Skocz do zawartości
Forum

Masturbacja a brak orgazmu podczas stosunku z mężem


Gość marzena

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po raz drugi mężatką. Szczęśliwa od roku. Mój problem polega na tym że nie odczuwam przyjemność z mężem. Nie osiągamy orgazmu. Muszę udawać. Mam 37lat i przechodzę menopauze i cierpię na nerwice lekowa biorą a****** i a********. Sądziłam że to od leków. Ale dziwi mnie jedno. Bo jeśli się sama mestorbuje to za każdym razem osiagam orgazmu dlaczego nie mogę z mężem??? Chodź jest cudowny w tych sprawach;))))

Odnośnik do komentarza

Możliwe, że i z powodu menopauzy i z powodu nerwicy nie odczuwasz takiej przyjemności z seksu jak dotychczas. Wiele kobiet przechodzących menopauzę bądź stosujące leki przeciwdepresyjne w ogóle nie ma ochoty na seks. Dlatego myślę, że trudności z osiągnięciem orgazm mogą wynikać z powyższego powodu. Jeśli chodzi o masturbację, na ogół łatwiej jest osiągnąć orgazm łechtaczkowy, ponieważ jest ona silnie ukrwiona. Czasem, kobiety nie mogą osiągnąć orgazmu podczas seksu, bo ich organizm "przyzwyczaił się" do stymulacji łechtaczki. W tej sytuacji najlepiej ograniczyć masturbację i z czasem, kiedy przejdziesz okres menopauzy, wszystko powinno wrócic do normy. Jeśli jednak niepokoi Cię ta sytuacja, możesz powiedzieć o niej swojemu ginekologowi, jeśli jednak jest to problem wynikajacy z nadmiernej masturbacji, w tej sytuacji najlepiej porozmawiać z seksuologiem. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Ja myślę że problem tkwi po trochu we wszystkim. Masturbacja to jeden powód, inna sprawa to ta menopauza i leki ale ja widzę jeszcze inny. Po co udajesz orgazmy. Facet żeby sie cię zaspokoić musi wiedzieć że coś trzeba zmienić. Skąd facet ma wiedzieć że cię nie zaspokaja skoro udajesz orgazmy. Na pewno myśli że wszystko jest w porządku i nie ma co zmieniać. Moim zdaniem powinnaś pogadać z mężem i powiedzieć mu że od jakiegoś czasu nie masz orgazmów. Tylko mu nie mów że udajesz cały czas, bo się całkiem chłopina załamie. Powiedz że to jest od jakiegoś czasu. Poćwiczcie trochę, może potrzeba ci więcej gry wstępnej, może stymulacji w czasie stosunku. Możecie tez popróbować innych pozycji seksualnych. Czasem wystarczy się wygiąć w inną stronę i już jest stymulowane inne miejsce.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...