Skocz do zawartości
Forum

Agresywne zachowanie chłopaka podczas lunatykowania


Rekomendowane odpowiedzi

Od pół roku mieszkam razem z moim chłopakiem (on wcześniej mieszkał u rodziców). Obydwoje studiujemy, a on dodatkowo zarabia, pracując w domu przed komputerem. Od jakiś dwóch miesięcy mam problem z jego lunatykowaniem. Wcześniej już mówił przez sen i przewracał się w łóżku. Ale teraz gdy jest przebudzony, lub prosi mnie o to, żeby go obudzić (drzemka w ciągu dnia) staje się agresywny, krzyczy na mnie. Najgorsze jest jednak to, że całkiem logicznie odpowiada gdy coś do niego mówię i czasami ciężko mi poznać, czy lunatykuje czy nie (otwarte oczy). Dzisiaj np. wstał z łóżka, stwierdził, że już się obudził, po czym gdy zaczęłam coś do niego mówić, stwierdził, żebym przestała machać mu krakersami przed nosem (nie miałam nic w rękach), mimowolnie zaśmiałam się, a on zareagował krzykiem, żebym mu dała spokój, po czym wstał, ubrał się, wyszedł do kuchni (już wiedziałam, że lunatykuje, więc chciałam go zaprowadzić do łóżka). Odepchnął mnie i znowu zaczął krzyczeć, że ma mnie dosyć, zawrócił trzaskając drzwiami (położył się znowu spać, całkowicie ubrany, boję się go nawet ruszać). Martwię się o nas, gdyż jest mi przykro wysłuchiwać tych krzyków, i widzę, że zdecydowanie mu się pogarsza. Podejrzewam, że może to być związane ze stresem (praca, studia, separacja od rodzinnego domu) i zastanawiam się czy zamieszkanie razem było jednak dobrym pomysłem, on w ciągu dnia uważa, że chce ze mną mieszkać a w nocy wykrzykuje, że ma mnie dosyć... Jestem skołowana i zastanawiam się czy jakaś wizyta u specjalisty (nie wiem kogo, psychologa?) może pomóc. Chciałabym, żeby mój chłopak odpoczął, pojechał na jakieś wakacje (beze mnie i bez swojej pracy), ale on się na to nie zgodzi, bo będzie uważał, że nie ma na to czasu. Co robić?

Odnośnik do komentarza
Gość przeczytałam

Przymusić go do wizyty u lekarza, a jak nie będzie chciał to powiedz, że zaczynasz się go bać, że nie zachowuje się jak on i wyprowadź się.
Jeśli nie robi tego z premedytacją i świadomie to potrzebuje konsultacji lekarza i najlepiej jak pójdzie z Tobą, bo to Ty jesteś świadkiem jego dziwnych zachowań.

Odnośnik do komentarza
Gość Martita89

Z artykułu tego wynika , że lunatykowanie zdarza się przeważnie u dzieci między 4-12 rokiem życia .

http://portal.abczdrowie.pl/lunatykowanie

Warto przeczytać powyższy artykuł , jest tam wypisane kilka sposobów jak radzić sobie z lunatykowaniem.

A swoją drogą zabierz wybranka swego do Psychiatry - niech stwierdzi na jakim podłoży rozwija się to zaburzenie snu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość fifhfhduw

Mam ten sam problem tylko ze to ja ponoć agresywnie sie zachowuje wobec chłopaka w trakcie snu. Chetnie bym z Toba o tym pogadała, bo w całym Internecie tylko twój post byl na ten temat. Wiem co czujesz, ja niestety jestem po tej "gorszej" stronie..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...