tym mniej będziesz się denerwował. I pomaga poczytanie o firmie. Pomyśl ile chcesz zarabiać, jakie są Twoje wymarzone wakacje, czego oczekujesz od szefa (takie pytania mogą paść). Przede wszystkim staraj się zrobić dobre wrażenie. Być sympatycznym i pewnym siebie, nawet jeśli w głębi duszy się stresujesz. Pamiętaj, że to Ty jesteś im potrzebny. Musisz to pokazać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...