Skocz do zawartości
Forum

Problemy z erekcją a lęk przed porażką


Gość Onpółnoca

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Onpółnoca

Witam.
Mam 27 lat. Głównym powodem dla którego pisze, jest to problem z erekcją. Poznałem bliżej ostatnio śliczną dziewczynę. Oboje się sobie podobamy i chodzi nam o to samo. Łatwo dochodzi do zbliżenia, jednak jak juz czuje, że powinienem być gotowy to jednak nic. Niezwykle słaby wzwód. Jestem po ok 5letnim związku. Nie miałem nigdy specjalnie z tym problemu, ale wydaje mi się że to tylko dlatego że partnera mnie znała i czułem się przy niej bardziej bezpiecznie. Jednak po tym z związku i nawet jeszcze podczas utraciłem bardzo duży wiary w siebie. Czytałem na ten temat i pewnie jest to lęk przed porażką. Czytałem więcej i okazuje się, że także posiadam coś w stylu fobii społecznej, jednak już teraz w o wiele mniejszym natężeniu niż kiedyś. Problem z erekcją jest dla mnie bardzo smutny i muszę coś z nim zrobić. Miałem po drodze jeszcze kilka kobiet. Nie chcę gdybać i myśleć gdzie mogę mieć rację, chcę aby ktoś wypowiedział się na ten temat. Nie wiem czy to jedynie problem psychiczny, a może też dieta. Pale papierosy w małym stopniu (max5 pap. dziennie), spozywam alkohol w srednim stopniu. Myślę, że moje odzywanie również nie jest zbytnio odpowiednio dobrane oraz mało regularne. Chciałbym jakoś to wszystko zmienić na lepsze i pójść dalej, a z tym problemem nie odzyskam wiary w siebie.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Jeśli Twoje problemy z erekcją występują tylko podczas kontaktu seksualnego (są natomiast prawidłowe erekcje poranne, nocne), to najprawdopodobniej ich przyczyną są czynniki psychogenne. I masz rację, że może to być tak zwany lęk przed porażką i związany z nim stres. Czy próbowałeś wykorzystać techniki relaksacyjne i techniki zmniejszające lęk, między innymi wizualizację?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Bogumił

A u mnie IQMAN zadziałały.Trzy miesiące łykania i problem zniknął jak rękom odjął.Wiadomo jest to suplement diety więc trochę to trwało zanim sobie poradził z problemem.Ważne jest również to że nie ma po nim żadnych skutków ubocznych.

Odnośnik do komentarza
Gość kriser

Ja też jestem wielkim zwolennikiem naturalnych produktów i swój organizm wspomagam tylko takimi. Ostatnio przekonałem się, że przy problemach "męskich" bardzo dobrze sprawdzają się kule Weili (więcej o nich można poczytać na eroheroes.pl) :)

Odnośnik do komentarza

Twoje problemy są związane z zakończeniem poprzedniego związku i są to problemy natury psychologicznej. Ja miałem podobnie a teraz po kilku tzn. 9 miesiącach znajomości i zbliżeń jest wszystko ok ale w tym twoja partnerka musi ci pomóc aby była cierpliwa i wspierała cię. Różne lekarstwa jak i farmaceutyki mogą dać efekty pozytywne ale trzeba trochę czasu. To jest poważny problem ale gdy masz zwód to nie jest tak źle a każde kolejne zbliżenie powoli doprowadzi do unormowania się tejże sytuacji (powyższe powoli jest bardzo długim okresem bo o tym cały czas myślisz). Rozmawiaj o tym ze swoją partnerką a myślę, że jeżeli łączy was prawdziwe uczucie to za jakiś czas (niestety) będziecie miło wspominać miniony okres, który może okazać się próbą czy to jest zauroczenie czy też miłość.

Odnośnik do komentarza

Prawidłowo zbilansowana dieta wraz z odpowiednią aktywnością fizyczną, jest niezbędna do osiągnięcia prawidłowej masy ciała. Regularna aktywność fizyczna także skutecznie pomaga redukować stres i usprawnia funkcjonowanie całego organizmu. W takim przypadku można wspomóc się też naturalnymi suplementami diety. Ja osobiście polecam sprawdzony i skuteczny Permen KING. Zawiera żen-szeń, wyciąg z żurawiny oraz largininę. Stosuję kiedy mam okresowe problemy i mój organizm od razu się odradza, a ja mogę działać :)

Odnośnik do komentarza
Gość bonifacy41

Własnie cos słyszałem o tym suplemencie permen king. Zamierzam sam go sobie kupic bo jakos mi sie wydaje ze zaczynam miec male problemy. po prostu stresujaca praca, brak odpoczynku daje znac o sobie. ale niewiem ktory specyfik wybrac permen czy permen king, czymone sie roznia?

Odnośnik do komentarza
Gość iiiiiiiiikkkkksssss

Wspomagacze erekcji przyjmowane w młodym wieku działają tak, że mężczyźni po jakimś czasie ich łykania "muszą" je przyjmować. Organizm może się uzależnić, a później bez tego ani rusz.
Jeśli partnerka jest dojrzała emocjonalnie, to może z nią porozmawiać i wspólnie znaleźć rozwiązanie? zależy od etapu na jakim jesteście, to dość krępujące dla dwóch stron ale skoro współżyjecie...
Mój były miał problemy w młodym wieku(25), był u seksuologa-podobno silny stres, wysokie ciśnienie i brak właściwej więzi emocjonalnej z partnerką (ja) miały na to wpływ. Łykał jakieś prochy, bez których zwykle się nie mógł obejść:/
Mój obecny "narzeczony" też miewa problemy z erekcją; jest to cholernie delikatny temat i dość trudny, ale zamiast czuć się "nie spełniającymi oczekiwań" po prostu o tym rozmawiamy. Mamy bardzo dobrą i głęboką relację emocjonalną i psychiczną. Rozmawiamy o wszystkim , rozumiemy się a przynajmniej akceptujemy. Ponieważ jeszcze nie współżyjemy (znamy się pół roku) a poznajemy się cieleśnie poprzez inne formy... ostatnio wymyśliłam, że "pobawimy się" w to co "przeciwnik"(partner) lubi najbardziej, próbując różnych sposobów, ale nie na zasadzie gry wstępnej tylko ot po prostu, że chcemy się lepiej poznać. To działa. Jeśli cos nie wychodzi- celowo obracamy to w żart, a jeśli wychodzi...to się rozkręcamy i nie ma mowy o braku erekcji.
Może brzmi to infantylnie, ale nam to pomaga (jemu) i nikt nie czuje się urazony. Ja nie myślę, że jestem beznadziejna i nie działam na niego, on nie myśli , że nie sprostał itd. A kiedyś ( w poprzednim związku) tak bywało. Wbrew pozorom ten problem dotyka wielu mężczyzn w młodym wieku. Kwestia podejścia. Poważna rozmowa, szczera do bólu i wspólne znalezienie wyjścia z "kłopotu" jeszcze bardziej zbliża emocjonalnie, co sprawia że i ciało jakoś się dopasowuje...

Odnośnik do komentarza

ale wspomniany permen nie jest lekiem wiec nie podejrzewam, ze mozna sie od niego uzaleznic. Niby od żen-szenia? Nie zartuj. Czasmi trzeba organizmowi pomoc bo rozmowy nic nie pomagaja a problem trzeba jak najszybciej rozwiazac bo staje sie coraz glebszy i potem faktycznie potrzebny jest specjalista i np leki. Lepiej działac szybko.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...