Skocz do zawartości
Forum

Męska menopauza


Gość robert75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Może to śmieszne, w sumie sam się z takiego stwierdzenia śmiałem, ale może wiecie o co chodzi z "męską menopauzą"? Bo zawsze myślałem, że kobiety przechodzą menopauzę, jak są już stare i wtedy już nie mogą mieć dzieci itd. Ale przecież zawsze się podkreśla, że faceci mogą mieć dzieci w każdym wieku. Ile razy słyszy się w telewizji czy gdzieś, że jakiś 80-latek został ojcem.

Także jeśli w ogóle facetów dopada menopauza to nie polega na bezpłodności, tak? I czy każdy facet na to cierpi? W jakim wieku? Czym się to objawia? Czy można jakoś temu przeciwdziałać?

Wiem, że dla kobiet menopauza to ciężki okres, są humorzaste i te sprawy, ale faceci przecież tacy nie są. Coś mi tu nie pasuje, żeby mężczyźni przechodzili menopauzę. Jeśli jesteście w stanie rozwiać moje wątpliwości będę wdzięczny. Przyznam, że nurtuje mnie ten temat.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Ostatnio oglądałem program na ten temat. Męska menopauza istnieje, nazywa się ją andropauzą. Przeżywają ją zwykle panowie po 40 roku życia, choć objawy mogą się także pojawić wcześniej. Mężczyźni często zmieniają wtedy żony "na nowszy model", ponieważ wydaje im się, że młoda kobieta przywróci im dawny wigor i energię. Tymczasem z problemem można poradzić sobie w dużo mniej drastyczny sposób. Wystarczy pójść do lekarza, który przepisze kurację testosteronem. To właśnie spadek poziomu tego hormonu jest wszystkiemu winien. Podobno pomagają również ćwiczenia fizyczne, zwłaszcza te wysiłkowe.

Odnośnik do komentarza

Witam. Nazwa "męska menopauza" nie jest odpowiednia dla tego, co określa. Używa się jej potocznie. Menopauza jako taka dotyczy kobiet i oznacza utratę płodności. Mężczyzna, jak wiadomo, jest płodny przez całe życie i nawet w wieku 70 lat może dać dziecko partnerce. O tej przypadłości u facetów zwykło się mawiać jako o zespole andropauzalnym.

Andropauza u mężczyzn może się pojawić nawet w wieku 35 lat. Jednak najczęściej występuje w 50. roku życia i później. Najczęstszymi objawami andropauzy bywają: bóle głowy, spadek własnej wartości, depresja i zaburzenia funkcji seksualnych. Często w takich momentach mężczyźni zmieniają partnerki, uciekają w pracę lub całkowicie zmieniają styl życia. Inne objawy andropauzy, to: uderzenia gorąca, zmniejszone libido, poczucie zmęczenia, zaburzenia snu.

Panowie nie dopuszczają do siebie myśli, że mogą „przekwitać”. Jednak warto skorzystać z porady lekarza, a gdy zauważysz u siebie jakieś zmiany, można wykonać dodatkowe badania. Zespół andropauzalny może pojawić się wcześniej, jeśli mężczyźni narażeni są na wyjątkowo duży stres.

Odnośnik do komentarza

Cześć Bartosz. Piszesz, że to właśnie jest powód tego że mężczyźni zostawiają w tym czasie swoje żony? Mój sąsiad zostawił swoją żonę po 20 latach małżeństwa. Teraz przeprowadził się na inne osiedle i mieszka z jakąś "niunią". Ale zdaje się, że im się nie układa. Nie zdziwię się, jak wróci do żony "z podwiniętym ogonem". Mam tylko nadzieję, że ona go nie przyjmie. Widzę, jak ta kobieta cierpi. Ona go kochała. A u niego to wina spadku testosteronu? Mimo wszystko, gdy kobiety wchodzą w ten okres, to im tak nie odbija. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Sabina popieram cię, ale nie w 100%. Mojej koleżance z pracy zdarzyło się to samo, 15 lat razem i on odszedł do młodszej. Myślę, że to nie tylko wina męskiej menopauzy, ale także jakiś innych problemów w małżeństwach. Jesteśmy z mężem wobec siebie szczerzy i rozmawiamy o sprawach łóżkowych. Kiedy pojawił się ten problem, poszliśmy do lekarza i rzeczywiście testosteron nam pomógł. Myślę, że najważniejsze to być razem w takich momentach.

Odnośnik do komentarza
Gość andropauza

w przypadku spłodzenia potomka, to żaden problem, ponieważ plemnik można wyłuskać z jądra i niepotrzeba spuszczać nasienia do pizdy by zapłodnić babę.. Ważniejszy jest brak poprawnej erekcji i wytrysku determinującego orgazm i jego jakość!!! Jak nie ma erekcji, to i nie ma wytrysku, to i nie ma seksu zwieńczanego orgazmem. Jest natomiast andropauza i cierpienie dla chłopa, bo nie może wsadzić i się spuścić.
Ponoć wiagra daje suchy orgazm, nawet po usunięciu prostaty i jąder!!!!!I to jest prawda, bo orgazm ma miejsce w mózgu w Ośrodku Rozkoszy, a nie w ch*ju. Głowa do góry andrpauzanci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...