Skocz do zawartości
Forum

Natrętne myśli o zabezpieczeniu podczas stosunku


Gość bojącysie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bojącysie

Witam mam 24 lat i nigdy sie nie kochałem, moja partnerka tez, ona ma 23 lata i jest dziewica, rozumie wszystko to ze przy pierwszym razie bede pewnie szybko dochodził itp i jest ok, jednak jakos mimo ze czuje sie dorosły ona tez i chcemy to zrobić i najprawdopodobniej to niedlugo zrobimy mamy mysl ze pomimo prezerwatym moze być jakas wpadka :) a w zyciu tego byśmy nie chcieli ;) Da sie przy pierwszych razach pozbyć tych mysli, mam swiadomosc ze trzeba uwazac na pierwszym razie nawet mając gumkę ale sama swiadomosc ze cos moze byc nie tak jakos nie daje nam spokoju :)

Odnośnik do komentarza
Gość Tabakiera

Spokojnie. Jeśli dobrze założysz prezerwatywę to nic się nie stanie. Musisz podjąć po za tym to ryzyko. Ale tak jak pisze Hakownica jeśli Twoja dziewczyna zdecyduje się na tabletki i dodatkowo zabezpieczycie się prezerwatywą to nic nie powinno się stać

Odnośnik do komentarza
Gość bojącysie

Moja dziewczyna jest z tych co nie chodzą do ginekologa i zanim sie przelamie pewnie troche minie, wiem ze to tez takie gadanie ale chyba ja nie chce zeby brała tabletki które napewno mają swoje złe właściwosci :) moze to zabobony ale potem podobno ciezko z zajsciem w ciaże :) No nic zostaje prezerwatywa i po prostu ostrozny seks :)

Odnośnik do komentarza

Na początku współżycia ale i później wiele par obawia się ciąży bo nie ufa zabezpieczeniom, ale pamiętaj, że jak będziecie ciągle o tym myślec, to nie będzie frajdy z seksu. Jeśli bardzo się boi powinna pójść do ginekologa i porozmawiac o dodatkowej antykoncepcji oprócz prezerwatywy. A druga sprawa jest taka, że gdy rozpoczniecie współzycie, zdecydowanie powinna pójśc do ginekologa na cytologie, bo te badanie jest wyjątkowo ważne a można je zrobić dopiero po rozpoczęciu współżycia. Nie ma się czego bać, nie jest tak straszne jak się wydaje ;)

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Moja żona tez była z tych co nie chodzily do ginekologa. Po prostu umówiłem ja na wizytę wziąłem za rączkę i poszliśmy razem. Zobaczyła że ginekolog (kobieta w tym przypadku) nie gryzie i że nie ma się czego obawiać i teraz chodzi sama regularnie.
Jeżeli chodzi o złe działanie pigułek to faktycznie mają one swoją złą stronę gdyż nie każda pigułka jest dla każdej dziewczyny ale to już musi ustalić ginekolog.
Jeżeli nie chcecie się zabezpieczyć czymś innym niż prezerwatywy a boicie się wpadki to tak jak pisze austeria może sobie lepiej darować. Rozpoczynając współżycie musisz być świadomym jego konsekwencji, bo nie ma 100% pewnej metody antykoncepcji. Zgadzam się też w zupełności z Tarją badania musi wykonać bo są naprawdę ważne a seks powinien być odprężający i relaksujący a nie stresujący bo na prawdę nie ma wtedy frajdy.
Życzę powodzenia i udanego pierwszego razu no i oczywiście wszystkich kolejnych również :)
PS i tak udajcie się do ginekologa może niech on/ona rozwieje wasze wątpliwości związane z antykoncepcją.

Odnośnik do komentarza
Gość bojącysie

Nasz związek zbudowany jest przede wszystkim na uczuciach milosci itp bo o to mi chodziło aby potem być pewny stosunków, nie chcielismy aby było odwrotnie, dlatego teraz gdy miedzy nami wiele uczuc, szanujemy sie itp i pierw był uczucia to chcemy teraz zacząc sie kochac bo po prostu pragniemy sie, podniecamy bardzi i mamy na siebie ochote ;) tak wiec to nie jest tak ze chcemy uprawiac seks bez uczuc :) no moze nie bedzie tak zle :)

Odnośnik do komentarza

Zbliżenie będzie najbardziej przyjemne gdy zarówno Ty jak i Twoja dziewczyna nie będziecie się przejmować ewentualną ciążą. A od tego jest właśnie antykoncepcja:) Jak ktoś już napisał nie warto ufać samym gumkom - jak wszystko mogą zawieść gdy postawicie tylko na to. Warto dla większej pewności mieć podwojną ochronę:)

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
Gość bojącysie

Ewentualnie mozemy sie kochac ten pierwszy raz i potem kolejne w prezerwatywie a jak bede czuł ze dochodze to po prostu wyjde z niej i dojde sobie normalnie ;D wiem ze to takie opadnięcie podniecenia ze trzeba wyjsc itp ale zawsze bezpieczniej jak na początki.

Odnośnik do komentarza

wiesz ja nie wiem czy Ci pomogę czy jak ale w Angli był przypadek kobieta brała pigułki antykoncepcyjne miała założoną spiralę a jej partner do tego miał płyn plemnikobójczy którym się pryskał i jeszcze gumka jaki szok przeżyła że za niedługi czas u ginekologa dowiedziała się że jest w ciąży a spirala niech na razie zostanie gdyż w danym okresie nic zrobić nie mogli no dwa miesiące brania pigułek nie dało się cofnąć mimo to po 9 miesiącach na świat przyszła jej zdrowa śliczna córeczka która miała być oddana do adopcji lecz na szczęście matczyna miłość dała za wygraną i teraz dziewczynka jest już duża a szczęśliwa mama czasem ma żal że tak podeszła do tematu czyli sperma i jajeczko a dziecku dała na imię milla gdyż lekarz określił jej przypadek jak jeden na milion mianowicie chodzi mi o to że podchodzisz do miłości z partnerką strasznie oschle i w jednym poście co by było jak by zaszła w ciąże tego bardzo nie chcemy w drugim nie chcę brać pigułek i skutki uboczne i podobno potem trudno zajść w ciąże nie mówiąc już o tym że partnerka jest z niechodzących do lekarza żeby sobie pomóc i się uspokoić nie no sory ale ja doradzałabym wam jeszcze się nie śpieszyć bo miłość to nie takie natrętne zabezpieczanie się na forum a sex to nie tylko sperma jak wy się w tym momencie skupicie na sobie a zabezpieczenia sam widzisz z mojego opowiadania do czego mogą doprowadzić jak się kochacie powinniście zdawać sobie sprawę że czasami cuda się zdarzają i brać pod uwagę wszystkie opcje podpierając się uczuciem i większym luzem.

Odnośnik do komentarza
Gość bojącysie

Już wiem, zdecydowałem ze pierwszy raz i pierwsze zabawy będą odbywały sie w prezerwatywie oraz bedzie stosunek przerywany, wyjme go w gumce przed dojsciem :). Wiem ze wielu z was napisze ze to zero przyjemnosci itp, ale skoro to moj pierwszy raz to samo włozenie to spore przezycie. Mam nadzieje ze takie zabezpieczenie jest 100% .

Odnośnik do komentarza

~bojącysie
Już wiem, zdecydowałem ze pierwszy raz i pierwsze zabawy będą odbywały sie w prezerwatywie oraz bedzie stosunek przerywany, wyjme go w gumce przed dojsciem :). Wiem ze wielu z was napisze ze to zero przyjemnosci itp, ale skoro to moj pierwszy raz to samo włozenie to spore przezycie. Mam nadzieje ze takie zabezpieczenie jest 100% .

spes Ci właśnie napisała u góry, że żadne zabezpieczenie nie ma 100%.
Poza tym nie lepiej zadbać o obserwację cyklu, zamiast się katować przerywanymi?
Twoja sprawa, ale stosunki przerywane na początku drogi seksualnej nie działają najlepiej na psychikę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...