Skocz do zawartości
Forum

Nerwica histeryczna czy guz w mózgu?


Gość hbmmm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pisałAm w innym poście ale chciałam napisać i tu. Czy moj stan psychiczny jest spowodowany guzem czy nerwica. Otoz od dwoch tygodni leze w lozku i nie moge wstac. W czasie ponizacji lapia mnie dziwne dolegliwosci omdlenia ucisk w glowie slabosc rozkojarzenie. Nie moge ustac w pozycji pionowej dluzej niz 10sek. Serce bije jak mlot mam scisk gardla wysokie cisnienie gdy sie poloze wszystko mija. Nie wiem co sie dzieje niczym sie nie denerwuje tylko chce wstac. Byl u mnie doktor i powiedzial ze wszystko jest ok z sercem dal hydroksyzyne i nic nie pomaga. Gdy podnosze glowe zaczyna robic mi sie slabo nie mam dretwien konczyn gornych cz dolnych. Gdy leze tetno mam 75-82 gdy opuszcze nogi za lozko i troszeczke podniose tlow skacze 90-100. A jak juz wstane wali 140-170 co dopiero jak bym wykonala jakas czynnosc ponad 200 napewno by bylo. Strasznie sie boje naglego zgonu miesnia sercowego bo mam okropne dusznosci i czuje ucisk w ggardle brak powietrza. Boje sie raka mozgu rezonans robilam 9miesiecy temu ale wbilam sobie do glowy ze przez ten czas mogl sie pojawic. Chce mi sie po kazdej nieudanej probie wstania plakac glowa strasznie boli wrecz wypycha mi czaszke. Nie mam wymiotow sparalizowanej strony czy gluchoty slepoty. Dzwoni mi wciaz w uchu bardzo szybko boli glowa od patrzenia w sztuczne swiatlo. Caly czas mam wrazenie ze zostalo mi kilka dni tygodni zycia. :( ta nie pewnosc mnie zabija ze moze jednak to rak... staram sie nie wczuwac w swoj organizm ale moje objawy sa tak realne ze chyba to nie nerwica. Czy ktos moze mi powiedziec ze guz w mozgu bez wzgledu na to gdzie sie znajduje nie wywoluje takich dolegliwosci jak napisalam wyzej? Chcialabym wiedziec od kogos kto sie na tym zna. Z gory dziekuje za odpowiedz i postaram sie odpowiedziec na wszystkie pytania.

Odnośnik do komentarza
Gość Martita89

wszystko wskazuje na objawy nerwicy .. tym bardziej iż lekarz powiedział , że z Twoim sercem jest wszystko ok a rezonans nic nie wykazał..

Nakręcasz się stad te objawy - to normalne gdy zmieniamy pozycję to nasze tętno przyspiesza - lecz nie zwracamy na to większej uwagi. Natomiast ludzie , którzy cierpią na nerwicę ,bądź hipochondrię zwracają uwagę - nawet na najmniejsze sygnały wysyłane przez nasz organizm , tym samy zaczynają się jeszcze bardziej nakręcać a co za tym idzie - puls zaczyna przyspieszać.

Jeśli chcesz mieć 100% pewność znów zrób sobie TK głowy , a jak będziesz miała czarno na białym iż to nie guz - udaj się do psychiatry bądz psychologa - oni Ci pomogą , dadzą prochy przeciwlękowe i rozpoczną psychoterapie.

Odnośnik do komentarza
Gość przeczytałam

Nie obraź się, ale wygląda jakbyś miała hipochondrię. To mierzenie tętna na leżąco na siedząco i po wstaniu. Choć trzeba przyznać, że nie jest normalne tak wysokie.
Ale znam osobę z nerwicą, chorą na serce i biorącą leki uspokajające/antydepresyjne która po zarzuceniu tych lekarstw miała takie tętno nic nie robiąc.
A alkohol pijesz, może to też być nietolerancja alkoholu.
A dlaczego miałby to być rak?
Jak żadne z powyższych przydałyby się kolejne badania.

Odnośnik do komentarza

Wcale sie nie obrazam :-) tylko chcialabym wiedziec czy ktos mial takie przypadki jak u mnie bo to kaleczy mnie fizycznie jak i duchowo. Alkoholu juZ od kilku lat nie pijam jesli faktycznie to hipohondria bede skakala z radosci. Co do mierzenia tetna i cisnienia robie to tylko wieczorkiem i rano. Bardzo bym chciala zrobic tk mr ale nawet wstac nie moge :( bo jak pisalam odrazu zaczunaja sie objawy. Bardzo jest to dziwne ze mijaja pd razu po polozeniu sie do lozka zupelnie jak by sie organizm wyciszyl. Ale ja czuje sie tak samo w lozku jak i w pionizacji.

Odnośnik do komentarza

Te objawy masz od 2 tyg a wczesniej zawsze czulas sie dobrze? Jakie mialas robione badania poza rezonansem ?
Mialas badana tarczyce -tsh ,usg ?

Szczerze mowiac ,to troche dziwne ze lekarz nie dal Ci skierowania na badania tylko d razu hydro i zalatwil sprawę ....

Odnośnik do komentarza

Dzis wstalam probowalam chodzic ale strasznie sabo mi sie zrobilo 'wiec sie polozylam i od razu zmierzylam cisnienie szok. 198\115 puls 178 :( juz nie wyrabiam teraz lezac mam 146\98 i slabo sie czuje. Nie wiem cz to nerwica juz nic nie wiem... co do morfologii wszystkie wyniki ok. Lekarz Pobral mi Krew w domu i wyslal wyniki tarczyca i inne idealne.

Odnośnik do komentarza
Gość przeczytałam

Czy bierzesz jakieś leki na ciśnienie, czy leczysz się na nadciśnienie?
Masz jakąś chorobę stwierdzoną?
Mieszkasz sama?
Jesteś na emeryturze, albo przynajmniej grubo po 50tce?
Nie napisałaś wcześniej też dlaczego miałby to być rak.
Jak mieszkasz sama to tłumaczyłoby Twoje spanikowanie że coś Ci się stanie, a nik Cię nie znajdzie, nie uratuje.

Nie musisz odpowiadać, może dzięki tym pytaniom sama jakoś naprowadzisz się na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Mam ponad 30stke nie mialam stwierdzonej choroby. Mieszkam sama na nadcisnienie sie nigdy nie leczylam mimo ze wiedzialam ze mam w gornych ganicach normy. Czy boje sie wstac tak po pogotowie nie dzwonie bo raz zadzwonilam ipowiedzialam wszystko a oni stwierdzili ze wiecej ruchu i mniej nerwow. Moglam nie mowic ze w morfologii wszystko ok dyspozytorowi nie chce tez wyolbrzymiac objawow tylko po to by przyjechali. Raka napisalam bo bardzo sie go boje bo objawy sa podobne bole glowy zaburzenia ruchu omdlenia zle samopoczucie. Ktos napisal ze to moze tez byc od zwezenia tetnic szyjnych ale skokow cisnienia i pulsu nie widzialam w objawach. Moze to niedokrwienie zrobilabym usg w domu ale w mojej okolicy wizyt domowych brak. ;( Postaram sie poszukac w necie specjalistow w mojej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Gość przeczytałam

A zrób sobie mały test, tak na to czy potrafisz się wkręcić.
Pomyśl, że może jesteś w ciąży. Poczuj to że możesz być w ciąży, poczytaj na necie o objawach. Zastanów się czy Twoje symptomy które teraz odczuwasz nie pasowałby po ciążę. Choćby osłabienie, zawroty głowy, omdlenia itp.

Nie jesteś starą babcią aby umrzeć na miejscu, raka każdy się boi i nikt sobie go nie życzy, ale mało kto czyta wszystko na jego temat i szuka jego objawów w sobie. Nie będę bagatelizować Twoich objawów, najlepiej jak zamiast samej szukać tego co może Ci dolegać wybrać się do dobrego internisty i powiedzieć mu co się dzieje z Tobą, spisać to wszystko na kartce, spisać wyniki ciśnienia itp. Wg mnie powinnnaś leczyć się na nadciśnienie, chyba że wynika ono z nerwów (aż tak się nie znam)ale z czegokolwiek by nie wynikało jest za wysokie i za bardzo podatne na jakikolwiek ruch. Być może przydałby się psychiatra/psycholog który by jakieś uspokajacze, wyciszacze przepisał.
Czy ktoś w rodzinie nie umarł Ci na raka, albo jakoś nagle?

Odnośnik do komentarza

Witam mam pytanie do tych ktorzy znaja sie na cisnieniu krwi. W czasie pomiaru lezalam zwykle na plecach cisnienie wynosi 144\92. Jednak w czsie pomiarU w pozycji bocznej cisnienie wraca do Normy 123\80. Jednak gdy znow sie poloze na plecy momentalnie wraca do 144-150\90. Czy ktos wie o co w tym chodzi? DodaM ze Jesli leze na plecach cisnienie do konca dnia bedzie wysokie. Ze wzgledu na to czy w prawa czy w lewa strone sie poloze cisnienie opada do normy.

Odnośnik do komentarza

Przyczyna w twoich problemach lezy w samotnosci.
Nie masz z kim porozmawiac, i skupiasz swoja uwage na urojeniach, ktore poteguja u ciebie leki przed smiercia.
Pytasz czy masz raka?
W glowie go na dzien dzisiejszy BRAK.
Nie wierzysz?
Idz na rezonans a sie przekonasz.....
Raka dostaniesz, ale nieco pozniej o ile sama sobie go wyprodukujesz.
Predzej umrzesz na wylew z tego przejmowania sie zanim raczysko sie w tobie zagniezdzi.
Skup sie na bledniku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...