Skocz do zawartości
Forum

Ból przy stosunku po porodzie


Gość MłodaMama

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MłodaMama

Jestem już prawie 5 miesięcy po porodzie, a stosunek nadal boli. Co prawda byłam w grudniu powtórnie szyta, bo się szwy rozeszły, ale mimo wszystko trochę już czasu minęło. Pierwsze udane zbliżenie miało miejsce w walentynki, ale na początku też bardzo mocno bolało, z czasem przeszło. Teraz zawsze przez pierwsze ok. 3 minuty stosunku boli bardzo w środku, mimo że stosujemy żele lubrykacyjne.
W lutym byłam u ginekologa, mówił, że nie jestem za ciasno zszyta, zrobił USG dopochwowe i nie ma żadnych krwiaków itd. Myślałam, że to wkrótce przejdzie, ale boli nadal.

Jaki może być tego powód? Czy możliwe, że to z powodu strachu przed kolejną ciążą? Planujemy z mężem kolejne dziecko, ale jednak chcemy się jeszcze sobą nacieszyć, zanim znowu zajdę. A i ja chcę mieć swoje ciało na razie tylko dla siebie. Podczas seksu więc zawsze myślę o zabezpieczeniu w czasie dni płodnych, ale w niepłodnych także boli, mimo że wiem, że nie zajdę (mam komputer cyklu).

Odnośnik do komentarza
Gość MłodaMama

Nie, w czasie dni płodnych dodatkowo prezerwatywami, natomiast podczas niepłodnych faktycznie nie stosujemy innych środków, bo nie są potrzebne. Boli natomiast niezależnie czy robimy to z prezerwatywą czy bez. Ostatnio faktycznie staram się sztucznie rozluźnić, powtarzając sobie w głowie jak mantrę: Rozluźnij się, nie będzie bolało. I faktycznie trochę to przyspiesza efekt, chociaż nie jestem w 100% pewna. Dalej jednak boli, a wiosna idzie i coraz więcej ochoty ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...