Forum Seks

Czy można się wyleczyć z seksoholizmu?

~kocia123

~kocia123

witam mój mąż od 10 lat korzysta z usług prostytutek itp... jest uzależniony od seksu z nieznajomymi kobietami - bardzo go podnieca - na jaką panią trafi niż sam akt seksualny. 5 m-cy temu dowiedziałam o tym - oczywiście zwaliło mnie to z nóg, chodziłam do psychologa na kilka spotkań aby przez to przejść. Prawie wyszłam na prostą, ale... kiedy po długich dyskusjach, rozmowach próbach rozwodu, podziału majątku itd... doszliśmy do porozumienia i kiedy miedzy nami zaczeło się bardzo dobrze układać mój mąż znowu poszedł na prostututki... czy jest szansa na to aby on sie z tego wyleczył ? Czy są jakieś medoty leczenia oprócz 12 kroków? Czy w białymstoku jest ktoś , jakiś psycholog godny polecenia który sie tym zajmuję? Kocham swego męża ale nie mogę dalej tak żyć, proszę o pomóc

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Złośliwa

~Złośliwa

wiesz co musisz być bardzo wyrozumiała skoro nadal z nim jesteś pomimo tego, że od 10 lat korzysta z usług prostytutek. Nie wiem czy uda mu się do końca wyleczyć, moim zdaniem z seksoholizmem jest tak samo jak z alkoholizmem. Alkoholik do końca życia jest alkoholikiem.

~Mgiełka30

~Mgiełka30

moim zdaniem nie da się go wyleczyć. Zawsze będzie miał ciągoty do tego typu używki. Ja na Twoim miejscu odeszłabym od niego.

~zojkaa

~zojkaa

moim zdaniem powinien sie zglosic do psychologa albo seksuologa na pewno mozna to wyleczyc ale pewnie potrzeba troche czasu...

~Lotka

~Lotka

Moim zdaniem można ale potrzeba do tego bardzo dużo wytrwałości i cierpliwości a także silnej woli...

dadaaria

dadaaria

mysle ze mozna ale na pewno potrzebny bedzie psycholog i mysle ze jak najszybciej powinien sie zglosic na leczenie

--

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

30 dadaaria Kobieta, 27 lat, gdzieś pod Wawą
~Zaza

~Zaza

Terapia i to jak najszybciej. Podziwiam Cię ale z drugiej strony przerażasz mnie. Jak można przez 10 lat znosić zdradzanie męża. Musisz postawić mu ultimatum albo się leczy albo rozwód bo inaczej to ja tego nie widzę. Nie ważne czy chodzi mu oto na kogo trafi czy o seks. To jest chore i trzeba to leczyć.

aanielkaa

aanielkaa

moim zdaniem takie ultimatum jest zle bo jesli ktos faktycznie ma zaburzenia jakies albo jest uzalezniony to nie bedzie umial wybrac bo nie kieruje sie obiektywnie. ja bym porozmawiala o terapii i namowila go na nią

17 aanielkaa Kobieta, 34 lata, Kraków
~Kasandra

~Kasandra

A moim zdaniem tylko ultimatum to jest jedyne rozwiązanie, bo tylko drastyczne kroki mogą go zmusić do trapi.

sindy81

sindy81

do terapii pewnie tak ale zeby z dnia na dzien wyzdrowial - na pewno nie. to tak samo jakbys alkoholikowi powiedziala - jak wypiszesz to odchodze i co? nawet jakby mu bardzo zalezalo to i tak wypije bo to choroba

19 sindy81 Kobieta, 33 lata, Katowice
~aldona

~aldona

mnie ciezko jest uwierzyc ze to jest choroba nie wiem moze tego nie rozumiem ale wydaje mi sie ze czlowiek potrafi zapanowac nad popedem a jak nie no to faktycznie ma problem

Sonia

Sonia

Kocia, moim zdaniem Twoj maz potrzebuje porady specjalisty i musi isc normalnie na leczenie psychoterapeutyczne

--

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

132 sonia Kobieta, 29 lat, Radom
Rasputin

Rasputin

Moim zdaniem można tylko trzeba dużo czasu i samodyscypliny. On musi chcieć i to tak solidnie bo bez tego nic się nie uda....

129 rasputin Mężczyzna, 38 lat, Rzeszów
~Rockbaby

~Rockbaby

moim zdaniem z każdego uzależnienia da się wyjść tylko potrzeba na to czasu ogromnej siły woli i samozaparcia. Twój mąż po pierwsze musi chcieć wyjść z nałogom, po drugie musi wytrwać i nigdy więcej nie powrócić do niego, bo inaczej wszystko zacznie się od nowa. Terapia może być ciężka dla niego ale to chyba jedyna możliwość wyleczenia.

~Rosa

~Rosa

a ja bym go zostawiła... niech wtedy łazi gdzie chce. A na Twoim miejscu bym się zbadała czy jakiegoś świństwa nie złapałaś od niego...

biała1

biała1

witaj

jestem żoną seksoholika - wyszłam za mąż nie wiedząc o tym
mamy długi staż małżeński i dwoje dzieci
jego nałóg zrujnował nasze małżeństwo
5 lat temu gdy go nakryłam na czatach i zdradach zaprowadziłam go za rączke do psychoterapeuty/seksuologa
chodził tam przez 2 lata
ja tez chodziłam bo mnie prawie "wykoleił"

ale potem przerwał terapie, bo "uznał" sie za zdrowego

"niby" pracował nad sobą ale dalej robił swoje na boku

w tamtym roku przekroczył granice
ostrzegałam go że jak nie będzie sie leczył i pracował nad sobą to nie będziemy razem
kazałam mu sie wyprowaqdzic z domu
tym razem postawiłam spraw bardzo jasno, albo cos z tym zrobi albo już nigdy nie będziemy razem

mieszka oddzielnie
dzieci nocują u niego czasami
ale nie zgodze sie na żaden powrót jesli nie bede widział że coś zmienia

musisz postawić sprawe jasno ! inaczej znów zacznie cos kombinować ! wiem że to bardzo trudne !
ja chodze na terapie znów. radze abys poszukała sobie też terapeuty, bez tego nie dasz rady !
seksoholicy nie myślą uczuciami tylko ciałem, popędem !
seksoholik musi osiągnąć dno, dopiero wtedy zaczyna zastanawiac sie co jest nie tak !

zajęło mi to wiele lat zanim to zrozumiałam
obwiniał mnie zawsze za brak seksu i zwalał na mnie całą wine, traktował instrumentalnie, wyizolował się z życia - to wszystko moja wina -tak uważa
to bzdura - ten nałóg tak działa

życzę wytrwałości
pozdrawiam

84745 biala1 Kobieta, 39 lat, Kraków
psycholog Katarzyna Garbacz

psycholog Katarzyna Garbacz

Odpowiedź eksperta

Witam serdecznie,
Wyleczenie uzależnienia od seksu jest możliwe. Najlepsze efekty przynoszą: farmakoterapia (leki obniżające popęd seksualny), psychoterapia indywidualna oraz uczestniczenie w grupie anonimowych seksoholików.
Pozdrawiam

84447 psycholog-katarzyna-garbacz Kobieta, 29 lat, Lublin
Złośliwa

Złośliwa

a jak on teraz się zachowuje - jest jakaś poprawa, robi coś czy nadal mysli że Ci przejdzie?

--

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

83736 zlosliwa Kobieta, 29 lat, Warszawa
Monkey

Monkey

Też tak uważam. Przede wszystkim musi zacząć się leczyć. Musicie iść do seksuologa bo nie chcę szerzyć czarnowidztwa ale seksoholizm jest świetnym wytłumaczeniem na zdradę. To że klubi skoczyć na bok to jeszcze go nie czyni seksoholikiem.

84645 monkey Mężczyzna, 31 lat, Warszawa
Panda

Panda

oczywiscie, terapia to podstawa zreszta nie tylklo terapia ale i leki obnizajace poped szkoda ze czasem tak malo znamy osoby ktore powinnismy znac perfekcyjnie

229 panda Kobieta, 36 lat, Katowice
~Acha

~Acha

ty jeszcze chcesz być z tym facetem? On nigdy nie przestanie cię zdradzać, a nawet jeśli, to przecież robił to tyle lat! Ja bym czuła do niego obrzydzenie na twoim miejscu i kazała mu się usunąć z twojego życia, beznadziejny facet! Taki związek nie ma w ogóle sensu! Jestes po prostu głupia, że chcesz jeszcze ratować to g****!