Skocz do zawartości
Forum

Dlaczego ludzie nie rozumieją homoseksualizmu?


Gość walkan25

Rekomendowane odpowiedzi

ehh wiesz, ludzie wielu rzeczy nie potrafią zrozumieć, a jakoś to nikogo nie boli.. myślę, że tutaj podstawowym problemem nie jest "niezrozumienie", ale nietolerancja (już nie będę tego podciągać do akceptacji, bo to moze być zbyt dużo dla wielu ludzi). Myślę, że to głównie wynika z braku oswojenia z ludźmi o innej orientacji. Każdy się w jakiś sposób obawia tego, czego nie zna.Jasne, że mogą być też inne powody, ale pewnie to jest głównym czynnikiem. Oczywiście mówię tutaj o ludziach zwyczajnego pokroju, a nie typowych homofobów, bo to już jest "inna beczka".

Odnośnik do komentarza
Gość OnPoiPrzed

Może jest za mało edukacji?

~walkan25 czy mógłbyś w takim razie wytłumaczyć, jak jest, a nie jak czujesz co to jest homoseksualizm i dlaczego ma się go rozumieć?

Co masz na myśli poprzez słowo 'rozumieć' (akceptować)?

austeria myślę, że trzeba zdefiniować w tym przypadku rozumiemie, czy zrozumienie i tolerancję.

~walkan25 dlaczego dodałeś taki post do działu "Seks"?

Odnośnik do komentarza

dokładnie tak, jak mówi Lebiotka.Jest duża różnica między zrozumieniem, tolerancją i akceptacją.. ale chyba każdy tą różnicę zna :)
Zrozumienie to jest kwestia "wiem, na czym to polega", może tutaj być też kwestia jakiegoś wczucia się w sytuację drugiej osoby, ale to wszystko.
Tolerancja jest wtedy, gdy z czymś się człowiek nie zgadza, ale nie robi z tego jakiegoś wielkiego "ale", stoi bardziej z boku sprawy.
Akceptacja jest gdy coś nam kompletnie nie przeszkadza, żyjemy z tym i "mamy się dobrze".

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...