Skocz do zawartości
Forum

Tabletki Antykoncepcyjne Microgynon


Gość Kinga2401

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kinga2401

Witam,
mam pytanie odnośnie tabletek antykoncepcyjnych Microgynon. Są to moje pierwsze tabletki, które zlecił mi Ginekolog podczas wizyty (nie wykonywałam żadnych badań, stwierdził tylko, że te są najlepsze na pierwszą antykoncepcje) stąd moje pierwsze pytanie czy mogę mu zaufać i zacząć brać te tabletki od 11.07 od pierwszego dnia krwawienia i nie martwić się o ciążę bo tabletki będą na mnie działać? Kolejna sprawa to urlop parę dni po wizycie u Ginekologa okazało się, że wyjeżdżam 05.08 na urlop nad morze i chciałabym jakoś okres przesunąć bo mając teraz od 11.07 przy cyklu 29 dniowym oraz długości okresu 6 - 7 dni kolejny wypadnie na wyjeździe czyli 09.08 - 15.08 czyli podczas wakacji smutas.gif Czytałam, że można przedłużyć branie tabletek o te parę dni (czyli wybrać 21 plus tyle ile potrzeba na wyjazd) i dopiero potem wystąpi okres z odstawienia. Czy lepiej zrobić tak, że wybrać 21 tabletek od 11.07 i skończyć po 21 dniach czyli do 01.08 i dostać okresu, który się skończy do 05.08 ewentualnie trochę zachaczy o wyjazd? Proszę o pomoc jak mam to zaplanować i o informację czy jak będę brała dłużej te tabletki czyli ok 30 dni ciągiem to antykoncepcja będzie cały czas działać czy po czasie tych 21 dni jakoś ich skuteczność spada? No i najważniejsze czy podczas brania tych tabletek nie dostanę okresu?
Z góry dziękuje Wam za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...