Skocz do zawartości
Forum

Obniżenie testosteronu u mężczyzny


Gość michu88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam następujące pytanie, jakimi lekami obnizyc poziom testosteronu, ponieważ przez pewien okres czasu brałem różne specyfiki typu clomid, hcg, tribulusy i obecnie nie mam libido, porannych wzwodów, małe jadra i bardzo mało przezroczystego ejakulatu. Zamierzam pić lukrecje i miętę, ponieważ podobno obniżają teścia, ale moze są jakieś skuteczniejsze leki, ponieważ jak wiadomo z ziołami różnie bywa? Dzięki za odpowiedź i pzdr.

Odnośnik do komentarza

Tzn. sprawa wygląda tak, ze mniej wiecej dwa lata temu zanikły mi erekcje i libido (obecnie mam 24 lata). Trenowałem na siłce ostro od kilku miesięcy, a nie wiedziałem że mam hiperprolaktynemię co okazało się później w badaniach. Miałem tez podwyższony kortyzol. Musiało dojśc do jakiejś burzy hormonalnej mimo że testosteron był w normie( ale w niższej niż wyższej). Byłem u wielu lekarzy, robiłem wiele badań i według większości wszystko jest ok. Jeden przepisał mi clomid, ponieważ lh i fsh miałem w dolnej normie. Brałem na własną rękę też hcg i tribulusy. Gdy problem się zaczął miałem testosteron na poziomie 5,0-5,5 ng/ml(norma 3,0-10,6), prolaktynę 25(1,5-19). Biorąc różne specyfiki miałem testosteron nawet ponad 12, ale stopniowo się obniżał, gdyż brałem też inhibitory aromatazy. Obecnie mam coś koło 8 ng/ml ale wydaje mi się że mój prawidłowy poziom to jest jakieś około 6,8 ng/ml(wnioskuję na podstawie badań). Doszedłem do wniosku że mam za wysoki testosteron, ponieważ:
-mam dużo wody podskórnej( gdyby nie to miałbym atletyczną budowę gdyż mam mało tłuszczu i ćwiczę)
-nasienia nie mam prawie w ogóle i jest przezroczyste
-brak popędu seksualnego
-pomniejszone obwisłe jadra
-lh i fsh w niskiej normie
Poza tym ostatnio zażywałem p[rzez kilka dni inhibitor aromatazy, ponieważ miałem wysoki poziom estrogenów i w normalnym stanie powinno mnie wysuszyć, ale ciągle mam miękkie mięśnie i jestem zalany wodą.

Odnośnik do komentarza

Dodam że robiłem wszelkie możliwe badania i wydałem na prawdę dużo kasy. Początkowy problem z libido wiążę z wysokim kortyzolem i prolaktyną które blokowały jądra i przysadkę, jednak od kilku miesięcy oba te hormony mam ok, nie mam już kołatań serca, nie boli mnie głowa itd. Zresztą badania tych hormonów sa już ok. Myslę że właśnie ten wysoki testosteron jest obecnie przyczyną, gdyż dużo specyfików w siebie pakowałem uważającże wina lezy w niskim testosteronie

Odnośnik do komentarza

moze po prostu przedobrzyles z tymi specyfikami jak juz to wstrzymaj sie kilka tygodni daj naturalnosc organizmowi moze po jakims czasie wszystko wroci do normy jak nie i nadal bedziesz chcial obnizyc testosteron to juz lekarz musi Ci cos przepisac najlepiej urolog albo endokrynolog bo jak zaczniesz cos samemu brac to skutek moze byc odwrotny do zamierzonego

Odnośnik do komentarza

W badaniu nasienia wyszło ze mam hiperspermie i oligospermię, ale lekarz nie widzi problemu. Obiętość ejakulatu wyszła 8,5 (powinno być do 6,5) mln, a liczba plemników ponad 350 mln(norma do 39). Myślalem, ze przezroczysta sperma jest spowodowana tym ze nie mam plemników, a to spowodowane jest nadmiarem plemników. Ja to widzę tak, że jadra nadprodukowuja testosteron, wysoki estradiol próbuje go unormować. Lh i fsh jest przez ten zbyt wysoki testosteron za niskie.

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Wśród leków obniżających poziom testosteronu znajdują się antyandrogeny. Jest to grupa leków, która działa na organizm poprzez:
-blokowanie receptorów androgenowych, np. flutamid, spironolakton, octan cyproteronu
- blokowanie przekształcania słabszych androgenów w silniejsze poprzez blokowanie odpowiednich enzymów, np. dutasteryd, finasteryd, ketokonazol
- blokowanie produkcji androgenów poprzez blokowanie osi podwzgórze – przysadka – gonady, np. octan cyproteronu.
Pamiętaj jednak, że nie powinieneś niczego robić na własną rękę, tym bardziej, że niektóre Twoje spostrzeżenia niekoniecznie są trafne. Na przykład nie ma pojęcia indywidualna norma, a podwyższony poziom testosteronu zwiększa poziom libido.
W celu wykonania dokładnej diagnostyki i wprowadzenia leczenia skonsultuj się ze specjalistą endokrynologiem!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...