Skocz do zawartości
Forum

Metody antykoncepcji


Gość Paffi

Rekomendowane odpowiedzi

Prezerwatywy... hmmm zdecydowanie nie, bo boli.

Stosunek przerywany, tylko ciekawe kiedy wpadniemy :confused:

chętnie zastosowałabym jakąś antykoncepcję, podobno w tych czasach coraz lepsza, może jakieś plasterki?

Wie ktoś coś?
Odnośnik do komentarza
Gość malowanka
Najlepszę metodą antykoncepcji jest brak seksu, dziewczęta. Tak chwalicie te prezerwatywy, bo pewnie nigdy nie byłyście u ginekologa i boicie się zapytać o tabletki...A nie ma czego się bać! Nawet warto byłoby pójść i przy okazji zrobić cytologię. A jeśli chodzi o antykoncepcję... Niektóre dziewczyny wierzą ślepo w przestrogi,że nie wiem jak strasznie utyją po pigułkach. Bzdura wielka. Medycyna w tym kierunku zrobiła duży krok do przodu. Ja osobiście mogę polecić Yasminelle. Ale decyzja lekarza zależy od Waszego organizmu. Pozdrawiam:yes:
Odnośnik do komentarza
Gość madziula89
Witam was. Pierwszy problem,który chcę poruszyć na forum, Ostatnio ja i mój chłopak zauważyliśmy, że podczas brania tabletek antykoncpcyjnych yasminelle sporo przytyłam i dostałam rozstępów. Jeśli któraś z was też tak miała to proszę podzielcie się tym ze mną. Postanowiłam jednak zmienić antykoncepcje na inna tylko nie bardzo wiem jaką jeśli możecie mi doradzić to była bym bardzo wam wdzięczna. Kolejnym problemem o którym chce wam napisać a raczej usłyszeć wasze zdanie na temat tego czy wam też podczas stosunku zdaża się, że w pochwie zaczyna się robić dosyć sucho a co najśmieszniejsze, że to się zmienia po stosunku , ale zależy kiedy. Ja chcę się kochać ze swoim chłopakiem, ale do tego potrzeba by było wilgotno wiem,że można do tego wykorzystaĆ grę wstępna itp. ale ogólnie kiedyś było u mnie dosyć wilgotno a ostanio to ja siebie nie poznaje czym to może byc spowodowane. Nie ukryma,że uwielbiam się kochać z moim skarbem i najchętniej to bym to robiła codziennie, ale podobno gdy się często współżyje to nie jest to samo co gdy rzadziej. Jest się wtedy bardziej wrażliwszą kobietą. :D:yes::):p Jeśli mozecie to podzielcie się ze mną nie tyle co wrażeniami ale i przemyśleniami. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Gość madziula89
billy napisał/a:
Prezerwatywy... hmmm zdecydowanie nie, bo boli.

Stosunek przerywany, tylko ciekawe kiedy wpadniemy :confused:

chętnie zastosowałabym jakąś antykoncepcję, podobno w tych czasach coraz lepsza, może jakieś plasterki?

Wie ktoś coś?

wiesz ja polecam tobie raczej tabletki odkąd zaczełam je brać jest świetnie polecam yasminelle.
Odnośnik do komentarza
Gość blondyneczka_83
Jeżeli ktoś ma stałego partnera i mu ufa, to tylko i wyłącznie tabletki - żadnych uczulających gumek (no bynajmniej ja mam na nie uczulenie :D ).
Młodym dziewczętom polecam pigułki o niskiej zawartości hormonów. Wbrew obiegowym opinione "dzisiejsze" pigułki nie tuczą i pwoodują naprawdę sporadyczne skutki uboczne. Ja obecnie stosuje Yasmin, ale już za kilka dni przerzucam się na nowe Sylvie. Yasmin stosowałam ponad 4 lata a teraz czas na zmiany. Stosuje któraś z Was pigułki Sylvie 20 albo 30?
Odnośnik do komentarza
Nie wiem nic o tych pigulkach. Ja stosuje krazki nuvaring. Aplikujesz taki raz na trzy tygodnie, normalnie uprawiasz seks (partner go nie czuje), a pozniej na okres wyciagasz, chodzisz tak przez tydzien i znow to samo. Nic nie boli, zakladasz ja sama. pelna wygoda i nie trzeba codziennie o tabletkach pamietac! Pzdr
Odnośnik do komentarza
Ja stosuje pigułki Yasminelle. I mam pytanie do was drogie kobietki;) Ponieważ każda pani Ginekolog u której była mówiła coś innego... Czy tabletki naprawdę trzeba odstawiać np. na 2 miesiące? Przecież tak naprawde one nas nie hamują tylko nie pozwalają na zagnieźdzenie się jajeczka gdyż nasza błona śluzowa jest nieprzygotowana na to. A komórki jajowe są mimo wszystko uwalniane, tylko nie mają dobrego "środowiska" na rozwijanie się. Znam anatomie i fizjologie człowieka dosc dobrze, stąd tez moje pytanie, gdyż w tym temacie nie wiem kogo słuchać. Jedna pani móiw ze powinno sie odstawić, druga pani powiedziała ze mam tabletki z niską dawką hormonów i są to tabletki "nowej generacji" więc odstawiać nie musze. A wy jak robicie?:)
Odnośnik do komentarza
Ja stosuję antykoncepcję hormonalną, na razie w postaci tabletek ale myślę nad wypróbowaniem plastrów bo według wielu opinii są dużo bardziej wygodne niż tabletki. Moje tabletki to Yasminell i jestem z nich bardzo zadowolona. Obawy o nieprzyjemne skutki uboczne nie znalazły potwierdzenia w rzeczywistości i nie odczuwam specjalnych dolegliwości po ich zażywaniu. Cena jest również zachęcająca - 35 zł w aptece juventy w galerii manufaktura w łodzi. Mimo że wszystko jest ok to w najbliższym czasie wybieram się do pani ginekolog zapytać o plastry. Jakbym mogła je wypróbować to byłoby super :)
Odnośnik do komentarza
Ja tez stosuje tabletki antykoncepcyjne, juz trzy razy zmieniałam je w ciagu ostatniego czasu, teraz biore Mercilon, a widzialam na innym forum kłótnie o tabletki osłonowe asequrella, które ponoc maja wspomagać wątrobę przy braniu tab.anty? :confused: Słyszał ktoś może o tym, działa?
Odnośnik do komentarza
stosuję najskuteczniejszą metodę - czyli biorę tabletki. W moim przypadku jest to Logest. Wcześniej byłam u ginekologa w Knurowie i ten przepisał mi Cilest, ale postanowiliśmy go zmienić. Natomiast Logest jest skuteczny i nie mam po nim żadnych skutków ubocznych. Zaletą jest tez jego cena, bo mimo że jest to lek z wyższej półki to płacę za niego jakies 27-28zł (zwykle w aptece za grosze).
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...