Skocz do zawartości
Forum

Gwałt dziewczyny w przeszłości


chłopak994

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam 20 lat , jestem z dziewczyną którą znam ponad 3 lata a jestem z nią w związku od 6 miesięcy . właśnie nie dawno dowiedziałem się od niej ze została zgwałcona wieku 10 lat. Nie wiem co mam robić ? Niby wszystko jest w porządku ale w głębi duszy cierpi. Dużo płacze , ma strach do sexu zawsze jak próbuje się zbliżyć do niej seksualnie często wpada w płacz lecz nigdy jeszcze nie doszło dalej niż do spraw pieszczotliwych . Co mam robić żeby się przede mną otworzyła ? Chciał bym jej pomóc w pokonaniu lęku w sprawach seksu a także w życiu codziennym.

Odnośnik do komentarza

chłopak994, jeżeli Twoja dziewczyna jest ofiarą przemocy seksualnej, to obawiam się, że sam jej nie pomożesz. Owszem, Twoje wsparcie, cierpliwość, delikatność w sprawach seksualnych jest niezbędna i nieoceniona, ale Twoja dziewczyna potrzebuje profesjonalnej pomocy psychoterapeuty, by uporać się z tą straszną traumą i móc być szczęśliwa w związku z Tobą. W przeciwnym razie demony z przeszłości mogą kłaść się cieniem na Waszą relację. Może spróbuj jej zaproponować, że wspólnie poszukacie dla Niej specjalisty? Zaproponuj jej, że możesz z nią pójść na pierwsze spotkanie, poczekać na nią w korytarzu, gdy ona będzie w gabinecie z terapeutą. Może wówczas będzie jej łatwiej w ogóle podjąć decyzję o rozpoczęciu leczenia. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...