Forum Ślub

Na której ręce nosi się pierścionek zaręczynowy?

~emiiiii29

~emiiiii29

sluchajcie mam problem/swoj pierscionek zareczynowy nosze na prawej, kolezanka z pracy mowi ze powinno sie nosic na lewej rece. oglupialam....na ktorej rece nosi sie pierscionek zareczynowy???

austeria

austeria

nosi się go na prawej ręce, a w momencie kiedy już się ma obrączkę to można go albo całkiem ściągnąć, albo dać na lewą, albo nosić razem z obrączką- jak tylko Ci wygodniej.

15475 austeria Kobieta, 10 lat, Gliwice
~Mała__MI

~Mała__MI

U mnie jest tak, że nosi się na lewej :D Jakoś tak wszystkie noszą. Po ślubie można nadal nosić na lewej albo z obrączką na prawej

austeria

austeria

bo w Polsce utarło się w tradycji, że nosi się na prawej, ale za granicą z kolei nosi się na lewej, bo "od serca", w Polsce czasem też :) jak dla mnie to to nie robi różnicy, to nie jest obrączka, żeby robić problemy :D

15475 austeria Kobieta, 10 lat, Gliwice
angela325

angela325

No i zacznijmy od tego że za granicą to i obrączki nosi się na lewej. Ja noszę na prawej na serdecznym, a moja kuzynka od początku nosiła na prawym środkowym. To już jest kwestia wyboru. Ja zamierzam nosić obrączkę razem z pierścionkiem zaręczynowym, dlatego też będę miała ją węższą:)

--

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

85000 angela325 Kobieta, 25 lat, Daleka:)
~Mała__MI

~Mała__MI

to tak jak ja :D
Próbowałam dzisiaj nosi na prawej ręce pierścionek ale nie mogłam jakoś tak się przyzwyczaiłam :D

angela325

angela325

Ja kiedyś w ogóle nie chodziłam w pierścionkach no i jak się związałam z moim przyszłym mężem :) to kupiliśmy sobie srebrne obrączki, a potem dostałam od niego na prezent pierścionek, to to dopiero był meksyk :):) cały czas je czułam i w ogóle :) a teraz choćby był z wielkim oczkiem to mi nie będzie przeszkadzał :):)

--

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

85000 angela325 Kobieta, 25 lat, Daleka:)
irlandzka_koniczyka

irlandzka_koniczyka

Ja noszę na prawej, po ślubie przełożę na lewą ale jeśli będzie spadać to być może razem z obrączką. Mieszkam za granicą i właśnie tutaj byli w szoku jak zobaczyli u mnie pierścionek zaręczynowy na prawej ręce :)

85260 irlandzka-koniczyka Kobieta, 24 lata, malopolska/ Dublin
~Trick

~Trick

oj czy to tak, naprawdę wazne jest na której ręce? Mam koleżankę która swój pierścionek nosi na łańcuszku na szyi bo twierdzi że nic nie może mieć na placach bo jej to przeszkadza

0sweetness0

0sweetness0

Jak Ci wygodniej :) U mnie w rodzinie jest taki zwyczaj, że zaręczynowy do czasu ślubu nosi się w miejscu obrączki, a po ślubie przekłada na serdeczny palec lewej ręki :)

99646 0sweetness0 Kobieta, 34 lata, Kraków
~marta1976

~marta1976

ja nosilam na lewej bo tak wygodniej (jestem praworęczna) i obrączkę też noszę na lewej. ogólnie niech koleżanka nie wtyka nosa w nieswoje sprawy. Noś jak ci wygodniej :)

~Sha Sha

~Sha Sha

czyli nosiłaś tak jak wdowcy :) ale jestem w stanie to zrozumieć, ja jestem leworęczna i nie wyobrazam sobie mieć czegoś na lewej rece, pierścionek jak i obrączke nosze razem na tym samytm palcu na prawej ręce