Skocz do zawartości
Forum

Terapia poznawczo-behawioralna


Gość Praktyczny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Praktyczny

Witam ! Czy ktoś może posiada jakieś materiały na temat tej Terapii ? chodzi mi o konkretne Ćwiczenia , lub coś w tym stylu ? Szukałem na necie , ale nie mogę nic znaleźć
Będę wdzięczny jeśli ktoś mi udostępni jakieś materiały na temat tej terapii

Odnośnik do komentarza
Gość Praktyczy

Tak, mój błąd.
Mam na myśli techniki terapii poznawczo - behawioralnej stosowanej przy fobii społecznej.
Co do samej terapii , niestety tu gdzie mieszkam , nie ma nic takiego na nfz a prywatnie mnie nie stać.
Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje

Odnośnik do komentarza
Gość Praktyczy

Ponawiam prośbę , jestem już sfrustrowany mam dość tej pieprzonej fobii która mnie wykańcza , a w naszym zasranym kraju nawet nie ma gdzie o pomoc iść prosić.
Terapii brak , lekarzy brak. tzn są , ale moj kolejny lekarz już 3 tydzień przekłada wizyte bo mu coś wypada , akurat na czas mojej wizyty. Już mam tego wszystkie dość.

Odnośnik do komentarza

Skuteczność leczenia

Zdaniem Thomasa Richardsa z SAI oraz brytyjskich specjalistów, zajmujących się tym zaburzeniem, najlepsze efekty przynosi terapia behawioralna prowadzona w grupach przez psychoterapeutę, specjalizującego się tylko w tym typie zaburzeń, gdy zajęcia prowadzone są z innymi pacjentami cierpiącymi na tę samą przypadłość[36][37]. Według badań przeprowadzonych przez H.R. Justera i Richarda Heimberga po 5 latach od zakończenia terapii poznawczo-behawioralnej nadal utrzymują się jej efekty[38]. W badaniach prowadzonych przez David Clarka uzyskano wyniki świadczące o większej skuteczności terapii poznawczo-behawioralnej niż leczenia farmakologicznego[39]. Heimberg w wyniku swoich badań wykazał, że ryzyko nawrotu choroby jest większe w przypadku stosowania leczenia lekami niż przy użyciu psychoterapii[33]. S. Rosser, A. Erskine oraz Rocco Crino wykazali w swojej pracy brak wpływu wcześniejszego przyjmowania leków przeciwdepresyjnych na skuteczność terapii poznawczo-behawioralnej[40]

Tak się nie gorączkuj bo sam tu nic nie zdziałasz,jak pewnie czytałeś jest to długi proces leczenia i niestety trzeba się z tym pogodzić ,bo nerwy tu są złym doradcą,
zmień lekarza,szukaj terapii grupowej.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...