Skocz do zawartości
Forum

Zabieg wstawienia protezy implantu jądra.


Cezaryy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Odłożyłem trochę grosza i chciałbym w końcu poprawić kosmetykę swojego ciała. Od urodzenia mam brak jądra i teraz mając już 23 lata chciałbym poprawić ten defekt poprzez wstawienie protezy implantu.
Z tego co się dowiedziałem to na NFZ nie ma takiej możliwości, bo koszt takiego zabiegu jest mocno zaniżony przez to nikt w tej cenie się tego nie podejmie. Zostaje zrobienie tego na własny rachunek.
Chciałbym zapytać o kilka rzeczy osób które przeszły taki zabieg lub coś wiedzą w tym względzie
1. Przede wszystkim jak wygląda tak naprawdę czas po takim zabiegu?
2. Czy bezpośrednio po takim zabiegu można swobodnie wrócić samochodem, taksówką do domu?
3. Można normalnie chodzić np. do toalety czy trzeba tylko leżeć w łóżku czy siedzieć w pozycji pół siedzącej?
4. Jaka długo trwa powrót do w miarę normalnego poruszania się i funkcjonowania?
5. Po jakim czasie można wrócić do pracy fizycznej?
6. Chciałbym tez zapytać jaki rodzaj protezy jest najbezpieczniejszy i najlepszy?
7. Czy taki zabieg może wiązać się z ryzykiem utraty płodności (którą się posiada nawet w przypadku braku jednego)?

Mam nadzieję, że ktoś odpowie i choć trochę przybliży mi ten temat. Wiem, że najlepiej byłoby zapytać o to lekarza ale trochę się wstydzę i chciałbym sobie najpierw to jakoś poukładać, a zwłaszcza zaplanować czas po takim zabiegu.

Odnośnik do komentarza

Nikt nic nie wie?
Może ktoś przeszedł taki zabieg i byłby tak miły podzielić się swoją historią?
Cały czas się na tym zastanawiam.
Ogólnie zastanawiam się czy po takim zabiegu będę mógł normalnie funkcjonować w domu, tzn. chodzić do toalety itp. P
Pracuje fizycznie, dźwigam ciężary to i wysiłek po takim zabiegu jest nie wskazany, jestem ciekaw na ile zwolnienia mógłbym liczyć po takim zabiegu? Pytam ponieważ nie chciałbym wrócić za szybko, a potem przy podnoszeniu ciężarów narobić sobie biedy.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Musisz zapytać lekarza który wykonuje takie zabiegi,
jesteś rzadkim przypadkiem i raczej tu nikt nie znajdzie się ,kto mógłby Ci pomóc.

Ja jestem kobietą ,uważam,że to żaden defekt,powiedziałabym ,że jadra na wierzchu są defektem;)

Dobrze się zastanów ,bo każda operacja dodatkowo może nieść za sobą powikłania,nie mówiąc już o bólu i dyskomforcie,
ale to już nie moja sprawa.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

ka-wa
Musisz zapytać lekarza który wykonuje takie zabiegi,
jesteś rzadkim przypadkiem i raczej tu nikt nie znajdzie się ,kto mógłby Ci pomóc.

Ja jestem kobietą ,uważam,że to żaden defekt,powiedziałabym ,że jadra na wierzchu są defektem;)

Dobrze się zastanów ,bo każda operacja dodatkowo może nieść za sobą powikłania,nie mówiąc już o bólu i dyskomforcie,
ale to już nie moja sprawa.


BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB
Ka-wa ma rację. Szkoda kasy, nerwów, ryzyka, nie mówiąc o bólu podczs rekonwaledcencji. Do zapłodnienia ew. żony wystarczy Ci jedno jądro, do orgazmu i wytrysku z nim związanego też wystarczy jedno jądro; notabene w skład i objętość spermy wchodzi zawiesina prostaty a nie plemniki z jądra, gdyż one są małe/mikroskopijne. Jeśli masz normalny orgazm zwieńczony ejakulacją, to d... se nie zawracaj . W seksie ważne jest prącie a nie para jąder, no chyba, że masz zamiar dawać kobiecie palpacyjne pieszczenie zamiast prącia jądra. Z pieszczenia jąder niestety wytrysku nie będziesz miał ...Nara.

Odnośnik do komentarza
Gość Cezaryyyy

Dzięki za odp.
Niby macie rację, ale jak gdzieś człowiek chce iść na basen, siłownię czy w ogóle w życiu to odczuwa się dyskomfort psychiczny.

Może jednak ktoś miał taki zabieg i byłby tak miły coś doradzić?

Czy np. po tym zabiegu będę mógł chodzić do toalety i wrócić swobodnie taksówką do domu? Chodzi tu po prostu powrót do domu z kliniki.
Przez ten tydzień siedziałbym, czy leżał ale żebym chociaż mógł do toalety pójść czy coś do jedzenia wziąć z kuchni? Jak przez ten czas jest z myciem się?
Pytam o takie rzeczy, ponieważ w domu nie mam zbytnio nikogo, kto mógłby się mną zająć.

Odnośnik do komentarza

Hej! Z tego co się orientuję w zabiegach medycyny, to raczej będziesz musiał zostać na obserwację w klinice w której wykonujesz zabieg. Raczej na jeden, góra dwa dni. Zakładane są szwy, które ściąga się po upłynięciu ok 12-14 dni, kiedy rana się goi to w miejscu szwów swędzi. Ważna jest higiena tego miejsca, ale trzeba zrezygnować z kąpieli, żeby skóra na której są szwy nie była rozpulchniona i żeby dobrze się goiło. Pewnie będzie Cię bolała okolica miejsca zabiegu, ale wydaje mi się, że nie powinno być większych problemów z oddawaniem moczu. Z pewnością poprawia to wrażenie wizualnej estetyki jak i Twoje samopoczucie. Nie wiem co jeszcze mogę Ci powiedzieć, ale jeśli zdecydujesz się na zabieg to powodzenia i zadowolenia! :)

Odnośnik do komentarza
Gość Józio 41

[quote="ka-wa"]Musisz zapytać lekarza który wykonuje takie zabiegi,
jesteś rzadkim przypadkiem i raczej tu nikt nie znajdzie się ,kto mógłby Ci pomóc.
Ja jestem kobietą ,uważam,że to żaden defekt,powiedziałabym ,że jadra na wierzchu są defektem;)
Dobrze się zastanów ,bo każda operacja dodatkowo może nieść za sobą powikłania,nie mówiąc już o bólu i dyskomforcie,
ale to już nie moja sprawa.
FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF
PT Kawa ma rację, przez przypadek może Ci przeciąć nerw czuciowy łączący z Ośrodkiem Rozkoszy w Mózgu i będziesz miał ładny "worek" a nie osiągniesz ani wytrysku ani orgazmu.

Odnośnik do komentarza
W dniu 23.05.2016 o 23:19, Gość Cezaryyyy napisał:

Dzięki za odp.
Niby macie rację, ale jak gdzieś człowiek chce iść na basen, siłownię czy w ogóle w życiu to odczuwa się dyskomfort psychiczny.

Może jednak ktoś miał taki zabieg i byłby tak miły coś doradzić?

Czy np. po tym zabiegu będę mógł chodzić do toalety i wrócić swobodnie taksówką do domu? Chodzi tu po prostu powrót do domu z kliniki.
Przez ten tydzień siedziałbym, czy leżał ale żebym chociaż mógł do toalety pójść czy coś do jedzenia wziąć z kuchni? Jak przez ten czas jest z myciem się?
Pytam o takie rzeczy, ponieważ w domu nie mam zbytnio nikogo, kto mógłby się mną zająć.

Sporo informacji znalazłem na stronach internetowych tutaj np. jest sporo o implantach https://implantytorun.pl/implantologia/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...