Skocz do zawartości
Forum

Trudności w osiągnięciu stanu podniecenia


Gość Anonim

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 19 lat, jestem kobietą i nie potrafię sie sama podniecić. Nawet za pomocą przedmiotów. Czytałam na ten temat dużo ale żaden sposób na mnie "nie działa". Zastanawiam sie czy może to mieć związek z moją psychiką? Od roku jestem z chłopakiem, bardzo go kocham ale za każdym razem podczas stosunku muszę udawać, że mi sie podobało. Nie chce sprawiać mu przykrości, bo mógł by sie poczuć urażony. Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Nigdy nie odczuwam przyjemności, ani z nim, a co gorsze nawet sama.Czym to może być wywołane? Czy to może być coś poważnego? Bardzo proszę o rady i z góry dziekuję.

Odnośnik do komentarza

Niektóre kobiety cierpią na takie zburzenie. Musiałabyś udac się do psychologa, aby to stwierdzić. Jednak sam problem to jedno a ukrywanie tego prze partnerem to zupełnie inna bajka. Powinnaś mu powiedzieć o swoich uczuciach. Razem powinniście rozgryźć co jest nie tak. Może brakuje Ci podniecenia, może możecie wprowadzić więcej urozmaicenia w grze wstepnej, może jakieś przebieranki, odgrywanie ról - warto spróbować. Musisz jednak być z nim szczera. Wytłumacz mu jakoś delikatnie, że to nie chodzi o niego, że to Ty masz problem i razem musicie znaleźc z niego wyjście. Ta rozmowa musi odbyć się w atmosferze miłości, wsparcia itd. Broń Boże nie mów mu tego podczas kłótni!!!!

"My own business always bores me to death, I prefer other people's" - O. W.

Odnośnik do komentarza

Często problem ma podłoże natury psychicznej. Być może to jakaś blokada, która wynika ze stresu, jakichś przeżyć itp. Dobrze by było, jakbyś spróbowała porozmawiać ze swoim partnerem na ten temat, tak jak pisze ciekawska - wytłumaczyć, że masz pewien problem, że to nie jest jego wina, ale że dobrze by było razem popracować. Zdarzają się sytuacje, w których rozmowa przynosi bardzo duże efekty, najważniejsze jest wsparcie i zrozumienie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...