Skocz do zawartości
Forum

Niechęć do stosowania prezerwatyw


Gość Miśka

Rekomendowane odpowiedzi

CZeść,
Mam 20 lat i od 2 lat jestem ze swoim chłopakiem. Ostatnio zaczęliśmy współżyć. Jednak on nie chce stosować prezerwatyw. Tłumaczy to tym, że nie odczuwa on w pełni doznań. Ja jestem za tym by ich używać bo chronią one także przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Nie chodzi oto, że mu nie ufam, ale po prostu czułabym się pewniejsza. Dodatkowo sprawdzam śluz i mierzę temperaturę. nie chce stosować antykoncepcji bo uważam ją za niezdrową.On z kolei cały czas mnie na nią namawia. Jak mu wytłumaczyć i przekonać by używał prezerwatyw?

Odnośnik do komentarza

Witaj ,Twoje przemyslenia na temat antykoncepcji sa jak najbardziej dojrzale ,z drugiej strony gdybys ufala swojemu chlopakowi i traktowala go jako Ojca swoich dzieci ,pozwolilabys mu sie z Toba kochac bez prezerwatywy.
Rozumiem ze nie chcesz ,by chlopak uslyszal slowa w ktorych mogloby go cokolwiek urazic i szukasz porady ,co z tym zrobic.
Jesli zaczelas swoja przygode z seksem w dosc dojrzalym wieku ,ale jeszcze nie na tyle dojrzalym by wiedziec czym on jest i jakie niesie za soba konsekwencje ,chociaz z Twojej wypowiedzi wynika ,ze jestes dojrzala kobieta ,na swoj kobiecy urok ,powinnas powiedziec swojemu chlopakowi ,ze nie chcesz byc mama w takim mlodym wieku ,i ze bylas u psychiatry z tym problemem ,ktory powiedzial ze na tle psychicznym ,podczas gdy nadal bedziecie to robic bez prezerwatywy ,moze sie rozwinac choroba psychiczna ktora jest nazywana Tokofobia - lekiem przed ciaza.
w Twoim wypadku - tokofobia pierwotna – występuje u kobiet, które nie były wcześniej w ciąży. Ma podłoże nerwicowe.
Powiedz mu ,ze rozmawialas z psychiatra na ten temat ,i ze nie chcesz w zaden sposob pograzac sie w tej chorobie ktora u Ciebie zdiagnozowala ,jesli powie ,ze to tylko lekarz ,powiedz mu ze skutkiem ubocznym moze byc jeszcze wiekszy lek ,z ktorym nie bedziesz mogla sobie poradzic i jesli Cie kocha ,zaczniecie uprawiac seks normalnie z zabezpieczeniem ,jesli uparcie bedzie dazyl do nie zakladania prezerwatywy powiedz mu ,ze masz wrazenie ze o Ciebie nie dba i ze jesli chce byc ojcem Twojego dziecka ,a o tym jak narazie nie myslisz ,to musi byc odpowiedzialny a dziecko powinno byc zrodzone z milosci a nie z przypadku.
Postaraj sie mu to wytlumaczyc ,jestescie dojrzalymi ludzmi i powinnas sobie dac rade ,powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Jest ciężko...ale nie mam żadnej fobii a co do zaufania to ufam mu bezgranicznie. Ale nie zamierzam się stresować podczas stosunku i myśleć czy zajdę w ciążę czy nie to nic z zaufaniem i moim uczuciem nie ma wspólnego. kocham go ale wole świadomie wybrać moment w którym będę chciała mieć dziecko.

Odnośnik do komentarza

Jest źle. Powiedziałam mu, ze albo seks z gumką albo bez. Pokłóciliśmy się ostro.. to chyba będzie koniec związku bo bardzo się na nim zawiodłam. Dla niego ważniejsza jest jakaś głupia prezerwatywa niż moje uczucia i obawy... Nie znałam go od tej strony. Mówi, że mu nie ufam i że jestem staromodna.... Ostatniej kłótni rzuciłam mu pod nos książkę do biologii mojej młodszej siostry... i stwierdziłam, żeby się douczył bo ma braki... Wyszedł i trzasną drzwiami...

Odnośnik do komentarza

niezły facet sory ale jak nie szanuje prosby dziewczyny tylko mysli swoim penisem to chyba nie jest dobrze powinien uszanowac Twoje zdanie zwalszcza ze przeciez chodzi o powazne sprawy, bo mozna łatwo wpaść nie stosując antykoncepcji, bo skad niby wie ze zdazy wyjac? Dziwny chlopak...

Odnośnik do komentarza

Po wielu próbach rozeszliśmy się. Starałam się ratować ten związek ale on nie mógł zaakceptować mojego zdania. Doszłam do wniosku, że skoro jest w stanie kłócić się o taką rzecz i robić mi awantury to nie ma sensu być z nim. Odeszłam... Jest mi źle ale chyb dobrze zrobiłam... Nie sądziłam, że On nie będzie w stanie zaakceptowac jedynego ultimatu jakie mu postawiłam. Na koniec dowiedziałam się że jestem egoistką i nie myślę o jego potrzebach...

Odnośnik do komentarza

Nie Miśka, to nie Ty jesteś egoistką, że nie myślisz o jego potrzebach, ale on, że nie myśli o Twoich obawach przed konsekwencjami. Chłopak okazał się bardzo niedojrzały skoro zalezało mu bardziej na seksie bez prezerwatywy niż na partnerce. W takiej sytuacji myślę, że dobrze zrobiłaś, bo chłopak jest nieodpowiedzialny i nie szanował Ciebie i Twojego zdania tak jak powinien, a to bardzo istotna kwestia w związku. Bądź silna i nie rezygnuj z szukania dobrego partnera, który pójdzie z Tobą na kompromis i uszanuje Twoje zdanie. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...