Skocz do zawartości
Forum

Duża różnica wieku pomiędzy partnerami


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam podobny problem mam 34 lata spotykam się z koleżanką o 15 lat młodszą bardzo ją kocham jest bardzo miła i przyjemna tylko troche nieduża robimy to i tamto kocham ją szczerze już 4lata i 9 miesięcy ale polubiłem ją dużo wcześniej dobrze nam jest razem tylko ona mówi że to nie pasuje bo za duża różnica wiekowa i co mamy dalej robić??

Odnośnik do komentarza
Gość ZielonaHerbata

Adi bez obrazy ale skoro jestescie 4 lata to ona miala 15 a Ty 30 nie uwazasz ze to jednak przesada? Wiek nie gra roli pod warunkiem ze obie osoby są na tym samym poziomie czyli np sa samodzielne dojrzale inaczej jest jak ktos ma 30 a druga osoba 45 a co innego 15 i 30. Milosc nie przyjdzie z czasem jesli ona nie chce tego zwiazku nie trzymaj jej na sile

Odnośnik do komentarza

Powiem Wam tak. Ja uważam, że wiek nie ma znaczenia pod warunkiem, że ludzie się kochają i że jest to szczera miłość, a nie bycie ze sobą dla jakichś korzyści. Nie popieram związków gdzie różnica wieku jest np. 15 lat i gdzie facet ma 30 dziewczyna 15 i jest z nim, bo ma kase, mieszkanie i samochód. Tego nie popieram. No i warto dodać, że fajnie by było jeszcze jakby pomimo różnicy wieku obie strony były pełnoletnie. Natomiast jeśli jest dwoje ludzi, którzy się kochają i dzieli ich np. 15 czy nawet 20 lat, są dorośli i po prostu tak im się życie ułożyło, to uważam że osoby trzecie nie powinny się wtrącać i przeszkadzać temu uczuciu. Jedyna przesada jest dla mnie taka, że facet ma 70 lat kobieta 20. To już dla mnie przesada, to już jest niesmaczne. Nie chce wyjsc na jakąś niewiadomo jaką cnotke, ale wydaje mi się że 50 lat to taka miłość bardziej przyjaźń, bo przecież w zwiazku liczy sie tez namietnosc, seks, a 20 latka i 70 latek w łóżku jednak budzą kontrowersję i niestety, ale nie spędzą wielu chwil ze sobą, które mogliby spędzic bedac z rowniesnikami, np aktywne wakacje, wyjazdy itp. Starsza osoba naraza młodszą na stres, szpitale itp. Nie oszukujmy się, ale albo milosc musi byc naprawde silna i zauroczenie takie, ze młodsza osoba godzi sie na to, co ja ominie, albo po prostu moze to byc kwestia jakichs korzysci. Granicę bym wyznaczyła tak 20-25 max i to wtedy, kiedy osoby poznają sie przypadkiem i po prostu okazuje sie ze do siebie pasują, a nie ze mlodsza osoba szuka starszego samodzielnego faceta. Znam parke, gdzie ona ma chyba 32 lata a on 21 chyba nawet niepelne i są naprawde szczesliwi. Są ze sobą 3 lata ponad i nawet chcą się pobrać. Ona ma dziecko z wczesniejszego związku. Ale on ją kocha i akceptuje jej dziecko. Widać, że są szczęśliwi. W takich sytuacjach trzymam kciuki za parkę, miłość jest ponad wiekiem. To, że my czegoś nie rozumiemy, nie znaczy, że to jest złe, ważne aby te dwie osoby czuły do siebie to o czym marzyły.

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

dobra, duza różnica wieku ok, 15-20 lat, ale bez przesady nie 50 czy 60, weźmy np. takiego Łapickiego i jego młodą żonkę. Moze i sie kochają, nie znam ich wiec nie wiem co jest miedzy nimi, ale on jako dorosly, starszy facet nie powinien sie godzic na ten zwiazek to niszczenie jej zycia, ani dzieci, ani milosci jak u mlodych ludzi, z seksem tez pewnie kiepsko, wakacje chyba w sanatorium no i narazanie na szpitale jakies problemy zdrowotne itp.

Odnośnik do komentarza

zielonaherbata; jak wiadomo osoby po ukończeniu 15 roku życia mogą współżyć zgodnie z prawem. nikt nie ma prawa sie juz przyczepić. jeśli się kochaja naprawde i maja zamiar być ze soba to nic a przedewszystkim nic nie moze stanąć im na przeszkodzie. tym bardziej ze w tej sutuacji wiek jest dopuszczalny. i nie chodzi tu o wiek tylko o to jak razem wyglądają. bo niekiedy wygląda to jak tata z córką... albo bratem,,,ludzie różnie moga na to patrzeć ale ADI nie przejmuj sie zdaniem innych...

Odnośnik do komentarza
Gość ZielonaHerbata

Ale Adi mówi:
dobrze nam jest razem tylko ona mówi że to nie pasuje bo za duża różnica wiekowa
czyli chyba dziewczyna jednak zaczyna dostrzegac roznice i cos zaczyna nie grac moze nie chce aby jej mlodosc uciekla? moze nie jest pewna?

Odnośnik do komentarza

Sex był dopiero 6 miesięcy przed jej osiemnastką a w lutym skończyła 18 mówi że jest jej dobrze ze mną bo jestem dla niej dobry i nigdy jej krzywdy nie zrobiłem jak jej rówieśnicy tylko troche jej ten wiek przeszkadza , wszyscy nasi znajomi są za i nikomu to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza

Adi tylko czy ona nie myli pojęć, w sensie że myli miłość z tym, że jej nie krzywdzisz i jesteś dla niej dobry. Bo w tak młodym wieku te pojęcia mogą się mylić. Po za tym może wasi znajomi was akceptują, ale nie wiem jak na to reagują np jej rodzice ?

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

Odnośnik do komentarza

jesli nie byłeś pewny to znaczy że już wcześniej się nad tym zastanawiałeś. Jeśli jesteście pewni łączącego was uczucia i żadne z was nie ma żadnego ale to nie poddawaj się ale bierz pod uwagę to ze możecie spotkac się z różnymi komentarzami

Odnośnik do komentarza

Adi, kazdy ma swoje zdanie, nie patrz na innych tylko zastanow sie czy sie kochacie czy Wasze uczucie jest szczere porozmawiaj z nia czy kiedys w przyszlosci chcialaby np wziac slub z Toba czy bedzie kiedys na to gotowa czy moze nie beirze tego pod uwage? Jesli Cie kocha a Ty ja, to przeciez tak powinno byc!

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

Odnośnik do komentarza

Słuchaj nie wierze, że łącząc się z Tą dziewczyną nie myślałeś o tych aspektach które poruszyłyśmy. Jesli jesteś jej pewny i siebie też to nam nic do tego, bo tobą nie jesteśmy, nie siedzimy w Twojej skórze możemy tylko opiniować po tym co napisałes i po naszych własnych doświadczenia.

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...