Skocz do zawartości
Forum

Sylvie - szukam info


Gość sylmat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość blondyneczka_83
Widzę, że mamy podobny problem. Otóż na innym forum poruszyłam podobny temat na temat pigułek Sylvie (nie będę tutaj robić reklamy innego forum :) ).
Otóż mój ginekolog przepisał mi te tabletki, gdyż zaczęłam mieć problemy z nadciśnieniem przy zażywaniu tabletek Yasmine.
Receptę wykupiłam i nawet mam ją przed oczyma i jedna rzecz rzuca mi się w oczy a mianowicie ich skład: -etynyloestradiol: 20 mikrogramów i gestoden 75 mikrogramów (Sylvie 20). Sylvie 30 mają tyle samo gestodenu, ale więcej, bo 30 mikrogramów etynyloestradiolu.
Wg. mnie to one mają bardzo małą dawkę hormonów, tylko czy nie wywołają skutków ubocznych? Jestem trochę podłamana bo za kilka dni zaczne ich używać (muszę skończyć swoje obecne) i dlatego, że sylvie to nowość nei mam się kogo poradzić o występowaniu skutów ubocznych? Może na tym forum ktoś coś wie na ten temat? Ktoś je już stosuje?
Odnośnik do komentarza
Gość blondyneczka_83
Kurcze, czy nikt nic nie wie w tym temacie? Ja już jutro mam wziąść pierwszą pigułkę a w dalszym ciągu nic się na ten temat nie dowiedziałam.
Dziewczyny, czy żadna z Was nie miała do czynienia z Sylvie? Może znajdzie się chodź jedna duszyczka, która bedzie w stanie cokolwiek powiedzieć na ten temat ;)
Odnośnik do komentarza
Gość gejsza19
Skoro te tabletki niedawno weszły do naszych aptek, to pewnie niewiele osób miało z nimi styczność. Blondyneczko zrobisz nam zatem za królika doświadczalnego;)
Wyczytałam w necie, że sylvie20 to tańszy zamiennik harmonetu...więc może poszukaj jak dziewczyny oceniają harmonet.
Ale najlepiej jak sama na własnej skórze przetestujesz, bo skutki uboczne tabletek antykoncepcyjnych sa sprawą bardzo indywidulana i nie można sie sugerować tym, że komuś nie służą.
Odnośnik do komentarza
Gość blondyneczka_83
No więc jak przystało na królika doświadczalnego :lol: jestem już dzisiaj po zażyciu drugiej pigułki Sylvie. No rzecz jasna, że w tej chwili nie mam żadnych skutków ubocznych, aczkolwiek za wcześnie by tu cokolwiek można było rzec na ten temat.
Harmonetu nigdy nie zażywałam, gdyż "jechałam" na Yasmine, które jak się okazało po kilku latach bardziej mi zaszkodziły aniżeli pomogły - tzn. niech mnie tu nikt źle nie zrozumie - Yasmine jak najbardziej są skuteczne i wykluczają ryzyko ciąży, aczkolwiek doprowadziły do tego, że w wieku 25 lat (bo tyle mam) dostałam nadciśnienia :( Czytałam troszkę na innych forach o tym Harmonecie, no ale zdania dziewczyn/kobiet na jego temat są podzielone i trudno tutaj jednoznacznie cokolwiek stwierdzić.
Tak, czy inaczej będę zdawać relacje na temat oddziaływania Sylvie. Jednak jeżeli ktoś tutaj trafi, co je również zażywa to będę wdzięczna za podzielenie się ze mną swoimi spostrzeżeniami :)
Odnośnik do komentarza
No teraz i ja mogę coś powiedzieć na temat sylvie20, bowiem zjadam juz trzecie opakowanie. Na początku trochę głowa mnie bolała, ale to tylko przez pierwszy tydzień, ginekolog mnie uprzedził że początki mogą być trudne. Ale w sumie na tych bólach głowy się skończyło. Od tamtej pory nie narzekam wszystko jest w najlepszym porządku krwawienia regularne i mniej bolesne niż miesiączki, libido i humorki ok i co najważniejsze to nie przybrałam na wadze czego najbardziej się obawiałam.
Odnośnik do komentarza
Gość blondyneczka_83
No za mną już ponad 2 lata brania tabletek sylvie, tak więc już coś niecoś mogę o nich powiedzieć :)
Znoszę je znakomicie, nie mam żadnych skutków ubocznych, waga stoi w miejscu od lat, tzn. 1-3kg w jedną albo w drugą stronę porą letnią i zimową :)
Ogólnie będę brać sylvie jeszcze z rok i będę decydować się na dziecko :P
Odnośnik do komentarza
Gość blondyneczka_83
No jak lekarz nie przeprowadzi wywiadu, nie zleci wykonania badań i przepisuje tabletki na chybił trafił, to później powstają problemy i dziewczyny męczą się. Nie rozumiem tego i tym bardziej nie rozumiem takiego olewatorstwa lekarzy... chociaż dam sobie rękę uciąć, że w większości tak postępują ci, którzy pracują w państwowej służbie zdrowia!
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...